Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.723
Tоа е неверојатно глупа логика, но некако ти одговара. Затоа што војната на Русија со НАТО ќе се води како оваа прокси војна во Украина, се ќе биде исто.

Експертот наш за војни. Си видел ти војна во Спасувајќи го војникот Рајан.
Za razlika od drugite tuka, koj se iskusni voeni lica :D
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.545
Поени од реакции
5.775
I Rusija, I Polska baraat ekstradikcija I sudenje na ukrainskiot nacist od Kanada.
Mnogu brzo dvete drzavi dojdoa na ista strana...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.705
Поени од реакции
8.703
Длабоко се извинувам што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник, т.н. Ќептејн Мерика
Воедно сум пресреќен што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник.

ден не мине да не ви е нуклеарка во главата, веќе носталгија ве пука година и половина за тие сакани оружјенца.
Ако треба да бирам помеѓу параноја и вашава форма на инфантилност бирам да бидам параноичен. Затоа што опасноста од нук. војна е реална закана како никогаш до сега а една страна упорно не тера у бездна.
Како замислуваш ти војна помеѓу Русија и НАТО?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.578
Длабоко се извинувам што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник, т.н. Ќептејн Мерика
Воедно сум пресреќен што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник.

ден не мине да не ви е нуклеарка во главата, веќе носталгија ве пука година и половина за тие сакани оружјенца.
Не праиме муабет за тоа нас што ни е у глава, него за темава. За тоа дали сметаш дека евентуалната војна помеѓу НАТО и Русија ќе се води само со Т62-ки или и со нуклеарки?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
5.270
И после кога ќе речат дека исто било дали со воена опрема ќе управува Нато војник или украински, со курс украинците ќе станат пилоти на Нато авиони.

 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.146
Поени од реакции
12.624
И после кога ќе речат дека исто било дали со воена опрема ќе управува Нато војник или украински, со курс украинците ќе станат пилоти на Нато авиони.

Неќам да ти кршам филм, ама ќе станат пилоти на нато авијони, као тие од арачиново што станаа пилоти.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.905
Поени од реакции
30.604
Ако треба да бирам помеѓу параноја и вашава форма на инфантилност бирам да бидам параноичен. Затоа што опасноста од нук. војна е реална закана како никогаш до сега а една страна упорно не тера у бездна.
Како замислуваш ти војна помеѓу Русија и НАТО?
Не замислува. Пошто не размислува.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.454
Ако треба да бирам помеѓу параноја и вашава форма на инфантилност бирам да бидам параноичен. Затоа што опасноста од нук. војна е реална закана како никогаш до сега а една страна упорно не тера у бездна.
Како замислуваш ти војна помеѓу Русија и НАТО?
Не праиме муабет за тоа нас што ни е у глава, него за темава. За тоа дали сметаш дека евентуалната војна помеѓу НАТО и Русија ќе се води само со Т62-ки или и со нуклеарки?
Јас мислам дека тоа веќе го расчистивме....
Нека излезат со Украина на крај па ќе замислуваме вона на РФ со НАТО.

П. С. Прво мислев да пишам "Ингвар намали со паранојата штети по здравјето" , ама после размислив и сватив нешто. Сите ние сме многу среќни што вие многу силно се грижите за нуклеарна војна. Вие го спасувате светот со Вашата параноја.
Од името на целиот свет, Ви благодариме.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Јас мислам дека тоа веќе го расчистивме....
Нека излезат со Украина на крај па ќе замислуваме вона на РФ со НАТО.
Не, не е расчистено. Разбираш колку е дебилно ова што го пишуваш? Ако дојде до војна на Русија со НАТО, Украина сите ќе заборават дека постои. Она за што ќе се зборува ќе биде Калининград и руските нуклеарни подморници.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
888
Поени од реакции
3.526
This offended not only Jews and Poles, but also the LGBTQ+ community and disabled people who were persecuted by the Nazis - Trudeau

Бар за утеха малку, имало поголеми копита и од нашиве.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.364
Поени од реакции
36.276
Она што претпоставувам Клинтон сака да ви го долови е дека конвенционалните воени сили на Русија се paper tiger во споредба со Натовските конвенционални сили. Евидентно од војнава.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
888
Поени од реакции
3.526
Нека излезат со Украина на крај па ќе замислуваме вона на РФ со НАТО.
НАТО е гола вода за Русија.
Автоматски споено мислење:

Она што претпоставувам Клинтон сака да ви го долови е дека конвенционалните воени сили на Русија се paper tiger во споредба со Натовските конвенционални сили. Евидентно од војнава.
Каде тоа? Во Алиса и земјата на чудата? :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom