Препорачајте автомобил

Член од
15 март 2014
Мислења
14
Поени од реакции
2
da tocno deka e bavna kola koja si ja brka rabotata ama ako znajs kako da preticas sleper nema da zaginis.
So slaba kola treba da ostajs malce prostor megu tebe i voziloto pred tebe i vo momento ko ke si paralelno so slepero go zemam kako primer da imas razvieno okolu 4000 obrtai da ima polna snaga a ne vozis zad nego so 2000 obrtai . prickas na turaza i odma vo drugata lenta i duri od ko ke go pominis ke ja imas maksimalnata sila na kolata.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
А што мислите за 147 фејс лифт од 2005 нагоре исто се проблематични со преден дел ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Може мислење за Volvo c30 1.6 d so 110ks.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Сите што кажуваат дека Алфа Ромео биле скапи за одржување очигледно дека го кажуваат тоа од муабети. Јас имам Алфа Ромео 146 ЈТД 2001 година и досега сум немал никаков проблем, ставам масло Селениа што е малку поскапо, но може да се става и обично, а за оние бензиците постои и посебно Селениа Алфа Ромео што е изгор скапо. Се распрашав за спони, каиши, филтри и имаат иста цена како од Голф, некои делови се и поевтини, а голема предност е што деловите за Алфа би биле оригинал италјански бидејќи Алфа се ретки и не прават делови во Турција или Кина. А за изглед лично мојава Алфа која има дизајн стар 20 години може да се спореди и со коли од 2007-8 година, бидејќи е некој посебен пакет со ал. банташи и сполјери, седишта од некој посебен материјал и што уште не.
1612068_529238520524332_1954532452_o.jpg
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Сите што кажуваат дека Алфа Ромео биле скапи за одржување очигледно дека го кажуваат тоа од муабети. Јас имам Алфа Ромео 146 ЈТД 2001 година и досега сум немал никаков проблем, ставам масло Селениа што е малку поскапо, но може да се става и обично, а за оние бензиците постои и посебно Селениа Алфа Ромео што е изгор скапо. Се распрашав за спони, каиши, филтри и имаат иста цена како од Голф, некои делови се и поевтини, а голема предност е што деловите за Алфа би биле оригинал италјански бидејќи Алфа се ретки и не прават делови во Турција или Кина. А за изглед лично мојава Алфа која има дизајн стар 20 години може да се спореди и со коли од 2007-8 година, бидејќи е некој посебен пакет со ал. банташи и сполјери, седишта од некој посебен материјал и што уште не.
Прегледај го приврзокот 87539
Убаво им кажа,се рекло Алфа и готово,огин скапо било,а нема врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom