Пресвртница за Косово

Член од
27 октомври 2017
Мислења
543
Поени од реакции
818
Haha ok. Ama hrvatite se pojke iliri toa e fakt.
A mene me.cudi zasto niedno selo vo tetovo i gostivar nema albansko ime tuku site se slovenski
Автоматски споено мислење:

Inace tuku sto prakticiraat visoka kultura pred pola saat ilirite vo aracinovo so kalashnikovi sekako
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
vleguvaj vo google ili vo kade bilo svetska historija i pisuaj "descandats of ancient illyrians" - ke gledash prvite: Albanci,pa potoa Hrvati od Dalmacija, Bosnjaci i taka natamu.
Види има many historians argue дека не сте. Но тоа не ми беше поентата, еве и да сте кај има некој пшан доказ, некое писмо зачувано, некој доказ за континуитет? Знаеш дека и Илирите се доселеници на балканот, дали ги respetirat тие што биле претходно? Друго нешто, според римјаните Илирите се опишани како високи и добро градени луѓе.
Дали ти сметаш дека сте високи и добро градени ? :icon_lol:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Haha ok. Ama hrvatite se pojke iliri toa e fakt.
A mene me.cudi zasto niedno selo vo tetovo i gostivar nema albansko ime tuku site se slovenski
Автоматски споено мислење:

Inace tuku sto prakticiraat visoka kultura pred pola saat ilirite vo aracinovo so kalashnikovi sekako
Smeneto ime si iminjata, Primer Oeneum e ilirskoto ime na regionot na Tetovo.
da si so ilirsko poteklo ne znaci da imash visoko kultura, primer regionot na Iraq i Iran, se znaet kako prvite civilizacii zaedno so Egipet, gledaj gi deneska. Ili primer Germancite vo grckata mitologija opishani se kako sverovi.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.018
Јас кога ви викам дека нема полошо од она кога они почнуваат да "читаат" и "учат" и да стануваат модерни. Со Лирим Јакупи нацист секогаш ќе знаеш на што си, со вакви као тигарот ќе ти прави филмови као "poljitake ne kara be nie sme drugari" а секој втор збор ќе му биде ние ние ние ние и само ние или не сакам да има поделби војни а упорно тој муабет ќе го вади на маса цело време.

Screenshot_20240324-163455_Facebook.jpg

Погодувајте која слика е фотошоп ајде како и цела нивна историја.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Јас кога ви викам дека нема полошо од она кога они почнуваат да "читаат" и "учат" и да стануваат модерни. Со Лирим Јакупи нацист секогаш ќе знаеш на што си, со вакви као тигарот ќе ти прави филмови као "poljitake ne kara be nie sme drugari" а секој втор збор ќе му биде ние ние ние ние и само ние или не сакам да има поделби војни а упорно тој муабет ќе го вади на маса
NIE albancite odamna citame i ucime, i sme extremni. Im dadovme na svetot, majka Tereza, Ferid Murat i Dua Lipa, a vo druga strana imame i nekoi kriminalli niz Evropa. Zatoa velam extremi.
Nashiot cell za idnina e obrazovanieto na celloto obshtesvo, bi ti poracal i tebe vo nekoi regioni vo Makedonija, kade shto sum bill i go znam situacijata. Samo vaka obshestvoto mozhe da prosperira, i da ne mu preci vera i nacija vo sekojdnevniot zhivot.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
NIE albancite odamna citame i ucime, i sme extremni. Im dadovme na svetot, majka Tereza, Ferid Murat i Dua Lipa, a vo druga strana imame i nekoi kriminalli niz Evropa. Zatoa velam extremi.
Nashiot cell za idnina e obrazovanieto na celloto obshtesvo, bi ti poracal i tebe vo nekoi regioni vo Makedonija, kade shto sum bill i go znam situacijata. Samo vaka obshestvoto mozhe da prosperira, i da ne mu preci vera i nacija vo sekojdnevniot zhivot.
Aaaa kriminaliii trejdmark vi e ova niz Evropa
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.018
NIE albancite odamna citame i ucime, i sme extremni. Im dadovme na svetot, majka Tereza, Ferid Murat i Dua Lipa, a vo druga strana imame i nekoi kriminalli niz Evropa. Zatoa velam extremi.
Nashiot cell za idnina e obrazovanieto na celloto obshtesvo, bi ti poracal i tebe vo nekoi regioni vo Makedonija, kade shto sum bill i go znam situacijata. Samo vaka obshestvoto mozhe da prosperira, i da ne mu preci vera i nacija vo sekojdnevniot zhivot.
Најпогрешниот пат го имате одбрано и искрено како наши непријатели многу ме радува тоа. Еден ден така ќе се треснете од земја што ќе нема да можете и трева да косите веќе на градски.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Најпогрешниот пат го имате одбрано и искрено како наши непријатели многу ме радува тоа. Еден ден така ќе се треснете од земја што ќе нема да можете и трева да косите веќе на градски.
Decko, se raduvash na prazno :D
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.236
NIE albancite odamna citame i ucime, i sme extremni. Im dadovme na svetot, majka Tereza, Ferid Murat i Dua Lipa, a vo druga strana imame i nekoi kriminalli niz Evropa. Zatoa velam extremi.
Nashiot cell za idnina e obrazovanieto na celloto obshtesvo, bi ti poracal i tebe vo nekoi regioni vo Makedonija, kade shto sum bill i go znam situacijata. Samo vaka obshestvoto mozhe da prosperira, i da ne mu preci vera i nacija vo sekojdnevniot zhivot.
Дуа Липа....уаааааааауууу!...
Каков интелектуален домет...:facepalm:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Дуа Липа....уаааааааауууу!...
Каков интелектуален домет...:facepalm:
haha o karabatak, ne rekov deka e poznata po obrazovanie :D "im dadovme na svetot" - mozhe da e akterka, pejacka, ili billo koja pole vo kultura, sport, zdravje, humanizam. I da, Dua Lipa e albanka od Kosovo, edna od najpoznatata pejacka vo svetot momentalno!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Znaci 4 procento srbi vo Kosovo, imaat dvojazicnost, i mnogu poveke pravi, 25 % vo MKD imat mnogu pomalku pravi.
Да даде Господ и вие тука да живеете како Србите на Косово што живеат.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.018
Decko, se raduvash na prazno :D
Најреално ти го кажувам ова, настрана што за многу имам исто мислење како вашата нација и многу од работите што ги правите и така треба да се прават ако сака една нација да стане успешна, да го тргневте она качачкото и да не бодевте во очи со комплексите што ги имате може и ќе беше работава како што ја кажуваш вака дебело ќе треснете од земја знаеш и ти кога да не се повторуваме. Ама генот е ген, качак не се станува качак се раѓа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.424
Поени од реакции
6.939
NIE albancite odamna citame i ucime, i sme extremni. Im dadovme na svetot, majka Tereza, Ferid Murat i Dua Lipa, a vo druga strana imame i nekoi kriminalli niz Evropa. Zatoa velam extremi.
Nashiot cell za idnina e obrazovanieto na celloto obshtesvo, bi ti poracal i tebe vo nekoi regioni vo Makedonija, kade shto sum bill i go znam situacijata. Samo vaka obshestvoto mozhe da prosperira, i da ne mu preci vera i nacija vo sekojdnevniot zhivot.
Lele kakvi romantiki!
Daj ushte nekoja kazhi i ce me rasplachish
 

Kajgana Shop

На врв Bottom