Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    634

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.022
Поени од реакции
26.568
Во меѓувреме во Канада, Министерството за Вистина поповод дефакто чествувањето и славењето на дејуре украински вафен ес-ес нацист.

Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 391847Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.072
Поени од реакции
78.314
Какво самоубиство си направија Канаѓаниве, а вооедно и Зелински со жена му кои беа присутни таму кога му даваа аплауз на нацистов... Вардар не ги пере од глупоста, ова на Русиве ќе им дојде како кец на десетка за нивната пропаганда, фактички и го оправдува нивното оправдување дека влегле во војнава за да извршат "денацификација" на Украина...претседателот на Украина им аплаудира на нацисти.


Ќе повторам...САМОУБИСТВО извршија со потегов
 
Член од
20 април 2023
Мислења
675
Поени од реакции
1.517
Какво самоубиство си направија Канаѓаниве, а вооедно и Зелински со жена му кои беа присутни таму кога му даваа аплауз на нацистов... Вардар не ги пере од глупоста, ова на Русиве ќе им дојде како кец на десетка за нивната пропаганда, фактички и го оправдува нивното оправдување дека влегле во војнава за да извршат "денацификација" на Украина...претседателот на Украина им аплаудира на нацисти.


Ќе повторам...САМОУБИСТВО извршија со потегов
samo retardiran chovek ne moze da poznae nacist taka da ova im e namerno napraeno, subtilno gi palat nacistite niz cel svet vkluchuvajki i tuka, a nacistite gi branat nacistichkite metodi.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.000
Поени од реакции
3.089
Тој што ќе добие орден за храброст, му следува и една Украинка испод 22 години како бонус.
Украинките самите ке сакаат да бидат втора жена само да си имаат муж, или тоа или да се курват по Европа, во русија имаш еден куп повеќе жени, сега по 300 илјади загинати руски војници (според украинска страна) и пола милион украински (според руска страна) ќе има уште повеќе жени, таму ќе биде рај да си машко, нема да биде лошо човек да мигрира таму.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.148
Украинките самите ке сакаат да бидат втора жена само да си имаат муж, или тоа или да се курват по Европа, во русија имаш еден куп повеќе жени, сега по 300 илјади загинати руски војници (според украинска страна) и пола милион украински (според руска страна) ќе има уште повеќе жени, таму ќе биде рај да си машко, нема да биде лошо човек да мигрира таму.
Fati go prviot let i migriraj, lastovičke mala..
 
Член од
20 април 2023
Мислења
675
Поени од реакции
1.517
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.258
Поени од реакции
7.092
Во меѓувреме во Канада, Министерството за Вистина поповод дефакто чествувањето и славењето на дејуре украински вафен ес-ес нацист.

Автоматски споено мислење:

 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.677
Поени од реакции
4.311


Медведев: Последните случувања во Украина не оставаат други опции, освен директен конфликт со НАТО
Они сиротите со Украина не можат на крај да излезат, со НАТО ќе војувале
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.092
Поени од реакции
4.193
Они сиротите со Украина не можат на крај да излезат, со НАТО ќе војувале
Кога би бил паметен, би знаел дека веќе завршија со Украина лани во март.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
76.001
Они сиротите со Украина не можат на крај да излезат, со НАТО ќе војувале
Мислиш дека војувањето со НАТО би било како ова во Украина, или мислиш дека можда ќе биде со Сармати и сл.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom