Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


 • Вкупно гласачи
  677

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.217
Поени од реакции
11.728
Соборија олигарх за да добијат уште порасипан олигарх. Браво Украина![DOUBLEPOST=1401042499][/DOUBLEPOST]Претпоставувам и за ова е Путин и Русија се виновни.[DOUBLEPOST=1401043407][/DOUBLEPOST]Еве накратко од новиот претседател.

Petro Poroshenko - the candy tycoon known as the "chocolate king" - has easily beaten Yulia Tymoshenko - nicknamed "gas princess" - to become Ukraine's next president according to exit polls:

 • *UKRAINIANS ELECT POROSHENKO AS PRESIDENT: EXIT POLL
 • *POROSHENKO RECEIVES 55.9%, TYMOSHENKO RECEIVES 12.9% OF UKRAINE VOTE: EXIT POLL
 • *POROSHENKO PLEDGES TO `BRING PEACE TO A UNITED UKRAINE'
 • *POROSHENKO PLEDGES TO TRAVEL TO UKRAINE'S EASTERN REGIONS
 • *UKRAINE'S POROSHENKO: FIRST STEP IS TO END WAR, CHAOS, DISORDER
 • *POROSHENKO PLEDGES TO `BRING PEACE TO A UNITED UKRAINE'
 • *POROSHENKO: UKRAINE-RUSSIA RELATIONS MOST DIFFICULT IN 200 YRS
 • *POROSHENKO: UKRAINIANS TODAY CHOSE TO TURN TOWARD EUROPE
 • *UKRAINE'S POROSHENKO SAYS HE'S READY FOR TALKS WITH RUSSIA
 • *UKRAINE NEEDS EARLY PARL ELECTIONS THIS YR: POROSHENKO
 • *POROSHENKO: UKRAINE WON'T GIVE UP CRIMEA

2риот болд. Кој ќе ти прими Украина во ваква состојба, во која 50 проценти од бдп на цела земја е во рацете на 50 олигарси ?
4иот болд. Може само да сонуваат за Крим да се врати во Украина. Незнам зошто му е оваа изјава, дали да ги олади радикалите или да се претстави како патриот.


Колку да потсетам кои се и каква моќ имаат олигарсите во Украина.

Pinčuk sued Kolomojs'kyj ), the oligarchs have always tried to lock down the status quo.How?Braking reforms, preventing the emergence of a middle class, banishing the key concepts of the free market as competitiveness, competition and innovation.All because we have to share the cake, limiting invitations to the banquet.This strategy is reflected in the numbers.The Ukrainian economy is closely guarded by the oligarchs.Crossing any of the information, the Council on Foreign Relations has recently shown that the fifty wealthiest people in the country with a share of GDP amounted to 67.7 billion dollars, almost half of the total.In Russia the percentage of GDP in the hands of oligarchs stops at 15%.
Since independence in 1991 the oligarchs have accumulated assets and boycotted reform, while impoverishing the people have gone.What strikes the eye when comparing individual incomes of Ukrainians with those of its neighbors. From the database of the World Bank shows that, in 1991 at the time of independence, the Ukrainian GDP per capita was equal to $ 1,490. In 2012, about 3,867 hath certificate. At the same time, Poland has gone from 2,187 to $ 12,708, from 3,427 to 14,037 in Russia. The discrepancy between similar points of departure and landing depends so divergent from the fact that while in Kiev has never made a reform, Warsaw and Moscow, although with different grades, there was a shock therapy and an adjustment the rules of the global market.

Русија била виновна? Не,не се додека народот не расчисти со олигарсите нема да има подобра иднина Украина. Претпоставувам олгарсите ја одбраа страната на Америка, народот кој го врти како и секогаш. Има овци за стрижење, на сиромашен народ најлесно му е да му продадеш национализам и фашизам како одговор сиромаштијата. Да за тоа исто Русија е виновна.:гомце:

Повеќе за олигарсите имам пишано во овој пост. Препорачувам да се прочита #3971

Епа Русија расчисти со олигарсите. Ходоровски и Березовски се пример за другите.
Ме интересира како Русија ќе постапи, и што ќе се случува со Донбас и Луганск. Сега имаат "легитимен" претседател па така неговите наредби ќе бидат легитимни во некоја мера.Го папа мецата на Ахмета.
 
Последно уредено:
M

Mario Gómez

Гостин
Па овој новиов чоколаден претседател у кој филм е влезен. Ќе го земал Крим и ќе одел на истокот. Сака куршум у чело изгледа. А нели го вратија стариот устав украинците според кој преседателот има исто ингеренции како Хорхе наш. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
Па овој новиов чоколаден претседател у кој филм е влезен. Ќе го земал Крим и ќе одел на истокот. Сака куршум у чело изгледа. А нели го вратија стариот устав украинците според кој преседателот има исто ингеренции како Хорхе наш. :D
Тоа е најмалку битно. Битно е дека америчкиот играч победи лесно, после прв круг. И тоа со конкуренција на Тимошенко, која беше прифатлива и за Германија и делумно за Русија. Што значи дека веќе нема ни теоретска шанса Украина да се врати под капата на Русија. Останува уште да издефинираат што ќе прават со источните територии.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Тоа е најмалку битно. Битно е дека америчкиот играч победи лесно, после прв круг. И тоа со конкуренција на Тимошенко, која беше прифатлива и за Германија и делумно за Русија. Што значи дека веќе нема ни теоретска шанса Украина да се врати под капата на Русија. Останува уште да издефинираат што ќе прават со источните територии.
А шо демек да не влезат во ЕУ и НАТО случајно? Со Русија ќе мора да ги помират сметките за гас, и мора да има трговска размена без разлика кој е претседател. А у кој случај Тимошенко би била прифатлива, она јавно збореше дека треба да се исчистат Русите од истокот. :D Но како што кажа останува да видиме допрва што ќе се деси.
 
B

Borg_Drone

Гостин
А шо демек да не влезат во ЕУ и НАТО случајно? Со Русија ќе мора да ги помират сметките за гас, и мора да има трговска размена без разлика кој е претседател. А у кој случај Тимошенко би била прифатлива, она јавно збореше дека треба да се исчистат Русите од истокот. :D Но како што кажа останува да видиме допрва што ќе се деси.
На Ринат Ахметов му одговара да влезат во ЕУ, сепак дванаесет милијарди долари тежок човек и најмоќниот олигарх во Украина.А слободна трговска размена ќе имаат со пазар кој има четиристотини милиони потрошувачи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
А шо демек да не влезат во ЕУ и НАТО случајно? Со Русија ќе мора да ги помират сметките за гас, и мора да има трговска размена без разлика кој е претседател. А у кој случај Тимошенко би била прифатлива, она јавно збореше дека треба да се исчистат Русите од истокот. :D Но како што кажа останува да видиме допрва што ќе се деси.
Од аспект на САД, после ова денес, нема потреба да влегуваат во ЕУ и НАТО. САД веќе ја има Украина. Сметките за гас делумно ќе им ги помират, а во замена ќе инсталираат воени бази таму.

Тимошенко беше фаворитот на Путин на овие избори и таа ја доби поддршката на проруските гласачи во регионите кај што се гласаше. Таа беше фаворитот и на Меркел. Ама изгуби убедливо.
 
M

Mario Gómez

Гостин
На Ринат Ахметов му одговара да влезат во ЕУ, сепак дванаесет милијарди долари тежок човек и најмоќниот олигарх во Украина.А слободна трговска размена ќе имаат со пазар кој има четиристотини милиони потрошувачи.
Абе на него му одговара, на цела Украина им одговара ЕУ. Ама дали на ЕУ им одговара Украина после Бугарија и Романија.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Абе на него му одговара, на цела Украина им одговара ЕУ. Ама дали на ЕУ им одговара Украина после Бугарија и Романија.
Сега сигурно дека нема да влезат во ЕУ.Ама противењето кај Русите е тоа што треба да се потпише договор со ЕУ, што претставува и прв чекор кон ЕУ.Сега засега само слободна трговска унија, влез нема шанси.Али после ова што го направија Русите не верувам дека веќе ќе биде онака како што било, барем говориме за Украинците, сега за Русите не знам....
 
Член од
9 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
78


The inscription on the poster: Euromaidan - the best thing that could happen with Ukraine.[DOUBLEPOST=1401046011][/DOUBLEPOST]Видете мајмунов на колку места гласаше, при едно гласање.
И после речете дека Украина била држава.
[DOUBLEPOST=1401047095][/DOUBLEPOST]„Покољ у Одеси припреман под вођством Турчинова”
 • 01:26 14.05.2014.
ПОЈАВИО СЕ СВЕДОК ИЗ УКРАЈИНСКЕ ПОЛИЦИЈЕ КОЈИ ЈЕ РАЗОТКРИО ПОЗАДИНУ И ПРАВЕ РАЗМЕРЕ ЗЛОЧИНА


 • О припреми операције у Одеси разговарало се у Кијеву 10 дана пре трагедије. Председавао је лично Турчинов. Учествовали су министар унутрашњих послова Арсен Аваков, шеф Службе безбедности Украјине Валентин Наливајченко и секретар Савета за националну безбедност и одбрану Андреј Парубиј. Консултацијама је присуствовао и први човек Дњепропетровске области Игор Коломојски
 • Група бивших осуђеника из Десног сектора извела је главни део операције под шифрованим називом „Ола” – од речи „мизбах а-ола”, што у преводу са хебрејског значи „жртва паљеница”
 • Та група је у Дом синдиката ушла на задњи улаз и утврдила се у подруму и на тавану. У групи су се налазили само проверени борци који су имали искуства у убијању људи
 • Под вођством провокатора, уместо да се разбеже по граду, многи федералисти су се склонили у Дом синдиката. Део њих је ушао и у подрум – одатле нико није изашао жив. Мучили су их, убијали, секли мачетама
 • Део федералиста се попео степеницама на више спратове. Многи су умрли од удисања гаса. Угљен моноксид је настао од коришћења смесе бензина и напалма. У Одеси је та смеса примењена први пут: био је потребан покољ великог броја људи, како би се заплашила цела земља
ПОД насловом„Покољ у Одеси припреман под вођством Турчинова” на Антифашистичком форуму Украјине објављено је признање једног припадника полиције Украјине, који је открио детаље припреме за масовно убиство људи у Одеси.

Ево његовог сведочења:

„Одеса је после губитка Крима и народне револуције у Мариупољу остала једина морска капија Украјине и добила статус најважнијег града после Кијева.

Састанак о припреми операције у Одеси одржан је 10 дана пре трагедије. Председавао је лично Турчинов.

Учествовали су министар унутрашњих послова Арсен Аваков, шеф Службе безбедности Украјине Валентин Наливајченко и секретар Савета за националну безбедност и одбрану Андреј Парубиј.

Консултацијама је присуствовао и први човек Дњепропетровске области Игор Коломојски.

Он је ставио под команду одеске полиције батаљон Дњепар. Он је понудио новчану награду за сваког убијеног – 5.000 долара.

За извођење операције ангажовани су и борци Дмитрија Корчинског (човека који је багером ишао на припаднике „Беркута” током евромајданских догађаја).

Управо они су на рукавима носили црвене повезе.

Следбеницима Корчинског била је намењена главна улога у организовању провокација: они су наводно бранили шаторски камп на Куликовском пољу, а затим су намамили федералисте у Дом синдиката, где се и догодио покољ.

Извођење операције првобитно је било планирано за 2. мај – дан одигравања фудбалске утакмице, што је оправдавало велики број фудбалских фанатика у центру Одесе и омогућавало да се у центру града сведе на минимум број грађана Одесе који нису учествовали у операцији - већина се налазила ван града.

Задатак да се „поштени” навијачи одвуку са фудбалске утакмице и усмере ка Куликовском пољу био је у потпуности извршен.

„Испровоциравши гомилу, провокатори су се повукли у тржни центар „Атина”, одакле их је после одвезла полиција. Међу њима није било жртава, само рањених.Дмитри Корчински (лево)

У исто време, док су се трајали сукоби у Грчкој улици, група бивших осуђеника из Десног сектора припремала је извршење главног дела операције под шифрованим називом „Ола” – од речи „мизбах а-ола”, што у преводу са хебрејског значи „жртва паљеница”.

Они су у Дом синдиката ушли на задњи улаз и утврдили се у подруму и на тавану. У тој групи су се налазили само проверени борци који су имали искуства у убијању људи…

Под вођством провокатора, уместо да се разбеже по граду, многи федералисти ушли су у Дом синдиката. Део њих је ушао и у подрум – одатле нико није изашао жив. Мучили су их, убијали, секли мачетама. Део федералиста се попео степеницама на више спратове. Многи су умрли од удисања гаса. Угљен моноксид је настао од коришћења смесе бензина и напалма. У Одеси је та смеса примењена први пут: био је потребан покољ великог броја људи, како би се заплашила цела земља.

„Битка” за Дом синдиката трајала је неколико сати – у исто време док је група бораца имитирала отпор и бацала с крова Молотовљеве коктеле, остали су методично секли, гушили и палили људе. Да нико не би могао да угаси пожар, у целој згради је била искључена вода.

По завршетку „Оле”, убице из Десног сектора изашле су из зграде кроз бочне и задње излазе и напустиле град.

У зграду је затим ушла полиција. Званичан број жртава је 46 људи – то су само убијени на спратовима зграде. Главне жртве из подрума нису ушле у тај број. Тачан број убијених тешко да ће се икада утврдити, али већина извора наводи број од око 120-130 људи.

Приватизовавши полицију и СБУ, хунта је заборавила тужилаштво.

И ево већ вд генералног тужиоца Олег Махницки тврди:

„Та акција није била припремљена на интерном нивоу. То је била планирана, строго координисана акција, у којој су, између осталих, учествовали и представници власти”.

„Тешко да ће му дозволити да наведе имена правих виновника трагедије. Али, хунта неће успети да потпуно сакрије истину о ономе што се догодило у Одеси”.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.217
Поени од реакции
11.728
Од аспект на САД, после ова денес, нема потреба да влегуваат во ЕУ и НАТО. САД веќе ја има Украина. Сметките за гас делумно ќе им ги помират, а во замена ќе инсталираат воени бази таму.

Тимошенко беше фаворитот на Путин на овие избори и таа ја доби поддршката на проруските гласачи во регионите кај што се гласаше. Таа беше фаворитот и на Меркел. Ама изгуби убедливо.
Баш да ги видиме и тие бази во Украина иако сум скептик. Можеби во западна би имало шанси ама во западна мислам дека шансите се 0.
И во Грузија има бази па јасно ни е како заврши тоа поглавје во 2008.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
Баш да ги видиме и тие бази во Украина иако сум скептик. Можеби во западна би имало шанси ама во западна мислам дека шансите се 0.
И во Грузија има бази па јасно ни е како заврши тоа поглавје во 2008.
Мислиш дека на САД им е гајле дали Грузија ги изгубила Абхазија и Осетија? Или ако Украина ги изгуби Новорусија и Крим? Остатокот што го добиваат им е повеќе од доволен.
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: SF

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.217
Поени од реакции
11.728
Мислиш дека на САД им е гајле дали Грузија ги изгубила Абхазија и Осетија? Или ако Украина ги изгуби Новорусија и Крим? Остатокот што го добиваат им е повеќе од доволен.
Секако за ракетниот штит ќе им биде и повеќе од доволен тој источен дел.
Грешка сум. Америка нема база во Грузија, има во Киргистан но таа веќе треба да се затвори, парламентот на Киргистан донесе таква одлука.
Единствена надеж им останува база во Азербеџан или ете во Украина, но додека не видам нивно отварање ќе останам на ставот дека нема да има бази на Америте во тие земји и муабетот само ќе биде чаршиски.

Hope remains for stability in the nation as Poroshenko, as we noted here, is the most middle of the road - pro-Europe (but not too much) and most importantly believes Ukraine joining NATO "is probably not a good idea," which will likely disappoint the US. There has been violence in the East but it does not seem widespread enough to warrant any negative conclusions from Putin for now
За претходното што напиша да, америте инсталираа свој играч. Но не заборавај дека има шанси да го загуби Донбас, дел кој е од круцијално значење за економијата на Украина.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
За претходното што напиша да, америте инсталираа свој играч. Но не заборавај дека има шанси да го загуби Донбас, дел кој е од круцијално значење за економијата на Украина.
Мислам дека се помирени дека ќе го изгубат не само Крим и Донбас, туку и целиот излез на Црно море. Само како ќе се одвива тоа, ќе видиме. Има тука доволно плен за да се заситат двете страни, бар сега за сега.
 
Член од
9 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
78
Вођа украјинских Јевреја - тајкун Коломојски - организовао масакр у Одеси?
 • 20:48 15.05.2014.
ЛИДЕРУ РУСКОГ ЈУГОИСТОКА ОЛЕГУ ЦАРЈОВУ ЗАПРЕТИО:
ВЕШАЋЕМО ВАС ДИРЕКТНО НА ТРГУ

Игор Коломојски

 • Председник удружења „Добављачи царинске уније“ Олег Ногински - у пресретнутом разговору с неким Јаном Борисовичем - говорио о претњама Игора Коломојског Царјову и о потреби да се сви Јевреји од њега дистанцирају
 • Ногински је у том раговору изговорио и ово: „...имам осећај да је он (Коломојски) сишао с ума - искрено да ти кажем. Потпуно је потврђена информација да је оне момке у Одеси он ангажовао. Потпуно...“
ГУБЕРНАТОР Дњепропетровске области постављен од стране кијевске хунте, тајкун Игор Коломојски, рекао је у телефонском разговору вођи украјинског покрета „Југоисток“ Олегу Царјову да је за његову главу обећано милион долара.

Он је „посаветовао“ Царјову да напусти Украјину заједно са рођацима, „зато што ћемо вас вешати директно на тргу“.

Председник Европског јеврејског друштва Коломојски претио је Царјову у име дњепропетровске јеврејске заједнице.

Телефонски разговор догодио се 9. маја касно увече, а пресрели су га бивши припадници Службе безбедности Украјине, који себе тренутно зову Уједињени сајбер устаници Доњецке, Луганске и Харковске области.

Олег Царјов је изјавио да се тај разговор заиста догодио и да је снимак аутентичан.

Исти извори су објавили и други телефонски разговор, до којег је дошло 10. маја, из кога проистиче да иза крвавих догађаја у Одеси 2. маја такође стоји Коломојски.

Председник удружења „Добављачи царинске уније“ Олег Ногински у разговору с неким Јаном Борисовичем говори о претњама Коломојског Царјову и о потреби да се сви Јевреји дистанцирају од Коломојског.

У разговору се помиње и догађај у Одеси.

Олег Ногински тврди да је бандите који су приредили крвави пир 2. маја ангажовао Коломојски.

Ево дела разговора:

„Не знам, имам осећај да је он (Коломојски) сишао с ума - искрено да ти кажем.

Притом је потпуно потврђена информација да је оне момке у Одеси он ангажовао. Потпуно. И то због тога да би поставио Палицу (садашњи губернатор Одеске области Игор Палица) за губернатора.

То су ми већ потврдили чак и у штабу Блока (партије) Јулије Тимошенко…

Код њих је ситуација измакла контроли. Задатак је био да се они (антимајдановци) испребијају, тако да их одвезу у болницу, и да се потпуно уништи камп… Такав је био договор.

Он (Коломојски) је дошао и рекао: „Шта се замајавате с том Одесом?“. Тамо је било и то „Куликовско поље“ (мали камп који се састојао од два шатора антимајдановаца) све време, нон стоп… „Дајте ми Одесу и биће исто као у Дњепроптетровску“. Ниједан миш неће да промоли главу. Они му одговарају: „Добро“.

Он (Коломојски) је и сада тамо. И бави се оним због чега је тамо, с једне стране, за последња три дана убијено 16 људи од оних који су ухапшени и остали живи после „Дома синдиката“ Двоје су убили испред куће. И тако даље“.

Према званичним подацима, у крвавом покољу који су 2. маја приредили националисти и најамници из батаљона „Дњепар“ погинуло је 48 људи, а више од 200 је задобило ране.

Очевици тврде да је број погинулих већи од 100.

Разговор Ногинског с Јаном Борисовичем о Коломојском
[DOUBLEPOST=1401122397][/DOUBLEPOST]Видете колку бргу се развива новата држава.

[DOUBLEPOST=1401132453][/DOUBLEPOST]Руски поглед за оваа тема.

„Друга Украјина"

Published on Mar 30, 2014
Документарни филм Руског института за стратешка истраживања - превод Fakti.org

[DOUBLEPOST=1401136242][/DOUBLEPOST]Документарецов е преведен на српски јазик.
Има многу што да се научи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom