Пресвртница за Косово

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.118
Поени од реакции
4.798
Повторно имаше пукотници, косовските медиуми известуваат дека во манастирот се барикадирани околу 30 терористи меѓу нив има и повредени. 
D

Deleted member 53418

Гостин
Повторно имаше пукотници, косовските медиуми известуваат дека во манастирот се барикадирани околу 30 терористи меѓу нив има и повредени.

Дојде време УЧК да срка тоа што проповедаше, ти текнува 2001

Како се УЧК се криеше по Џамии за да не може да дејстувува АРМ. Сеа србиве ќе молат за помош по меѓународни организации и чуда па Вучич ќе дигне некој Авион да парадира пред Београд.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
76.001
Напаѓачите се професионалци со маски и вооружени со тешко оружје, напиша Курти


Тенкови и артилерија? rofl

каков дилетант е овој Курти, невероватно
 
Член од
24 март 2010
Мислења
14.992
Поени од реакции
25.070
Напаѓачите се професионалци со маски и вооружени со тешко оружје, напиша Курти


Тенкови и артилерија? rofl

каков дилетант е овој Курти, невероватно
Па тешко е. Сигурно над 4 кила има оружјето.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.118
Поени од реакции
4.798
Според СПЦ, косовската полиција упаднала во дворот на манастирот и се слушаат повремени истрели, наводно во манастирот има само монаси и некој верници од Нови Сад, вратите ги заклучиле.

Треба да се блокира цел манастир,мора да се предадат терористите, нема потреба да гине уште некој косовски полицаец за српски злочинци, местото им е во затвор доживотно.

И треба масовна акција да се соберат сите низ цело Косово а долж границата поставување ѕид и мини.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
76.001
Нападот на верските православни објекти објекти не е ништо ново на Косово. Тамошнта власт таа пракса ја толерира, но и ја спроведува.

А тоа е само една од причините заради кои Србите беа приморани да земат оружје во рака. Загрозени се нивните основни човекови права. Меѓународната заедница не реагира, веќе подолго време и ги употребува истите двојни аршини со кои и тука ги менаџира албанско-македонските односи, строго еднострано, во корист на Албанците.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.118
Поени од реакции
4.798
Изгледа сепак во манастирот не се влезени косовски полицајци туку српските терористи кои што се облечени со воена униформа, маскирани а имаат и блиндирани возила кои веројатно ги внеле од Србија, што значи дека се парамилитарци опремени од српската држава, а ме е чудно да се и жамдармерија. Ова му доаѓа директен напад од српската држава.

Според премиерот Курти групата од над 30 лица е опколена и поставен е обрач.

Се објавија и слики од групата и блиндираните возила:

FB_IMG_1695552387757.jpg

FB_IMG_1695552381614.jpg
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.218
Поени од реакции
4.554
Изгледа сепак во манастирот не се влезени косовски полицајци туку српските терористи кои што се облечени со воена униформа, маскирани а имаат и блиндирани возила кои веројатно ги внеле од Србија, што значи дека се парамилитарци опремени од српската држава, а ме е чудно да се и жамдармерија. Ова му доаѓа директен напад од српската држава.

Според премиерот Курти групата од над 30 лица е опколена и поставен е обрач.

Се објавија и слики од групата и блиндираните возила:

Прегледај го приврзокот 391709

Прегледај го приврзокот 391710
Мене на попој ми личат, мада и на калуѓерки, ајде браќа македонци тргајте натаму да браните православие, не стојте позади македонски компјутер.
Автоматски споено мислење:

Дојде време УЧК да срка тоа што проповедаше, ти текнува 2001

Како се УЧК се криеше по Џамии за да не може да дејстувува АРМ. Сеа србиве ќе молат за помош по меѓународни организации и чуда па Вучич ќе дигне некој Авион да парадира пред Београд.
Малце иронично е мора да се признае, сега вие сиротите каури не знаете како да навивате, мада што се чудам, сте лижеле тоа што сте плукале безкрај пати.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
424
Поени од реакции
1.488
Изгледа сепак во манастирот не се влезени косовски полицајци туку српските терористи кои што се облечени со воена униформа, маскирани а имаат и блиндирани возила кои веројатно ги внеле од Србија, што значи дека се парамилитарци опремени од српската држава, а ме е чудно да се и жамдармерија. Ова му доаѓа директен напад од српската држава.

Според премиерот Курти групата од над 30 лица е опколена и поставен е обрач.

Се објавија и слики од групата и блиндираните возила:

Прегледај го приврзокот 391709

Прегледај го приврзокот 391710
Борци за човекови права. Ќе има сигурно некое комунике кај ќе ги објаснат своите барања.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.118
Поени од реакции
4.798
Борци за човекови права. Ќе има сигурно некое комунике кај ќе ги објаснат своите барања.
Ги земале монасите за заложници, терористи.

Со блиндирано возило удриле во портите на манастирот и влегле внатре, не се ни православци, туку злосторници геноцидарци терористи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.497
Поени од реакции
5.160
Ги земале монасите за заложници, терористи.

Со блиндирано возило удриле во портите на манастирот и влегле внатре, не се ни православци, туку злосторници геноцидарци терористи.
Јас па мислев за Диво Насеље пишуваш...
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
163
Поени од реакции
468
А да одат во Хрватска?
Во Хрватска се заебаа србите, не прифатија https://en.m.wikipedia.org/wiki/Z-4_Plan

Ама Косово е отворено прашање, од 2008 до денес поминаа 15 години, ехеее кај беше Македонија од независност до 2006 година, колку беше заокружена како држава. Косово штом до сега не се заокружи, никад нема, посебно не сега кога америте се у тешка дефанзива.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.258
Поени од реакции
7.092
Изгледа сепак во манастирот не се влезени косовски полицајци туку српските терористи кои што се облечени со воена униформа, маскирани а имаат и блиндирани возила кои веројатно ги внеле од Србија, што значи дека се парамилитарци опремени од српската држава, а ме е чудно да се и жамдармерија. Ова му доаѓа директен напад од српската држава.

Според премиерот Курти групата од над 30 лица е опколена и поставен е обрач.

Се објавија и слики од групата и блиндираните возила:

Прегледај го приврзокот 391709

Прегледај го приврзокот 391710
Oвие твои терористи дали се од истиот тим што влезе во Гошинце и Диво Насеље? И дали имаат ист наредбодавач и кој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom