Пресвртница за Косово

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
o seljak, covekot mnogu dobro kazha za granicite spored jazikot koj shto go zboruvat i zaradi toa shto tie custvuvat, ne zaradi toa shto ti ili nekoj srbin misli na svoja glava.

mnogu dobro vo predhodnite postovi kazuashe deka nema veke cist GEN vo Balkanot, no zaradi shto ni samiot ne znash shto si i shto jazik zboruash, se palish na ovoj nacin.
штом ти вака се напали од никде никаде ти си тој што не знаеш кој си, си ја имаш мувата на капата.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
705
Поени од реакции
673
штом ти вака се напали од никде никаде ти си тој што не знаеш кој си, си ја имаш мувата на капата.
Jas znam shto sum jas, i ti ne si nikoj da mi kazhes koj sum, kako shto i mene ne me interesira za tebe.

Jas sum albanec, naslednik na Ilirite.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Jas znam shto sum jas, i ti ne si nikoj da mi kazhes koj sum, kako shto i mene ne me interesira za tebe.

Jas sum albanec, naslednik na Ilirite.
ти друже си северџан според преспанскиот договор, еве прашај го бујар ако мене не ми веруваш
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
234
Поени од реакции
127
vidi buljas ti postiras gluposti pa si gi pobivas. premnogu si glup da vodime diskusija za statistika pogotovo koga sam si se pobivas. te cinat statistikite sto si gi postiral te imale falinki pa si tolkuvas gluposti kako sakas. odjebi, so gomna nema diskusija, debatiraj si sam so sebe pa koga ke si gi sresis mislite dojdi ovde.

faktot e deka najstarite crkivi na kosovo datiraat od 5-6ti vek a dzamii od 13ti. fakt e deka siparanata e naselena za vreme na otomanskata imperija i periodot pocna.

znam deka sakas kur idi na kosovo ke si najdes nekoj secen. dosta dosagas so gluposti.
Сеа на отоманска империја или после втора светска војна? Оттаму почнавме, остај ти тоа петти шести век, за тоа ти немаш знаења и познавања да го тресеш „црвчето“ со кое се фалиш да сме ти се фателе ние, тука што си го сокрило во Дендинонг, кајшто некој шипур ќе ти ја плеска дадилката в уста. :)
Автоматски споено мислење:

dosta be janicar od kavkaz. vas ke ve snema sekundarno sto se povlecat amerite od kosovo. sekade vazite za krimosi oko nema da mu trepne na svetot.
Шутко дезертеска што си ја напуштил напатената македонија и си ја оставил на козоебачите, Косово со Србендите ќе склучат договор, не читаш новини. Враќај се назад, козоебачите ќе се префрлат на Хунзаленд, ќе ти ја плескаат „старата“ дома.
Автоматски споено мислење:

-орелот е знаме од ромите(египќаните) и србите
Хахаххааххааххах кајгана историчарите хахахахах

море урдата од курот на Самка Ибраимовски да ја шмукаш и цицаш
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.256
Шипац историчар// клонирајањето во 1908г беше Коза-Волк,Тоска-Гега,Косовац-Шипац=Чемерија? Дали фалит тука и српскиот војвода Ѓорги Кастриот?
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
234
Поени од реакции
127
Шипац историчар// клонирајањето во 1908г беше Коза-Волк,Тоска-Гега,Косовац-Шипац=Чемерија? Дали фалит тука и српскиот војвода Ѓорги Кастриот?
Орелот е знаме на РОМИТЕ (ЕЃИПЌАНИТЕ) И СРБИТЕ.
Ова на епитаф треба да ти го гравираат, а после да ти го мочаат гробот, неписмен еден.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.256
Орелот е знаме на РОМИТЕ (ЕЃИПЌАНИТЕ) И СРБИТЕ.
Ова на епитаф треба да ти го гравираат, а после да ти го мочаат гробот, неписмен еден.
шипац,најубајте се на радуша, кај колари и трапчин дол зачинети со Српски орел...хаха што више јаја то масна јуха
 
Член од
8 август 2013
Мислења
705
Поени од реакции
673
Шипац историчар// клонирајањето во 1908г беше Коза-Волк,Тоска-Гега,Косовац-Шипац=Чемерија? Дали фалит тука и српскиот војвода Ѓорги Кастриот?
Goodnight :D
 

Attachments

Член од
12 јуни 2018
Мислења
502
Поени од реакции
559
СрбомакедонциТЕ со говорнаТА манаТА

:LOL:

Еве ја вашата вистинска историја, собрана во неколку реда и тоа не било каде туку на вашата википедија:

Друштво Србо-Македонци


Друштвото Србо - Македонци од Цариград е асоцијација на македонски интелектуалци [1]. Целата на друштвото е афирмација на македонскиот национален индивидуалитет и борба против бугарската црковно - просветната пропаганада во Македонија [1]. Асоцијацијата била под влијание на некои од пропагандите, првенстевено српската пропаганда, поради нејзиниот дотогаш отворен македонистички настап[1].
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
СрбомакедонциТЕ со говорнаТА манаТА

:LOL:

Еве ја вашата вистинска историја, собрана во неколку реда и тоа не било каде туку на вашата википедија:

Друштво Србо-Македонци


Друштвото Србо - Македонци од Цариград е асоцијација на македонски интелектуалци [1]. Целата на друштвото е афирмација на македонскиот национален индивидуалитет и борба против бугарската црковно - просветната пропаганада во Македонија [1]. Асоцијацијата била под влијание на некои од пропагандите, првенстевено српската пропаганда, поради нејзиниот дотогаш отворен македонистички настап[1].
Na forumov ima mnogu dibeci, ali ti i ovoj @mile.kiro ste bez konkurencija, ne mozam da se odlucam na kogo da mu ja dodelam glavnata nagrada, odete be izdrkajte se ako ne mozete da ebete nesto, pa na forumov li najdovte da se praznite, nemate nesto posaglam ? Ebate luzerite.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
234
Поени од реакции
127
Na forumov ima mnogu dibeci, ali ti i ovoj @mile.kiro ste bez konkurencija, ne mozam da se odlucam na kogo da mu ja dodelam glavnata nagrada, odete be izdrkajte se ako ne mozete da ebete nesto, pa na forumov li najdovte da se praznite, nemate nesto posaglam ? Ebate luzerite.
Форумот е одлично место да се мери „јавно мислење“ на десните северномакедонци со нанеси на пројавувања на нови леви национал романтичарски. Доста е јако да ве шутира човек сите и тоа со еден обичен комон сенс. Не дека ќе ви се сменат забетонираните мозоци, ама занимливо е со кафе и додека дрка (како што викаш), да ве замара, за да не го сфатите и форумов, па и вашите животи многу сериозно. :)
Автоматски споено мислење:

Еве истото прашање ќе ви го поставам и вам. Имате ли вие шипурци и бугари да тепате на улица некаде, или само тука се празните на нив?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Еве истото прашање ќе ви го поставам и вам. Имате ли вие шипурци и бугари да тепате на улица некаде, или само тука се празните на нив?
Zavisi koj kako, nekoj se prazni tuka, nekoj na ulica, jas na primer se praznam vo na sestra ti spalnata, ne mozam da generaliziram za site.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
234
Поени од реакции
127
Zavisi koj kako, nekoj se prazni tuka, nekoj na ulica, jas na primer se praznam vo na sestra ti spalnata, ne mozam da generaliziram za site.
Ако и на неа се празниш како што се празниш на шипурките, тогаш добредојден е цел форум, да се испразни. :)
Автоматски споено мислење:


И северномакедонците Милице, и северномакедонците.

@kano види бе шутко како се сака татковината, не како тебе, рмбаш кај шипурки во австралија ја остави државата на козоебачите.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.372
Поени од реакции
4.541
Што ли треба да те мачи у животот за да земеш да анализираш и расправаш вакви небулози како Гавранов погоре... значи тотално, крајно небитни податоци изнапиша.

Секоја чест бате, продужи даље. Вакви пациенти му фалат на светот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom