Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.861
Поени од реакции
10.908

Ој куку ноне.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
I zosto togas bi ti bilo kompliment ako nekoj te asocira so niv?
P.s so si kazavte so Shura sto izcezna od temata? Da ne go iskara za referendumot :cautious:
Зошто тоа гарантира дека не сум комуњар, што е прилично големо олеснување за било кој здраворазумен. :D

Со Шура не се каравме, само пиевме. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.961
Јас единствен вмровец што знам на темава е citro, ако не грешам нешто. Барем кога станува збор за Украина сте како едно со вмровците. Јас искрено според начинот на комуникација си помислив и ти дека си вмровец. Ете ме демантираше, може те навреди мојата помисла.
A @Inglourious Basterd da ne go zaboravi? Mislam vmrovec so kniska so se, ne za Ukraina.
Автоматски споено мислење:

Зошто тоа гарантира дека не сум комуњар, што е прилично големо олеснување за било кој здраворазумен. :D

Со Шура не се каравме, само пиевме. :D
Neznam so praevte, go snema deckoto od togas :D.
Odi i so nadustavnikot mani po nekoja ako smee da pija alkohol :ROFLMAO:.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
A @Inglourious Basterd da ne go zaboravi? Mislam vmrovec so kniska so se, ne za Ukraina.
Абе тешка работа книшка да набавиш. На пример според статистиката во Македонија има 2.38 партиски книшки по глава на жител. Водиме во Европа. Да беа вмро одма ќе се пофалеа. Овие за ништо не ги бива. За крадење не ги бива бе, очите си ги извадија.

Туку шала на страна, да ти кажам право ги жалам тие што мораат да дежураат на форумов. Греота. Види го @wicked_1, форумов го крсти по нас двајца, толку што му е стемнето од кајгана. Замисли си ти во такви услови да седиш дење ноќе тука. Греота. А комшијата негов, до вчера вмро, го пцуел за време на шарената револуција, ракавот му е срам да го заврати, пошто Грујо ваљда го има истетовирано, го стаиле работно место да дели тендери за провизија. Трагедија.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.915
Еве и тенеке навива и игорче навива, ниту сум ги навредил, нити некад ќе ги навредам. Разликата е во тоа што не се свесни за некои работи.
Интересниот дел од приказната за нацизмот е што сите што ја поддржувате Русија, го заборавате говорот на Путин пред почетокот на специјалната операција во Украина.

Ако тоа не беше нацизам и фашизам, тогаш не знам што е ...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.073
Поени од реакции
22.116
Интересниот дел од приказната за нацизмот е што сите што ја поддржувате Русија, го заборавате говорот на Путин пред почетокот на специјалната операција во Украина.

Ако тоа не беше нацизам и фашизам, тогаш не знам што е ...
Patriotizam? Obid za zastita na svojot narod sto e ugnetuvan vo bivsi sssr. Vidi kako se tretirani vo baltickite zemji koj se sega del od nato. Toa sto im se pravi na rusite tamu i momentalno vo sekoja zapadna zemja ke im se pravese i vo ukraina. Takvi sranja veke ne proagaat i so pravo.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.915
Patriotizam? Obid za zastita na svojot narod sto e ugnetuvan vo bivsi sssr. Vidi kako se tretirani vo baltickite zemji koj se sega del od nato. Toa sto im se pravi na rusite tamu i momentalno vo sekoja zapadna zemja ke im se pravese i vo ukraina. Takvi sranja veke ne proagaat i so pravo.
Абе ајде...

Ова е чист империјализам со фашистички примеси, каде Путин не ја признава Украина како нација и држава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Интересниот дел од приказната за нацизмот е што сите што ја поддржувате Русија, го заборавате говорот на Путин пред почетокот на специјалната операција во Украина.

Ако тоа не беше нацизам и фашизам, тогаш не знам што е ...
Ти си брат како неонка, ќе се запали ама малце покасно. :)
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Абе ајде...

Ова е чист империјализам со фашистички примеси, каде Путин не ја признава Украина како нација и држава.
Тенеке, душо мачна, го изгледа онај клипот што го постирав вчера?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Ти во филм влезе, како Рамбо во Авганистан, кога рушеше руски хеликоптери со камења, сам против сите.
Го избриша постот, мислам дека му дојде момент на разум. Ама да не се секираме, неговиот мозок ќе го испроцесира тоа како системска грешка и ќе го поправи набрзо.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Ова од искуство го кажуваш, заради Ерменија и Азејберџан ...
Ако збориме за навивање да. Ако збориме за политички став, не. Јас во случајов мислев на политички став.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.915
Ако збориме за навивање да. Ако збориме за политички став, не. Јас во случајов мислев на политички став.
Аха добро :D

Е па, ај ко сме кај ставовите, кажи на што ти личеше говорот на Путин пред инвазијата?

М?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom