Пресвртница за Косово

Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
uraaa
ova veke e demode, nema veke UCK, bidejki e pominato i zavrsheno. UCK - znaci armija za osloboduvanje. Novite pesni se za odbrana, bidejki oslobodeno e Kosovo :D
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.236
haha o karabatak, ne rekov deka e poznata po obrazovanie :D "im dadovme na svetot" - mozhe da e akterka, pejacka, ili billo koja pole vo kultura, sport, zdravje, humanizam. I da, Dua Lipa e albanka od Kosovo, edna od najpoznatata pejacka vo svetot momentalno!
Па во тоа е целата „квака„; Липа е неспорно Албанка од Косово, која е внесена во индустријата на забавата не ради нејзината квалитетна музика (сигурен сум дека е гледана пред се‘ ради начниот на кој се с(о)блекува на музичките настапи...), туку ради парите кои се потрошени за нејзина меидумска презентација и афирмација, а преку неа, нејзините спонзори, а твои сонародници, се надеваат дека и КосовА ќе доживее медиумски интерес, за што побрзо внесување на Косово во меѓународните структури...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.236
Aj ne hejtajte samo, Dua Lipa e pravo osvezuvanje na denesnata pop scena i sekoja pesna i e hit. Toa sto e ko transeksualec, zelka vo glavata so ispadite i ruzna ko smrt e druga rabota.
Секако...па џабе ли ги гледам нејзините спотови и концерти...:unsure:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Koсово (и Албанците) се како Украина - до крај на живот до гуша у догови кај Западот. Не зборам за парични долгови. Зборам за услуги како складирање и уништување на опасен отпад, човечки отпад и сл.

 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Koсово (и Албанците) се како Украина - до крај на живот до гуша у догови кај Западот. Не зборам за парични долгови. Зборам за услуги како складирање и уништување на опасен отпад, човечки отпад и сл.

barem imat svoja drzava... koja nelegitimno mu ja zemaa vo 1913 godina, pak ovie od Zapadot.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Imame nie, shto sakate poveke..
многу ви се три
никој нема ни две, а камоли три
особено кога ќе се земе в предвид дека другому сте земале единствена за да имате три

нема заувек Америка да владее, ваљда го сконтавте тоа у задњиве неколку години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom