Препораки за игри

Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Тешко ...нема висе многу добри нови акциони игра за компјутер сите сакат само на конзоли.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
koi dve igri bi mi gi preporacale/koi se najzanimlivi?
edna so koli,a drugata so pukanje.:smir:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
toa pod dva call of duty koja od tie dve e bolja?4 il 5

edit:
i nfsmw standard ili black?
edit2:
mislev koja im e razlikata?
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
toa pod dva call of duty koja od tie dve e bolja?4 il 5

edit:
i nfsmw standard ili black?
edit2:
mislev koja im e razlikata?
Call of duty 4 е подобра според мене. Посвежо изгледа и приказната е гром. Се одвива во реално време. За NFS MW подобра ти е обичната, standard. Симни ги игриве, нема да зажалиш.:smir:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Call of duty 4 е подобра според мене. Посвежо изгледа и приказната е гром. Се одвива во реално време. За NFS MW подобра ти е обичната, standard. Симни ги игриве, нема да зажалиш.:smir:
NFS MW Black Edition има 2-3 коли повеќе од обичната. Мислам дека едната кола е старо камаро. Во секој случај и двете Nfs се одлични.
CoD4 има подобар multyplayer.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Одлична е во секој поглед.
Има многу повеќе ресурси и производи од претходните Anno игри. На секоја мапа островите се поделени во две територии: Occident (Запад) и Orient. На овие првите се произведуваат сите производи од претходните игри (железо, камења, жито, вино..), а на вторите поегзотични добра (килими, зачини, рози, бисерни ѓердани..). Големите игри (free play или continuous play) може како од шала да траат и до 100 саати, со неколку острови од по 10.000 жители :)

Се` на се`, ако си играл некоја друга Anno игра (1503, 1602, 1701) - земај ја оваа без размислување. Ако овој тип на игри ти е нов, а сакаш стратегии - земај ја без размислување (ама изиграј ги сите tutorials :)).
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Добро бе, оваа година има излезано некоја добра класична RPG? Преку глава ми е од piece of sh*t shooters и action игри.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Добро бе, оваа година има излезано некоја добра класична RPG? Преку глава ми е од piece of sh*t shooters и action игри.
Нема.. последната класична RPG што ја играв беше The Witcher (која, btw, е супер).
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
кој слушнал за Darkest of days?
Глејте трејлер (комедија)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ah, screw this. :/

Тотален пад на RPG жанрот во последните неколку години. Изгледа повторно ќе се занимавам со вампири и такви нешта во Vampire The Masquerade: Bloodlines.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom