Пресадување на човечкиот мозок во роботско тело

Член од
17 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
Пресадување на човечкиот мозок во роботско тело начин или обид за безсмртност наспоред науката свеста и мозокот .
Русите создаваат бесмртен човек



До 2045 година, милијардерот Дмитриј Ицков планира луѓето да ги претвори во киборзи - пола човек - пола машина. Својот проект го нарекол "Иницијатива 2045", а неговата цел е во идните 30 години, човековите можности, меморијата и мислите да префрли во компјутер.

Рускиот милијардер, 32-годишниот Дмитриј Ицков, го претставил својот план за тоа како луѓето ќе ги направи бесмртни. До 2045 година Ицков планира луѓето да ги претвори во киборзи - пола човек - пола машина.

Процесот е поделен во 4 фази. Во фазата "Avatar A" до 2020 година, би требало да биде имплементирана технологијата со која човекот, користејќи го својот мозок, би можел да ја контролира својата роботска реплика. Фазата "Avatar B" би требало да биде завршена до 2025 година, а нејзината цел е успешна трансплантација на човековиот мозок по смртта, во роботско тело. Фазата "Avatar C" предвидува пренос на сите знаења и можности на поединецот во роботот.



До 2045 година би требала да биде финализирана и фазата "Avatar D", со која човековиот живот би се преточил на холограмски приказ кој би бил контролиран од голем, централен компјутер.

"Веруваме дека тоа е возможно, и потребно доколку сакаме да го спречиме стареењето, па дури и смртта", изјавил Ицков.
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ќе бидне еден ден деновиве..
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
https://youtu.be/y3RIHnK0_NE
AKO E OVA NE E FEJK A SE GLEDA DEKA NE E I MOZE SEKOJ DA GO VIDI JAVNO TOGAS KOJZNAE STO SE IMA IZMISLENO TAJNO NE SME DALEKU OD TERMINATORI I KIBORG
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Закон. Јас се пријавувам одма. Овој наш организам ептен е фрагилен и подлежи на толку многу болести... не се исплати да си човек, реално.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
You got me at "безсмртност".
Ако не е од некој ретартиран сајт како Точка статијава, ќе си го исечам. Мозокот.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ZA SITE SMESKOVCI GOLEM LAJK ,I E MOZE VEKE MOZNO A STO MISLIS ILI NEKOJ POMISLIL NA AMNEZIJA ? TAKA SO SEKAVANJA I VECEN KOJ FILM GO GLEDAVTE UNIVERZALEN VOJNIK ILI TERMINATOR KE TE NASIBAT SO CIPOVI I POD NIVNA KOMANDA SI EPA SEGA SMESKOVCI KE TROSAT PARI IZUM I PROEKT ZA TVOE VECNO PAMETENJE XAXAXAXA AKO SI DONALD TRAMP POZZZZZZZ
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
ZA SITE SMESKOVCI GOLEM LAJK ,I E MOZE VEKE MOZNO A STO MISLIS ILI NEKOJ POMISLIL NA AMNEZIJA ? TAKA SO SEKAVANJA I VECEN KOJ FILM GO GLEDAVTE UNIVERZALEN VOJNIK ILI TERMINATOR KE TE NASIBAT SO CIPOVI I POD NIVNA KOMANDA SI EPA SEGA SMESKOVCI KE TROSAT PARI IZUM I PROEKT ZA TVOE VECNO PAMETENJE XAXAXAXA AKO SI DONALD TRAMP POZZZZZZZ
Zosto piauvaas so golemu bukvi?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
76609905_588070495278247_2406225281208549376_n.jpg
Автоматски споено мислење:

76609905_588070495278247_2406225281208549376_n.jpg
Автоматски споено мислење:

76609905_588070495278247_2406225281208549376_n.jpg
Автоматски споено мислење:

TOA TI SMETA ? TI CITAJ STO PISUVAM A NE KAKO PISUVAM AKO IMA PRAVILO NEKA ADMINSTRATOROT M VO IN BOX ME PREDUBREDI I KAZE PRAVILATA
Автоматски споено мислење:

TOA TI SMETA ? TI CITAJ STO PISUVAM A NE KAKO PISUVAM AKO IMA PRAVILO NEKA ADMINSTRATOROT M VO IN BOX ME PREDUBREDI I KAZE PRAVILATA
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Прегледај го приврзокот 222976
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 222976
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 222976
Автоматски споено мислење:

TOA TI SMETA ? TI CITAJ STO PISUVAM A NE KAKO PISUVAM AKO IMA PRAVILO NEKA ADMINSTRATOROT M VO IN BOX ME PREDUBREDI I KAZE PRAVILATA
Автоматски споено мислење:

TOA TI SMETA ? TI CITAJ STO PISUVAM A NE KAKO PISUVAM AKO IMA PRAVILO NEKA ADMINSTRATOROT M VO IN BOX ME PREDUBREDI I KAZE PRAVILATA
Редно време е да ги смириш нервите и да се понашаш како сите останати..
Не е убаво да иритираш, искрен совет само ти давам.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
You got me at "безсмртност".
Ако не е од некој ретартиран сајт како Точка статијава, ќе си го исечам. Мозокот.
Idejata e na Rusinot Dmitry Itskov i na mn naucnici
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Редно време е да ги смириш нервите и да се понашаш како сите останати..
Не е убаво да иритираш, искрен совет само ти давам.
sosema sum smiren ,se trudam da gi pratam pravilata vo forumot i forumot e fantasticen e sega imam nekoj anomalii zosto so golemi bukvi,zosto vaka ,taka .a zosto Nikola toj ili taa sto ti dade lajk so srcinja vo ozbilna tema mi pisuva pisimi inbox ke ti pomozam bace da ti ja kopiram i pastiram ? nekoj praka smeskovci,nekomu mu smetale golemite bukvi jas sum vo forumot za da dadam i primam pobaram pomos,sovet ili mislenje zatoa se temite ne da se foliram pa sega vidi ti koj e praveden i koj iritira pozzzzzz
Автоматски споено мислење:

Idejata e na Rusinot Dmitry Itskov i na mn naucnici
BRAT PRATAM NA YOOUTUBE EDEN KANAL SO 100 000 SUBSKRAJBERI SEKOJA NEDELA IMA PO EDNO VIDEO BALKAN UFO E KANALOT MADA IMA MNOGU KANALI SPORED MENE OVOJ TI E NAJREALISTICEN UFOLOG E I OBJASNUVA DO DETAL OVA GODINA SE PUSTENI NEZNAM KOLKU SATELITA ZA POKRIVANJE NA BEZICEN INTERNET NA CELA PLANETA E SEGA VO TAA EMISIJA SE SPOMNUVA ZA G5 MREZA BEZ KOJA KE NEMOZE DA POMINE OVA STO GO KAZUVAS ROBOTI IMA VOZILA I ZA KIBORG BILO POTREBNO OVA G5 MREZA AMA TOA TI BILO MEC SO DVE OSTRICI NAJUBAVO DA POGLEDNES TI VAKA DA TI OBJASNAM E EDNO DA POGLEDAS E DRUGO KE TI PUSTAM LINK OD YOOTUBE POZZZZZZZZZZ
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
sosema sum smiren ,se trudam da gi pratam pravilata vo forumot i forumot e fantasticen e sega imam nekoj anomalii zosto so golemi bukvi,zosto vaka ,taka .a zosto Nikola toj ili taa sto ti dade lajk so srcinja vo ozbilna tema mi pisuva pisimi inbox ke ti pomozam bace da ti ja kopiram i pastiram ? nekoj praka smeskovci,nekomu mu smetale golemite bukvi jas sum vo forumot za da dadam i primam pobaram pomos,sovet ili mislenje zatoa se temite ne da se foliram pa sega vidi ti koj e praveden i koj iritira pozzzzzz
Автоматски споено мислење:


BRAT PRATAM NA YOOUTUBE EDEN KANAL SO 100 000 SUBSKRAJBERI SEKOJA NEDELA IMA PO EDNO VIDEO BALKAN UFO E KANALOT MADA IMA MNOGU KANALI SPORED MENE OVOJ TI E NAJREALISTICEN UFOLOG E I OBJASNUVA DO DETAL OVA GODINA SE PUSTENI NEZNAM KOLKU SATELITA ZA POKRIVANJE NA BEZICEN INTERNET NA CELA PLANETA E SEGA VO TAA EMISIJA SE SPOMNUVA ZA G5 MREZA BEZ KOJA KE NEMOZE DA POMINE OVA STO GO KAZUVAS ROBOTI IMA VOZILA I ZA KIBORG BILO POTREBNO OVA G5 MREZA AMA TOA TI BILO MEC SO DVE OSTRICI NAJUBAVO DA POGLEDNES TI VAKA DA TI OBJASNAM E EDNO DA POGLEDAS E DRUGO KE TI PUSTAM LINK OD YOOTUBE POZZZZZZZZZZ
Автоматски споено мислење:

shto ima vrska 5g vrska so pronaoganje besmrtnost za coveshtvoto haha ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
До 2045 ќе живееме на друга планета, ќе возиме летачки коли, ќе се појави друга раса на луѓе и што се не, а не па ова.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
shto ima vrska 5g vrska so pronaoganje besmrtnost za coveshtvoto haha ?
NE PRECIZIRAH ZA 5G MREZATA TUKU VO OVAA EMISIJA OD U.F.O KANALOT TI E OBFATENO STO AKO NESTO TRGNE NAOPAKU OD HUMANOIDITE IMAS I AKO SAKAS MOZES DA MU PISES LICNO ZA TEMATA KE TI OBJASNI ZOSTO UBAVO VELI AKO HUMANOIDITE POSTANAT TERMINATORI ROBOTOT SOFIJA OVAA GODINA BESE VO BEOGRAD NA SAEM JA DONESOA VEKE SO HUMANOIDNI ROBOTI KE SE PRODAVAAT NE E SAMO SOFIJA GI IMA MINIMUM 5 KOJA NA POSTAVENI PRASANJA ODGOVORI VAKA JAS GO RABOTAM ONA STO KE MI GO KOMANDUVA PROGRAMEROT PUKAJ,PUKA,SKOKAJ SKOKA AKO JA IZGLEDA DOBRO EMISIJATA OD KANALOT BALKAN U.F.O ZAKLUCOK SE KE BIDE DO SAMOUNISTUVANJE OD ALCNOSTA NA COVEKOT SEGA BAS SEGA ISTIOT NAUCNIK CITAM NA EDEN PORTAL POTROSIL 770 MILONI ZA NEPROBOJNO STAKLO IZUM NA TESLA ,ZNACI SEKOGAS NIE GO IZVLEKUVAME NEGATIVNOTO I STETNOTO OD IZUMITE KAKO PO PLATENO,PO PRIMAMLIVO ZA VLAS ,MOK A OKOLU BESMRTNOSTA AKO NESAKAS TI EVE JAS KE TI NAJDAM STO I DO KADE E STIGNATA NAUKATA POZ
Автоматски споено мислење:

До 2045 ќе живееме на друга планета, ќе возиме летачки коли, ќе се појави друга раса на луѓе и што се не, а не па ова.
TOA E TOCNO ZA SAMO 30 G KOLKU NAUKATA E OTIDENA NAPRED SO TEHNIKATA A ZA USTE 30 EXEXEEEEEE
Автоматски споено мислење:

До 2045 ќе живееме на друга планета, ќе возиме летачки коли, ќе се појави друга раса на луѓе и што се не, а не па ова.
TOA E TOCNO ZA SAMO 30 G KOLKU NAUKATA E OTIDENA NAPRED SO TEHNIKATA A ZA USTE 30 EXEXEEEEEE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom