Препорачајте автомобил

Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
Здраво дечки тазе шофер сум :D.
Ако може да ми препорачате автомобил до 75 kw и до 5,000ЕУР
Да биде лесно за одржување и ефтино.
Поздрав
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Здраво дечки тазе шофер сум :D.
Ако може да ми препорачате автомобил до 75 kw и до 5,000ЕУР
Да биде лесно за одржување и ефтино.
Поздрав
корса,астра,пунто,ц3,поло,206,фиеста.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Здраво дечки тазе шофер сум :D.
Ако може да ми препорачате автомобил до 75 kw и до 5,000ЕУР
Да биде лесно за одржување и ефтино.
Поздрав
Пежо 206 дизел со добри километри гледај да не биде од увоз туку од тука некој да ја купиш и ќе го видиш господ не троши многу градско количе но и за на долги релации ќе ти годи. Друга варијанта добра исто тие Опел Астра со isuzu мотор дизел и тука нема да видиш многу мака за поправка и не се толку скапи деловите.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Опел Астра со isuzu мотор дизел
Па ако планира да виси кај маалските мајстори нека зема Опел дизел.
Опел само бензинец/плин.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Здраво дечки тазе шофер сум :D.
Ако може да ми препорачате автомобил до 75 kw и до 5,000ЕУР
Да биде лесно за одржување и ефтино.
Поздрав
Фиат Браво 1.9 JTD 105 коња,ќе го платиш 2500 максимум,ќе ти останат пари за комплетен сервис,и за казната после 23:00 саатот.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Па ако планира да виси кај маалските мајстори нека зема Опел дизел.
Опел само бензинец/плин.
Имам мој другар кој ја утепа од возење и немаше некој проблем освен нормално најосновните работи кои ги менуваше.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Исузу бе читај,не опелов дизел.
Прочитав бе, исузуто е нешто поасален од опеловиот, ама пак доста порасиплив во споредба со ХДИ, ТДИ и ЈТД моторите.
Ова го зборам од искуство, 9 од 10 души се жалат на опел дизел (и опелов и исузу).
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Прочитав бе, исузуто е нешто поасален од опеловиот, ама пак доста порасиплив во споредба со ХДИ, ТДИ и ЈТД моторите.
Ова го зборам од искуство, 9 од 10 души се жалат на опел дизел (и опелов и исузу).
Исузуто е на рамниште на хди,тди и јтд.Ја па за разлика од тебе имам чуено само позитивни мислења.Башка и 4 год.имам исузу,без никакви дефекти.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Исузуто е на рамниште на хди,тди и јтд.Ја па за разлика од тебе имам чуено само позитивни мислења.Башка и 4 год.имам исузу,без никакви дефекти.
Тетин ми имаше Астра 1993 година,1.7 турбо дизел,ја имаше колата 7-8 години,не сум слушнал нешто да се пожали,само масло викаше ГМ 10-40 синтетика и немаше гајле.Почесто се зборува дека јапонскиот мотор е поиздржлив и прикажан како попогоден од 2.0 DTI engine.[DOUBLEPOST=1394832757][/DOUBLEPOST]
Прочитав бе, исузуто е нешто поасален од опеловиот, ама пак доста порасиплив во споредба со ХДИ, ТДИ и ЈТД моторите.
Ова го зборам од искуство, 9 од 10 души се жалат на опел дизел (и опелов и исузу).
Фактички моторот 2.0 DTI што се монтира во Опел,(Вектра,Астра, да не ги редам сите) е истиот 1.9 JTD (Браво,Брава,Мултипла),Опел купува мотори од Фиат.Истата песна е и со 1.3 CDTI,поновата серија (комон реил) што го тураат во Корса итн,е истиот на Гранде Пунто,Добло итн 1.3 МултиЏет.Ако знаеја од Опел добар мотор да направат немаше да купуваат де од Фиат,де од Јапан.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Фактички моторот 2.0 DTI што се монтира во Опел,(Вектра,Астра, да не ги редам сите) е истиот 1.9 JTD (Браво,Брава,Мултипла),Опел купува мотори од Фиат.
Забегуваме од темата, ама од каде ова, некое инфо од релевантни извори?

Башка и 4 год.имам исузу,без никакви дефекти.
Лажеш Цики, сушиш, ова си пишал пред половина година.

До сега не сум ставил само 2 недели ја имам корсата..на претходното ставав гољф 3..
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Фиат Браво 1.9 JTD 105 коња,ќе го платиш 2500 максимум,ќе ти останат пари за комплетен сервис,и за казната после 23:00 саатот.
Пријателе почетник е , до 100 коња може да вози 2 години :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom