Пресвртница за Косово

Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800
Плати ја и последната кога си се логирал веќе. Копаш крипто или се грееш на струја?
Пола плата отиде за сметки, остана нешто само за некоја казна од сообраќаен прекршок или ќе купам некој патика.
Не се греам веќе 2-3 месеци пак цената е ваква, иначе со инвертери се греам.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.534
Поени од реакции
5.722
Imam poznat od nekoe od selata posle Saraj... Nad 20 godini ne platil nisto, ni struja, ni voda, ni danok....
Da bide ironijata pogolema, samo Vodovod lani go dale na izvrsitel, pa sega mu zapiraat na plata
Nepravda, jbg...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.180
Поени од реакции
25.832
Пола плата отиде за сметки, остана нешто само за некоја казна од сообраќаен прекршок или ќе купам некој патика.
Не се греам веќе 2-3 месеци пак цената е ваква, иначе со инвертери се греам.
Провери си потрошувачи, 5000 во пролетни месеци без поголем потрошувач (крипто, ладилници, индустриска машина, алат) е многу.
40 души се дома,колку мислиш дека потршиле и треба да платат по твое? И тоа ова е со вратен саат,наштелуван
И 50 да се, сигурно немаат посебен шпорет за сите. Копа крипто Пуно, фура бизниси. :D
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
789
Поени од реакции
1.382
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.698
Поени од реакции
2.576
:drk:

Еден фрижидер за одржување и еден за мрзнење + бојлер.

Screen Shot 2023-07-07 at 7.15.37 PM.png
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.269
Франција ни е утеха.Какви кретени испаднаа европјаниве и ние на чело со нив.Не дека слупчанци и арапите се ептен храбри,туку француите и нивните политичари се големи кукавици.Исто ко и ние и нашите корумпирани политичари.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.241
Поени од реакции
18.057
Од кога е Косово српско :pos:

 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.827
Поени од реакции
8.488

Тепачка во Парламентот на Косово, заради Северот на Косово

Деновиве во Косово се дознава дека шефицата на пратеничката група на Самопределување, Мимоза Кусари-Лила, имала телефонски разговори со пратеници и функционери од Српска листа.

По тој повод говорницата во парламентот беше облепена со транспаренти на кои пишува „Здраво“ алудирајќи на начинот на кој Кусари-Лила се поздравила со српските соговорници.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.665
Прегледај го приврзокот 383529
Автоматски споено мислење:


Сега ти сликни ја.
Еве и ја ги платив моите сметки, па другите каури не мора да плаќаат. Сега скриншот ќе стаам.

Пендаровски одма го учукаа и му ги избија цвикерите.


Колку што сфатив тепачката е заради тоа што шефицата на пратеничката група на Самопределување, Мимоза Кусари-Лила, при телефонските разговори со пратеници и функционери од Српска листа им се обратила со Здраво - на српски.

Чисто да си го знаете ова, кога Пуно ќе каже дека Македонците или Србите се национал-шовинисти, или он како што си го нарекува тоа - расисти.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800

Тепачка во Парламентот на Косово, заради Северот на Косово

Деновиве во Косово се дознава дека шефицата на пратеничката група на Самопределување, Мимоза Кусари-Лила, имала телефонски разговори со пратеници и функционери од Српска листа.

По тој повод говорницата во парламентот беше облепена со транспаренти на кои пишува „Здраво“ алудирајќи на начинот на кој Кусари-Лила се поздравила со српските соговорници.
Се работи за разговори меѓу пратеничката на ВВ со пратеник на српската листа кога биле на власт. Снимени разговори од српскиот пратеник па сега им ги испраќаат кај опозициски косовски новинари. Инаку нема ништо скандалозно во разговорите, освен што имало преговори меѓу српска листа со *ултранационалистиката* партија на Курти.
Според неколку аналитичари главната причина на галамава е тоа што власта во Косово конфискуваше неколку бизниси кои биле од опозицијата.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.827
Поени од реакции
8.488
Се работи за разговори меѓу пратеничката на ВВ со пратеник на српската листа кога биле на власт. Снимени разговори од српскиот пратеник па сега им ги испраќаат кај опозициски косовски новинари. Инаку нема ништо скандалозно во разговорите, освен што имало преговори меѓу српска листа со *ултранационалистиката* партија на Курти.
Според неколку аналитичари главната причина на галамава е тоа што власта во Косово конфискуваше неколку бизниси кои биле од опозицијата.
Значи класика Балканска политика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom