Препораки за игри

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Препорачувам да ја играте Warhammer 40K: Mechanicus. Тие шо сте фаној на Warhammer 40K ко мене мора да ја пробате играта, turn based tactical gameplay, прејака визуелност, а посебно музиката. И за тие шо знаат за Warhammer 40K, а играат turn based tactical игри, да ја пробате.


The music when you pray to your car and it becomes a Transformer.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Сакам да прашам........Имам рам 8 гига,дали можам да ја играм Гта 5 АМА со Intel core 3,бидејќи бара Intel core 5,и колку јака графичка треба да имам?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Сакам да прашам........Имам рам 8 гига,дали можам да ја играм Гта 5 АМА со Intel core 3,бидејќи бара Intel core 5,и колку јака графичка треба да имам?
Jas so i3 8100, 8 gb ram i gtx 1050ti ja furam na high resoluzija bez problem.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Сакам да прашам........Имам рам 8 гига,дали можам да ја играм Гта 5 АМА со Intel core 3,бидејќи бара Intel core 5,и колку јака графичка треба да имам?
Не е проблем, јас ја играм со Ryzen 5 1400/8GB/GTX1050 2GB на High наместено.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Едно прашање,навидум глупаво......Што би било подобро како за игри,Windows 8.1 Windows 10 32 bit,Windows 10 64 bit.Дали зависи пред се каква конфигурација имаш?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Едно прашање,навидум глупаво......Што би било подобро како за игри,Windows 8.1 Windows 10 32 bit,Windows 10 64 bit.Дали зависи пред се каква конфигурација имаш?
Најмногу зависи од тоа дали переш во недела на ефтина струја, како и дали ја фрлаш првата вода од гравот.

Се разбира дека конфигурацијата без конкуренција е најбитна.

За оперативен систем, ако конфигурацијата ти подржува нема поента воопшто да размислуваш и да одиш со нешто под Windows 10 64bit
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Едно прашање,навидум глупаво......Што би било подобро како за игри,Windows 8.1 Windows 10 32 bit,Windows 10 64 bit.Дали зависи пред се каква конфигурација имаш?
Windows 10 System Requirements

За сè најубо ти е 64bit да ти биди Windows, не само за игри. Windows 10 Pro најубо да си го инсталираш. Ако немаш „клуч“ купи на ebay за 200-300 ден. или ко шо пра сите пиратски.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Windows 10 у свак случај и обавезно да е 64 битен, е сеа ако играш на пекач за леб ондак другите опции постариве серии.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Игри како Witcher 3 рпг open world со диалог кој влијае во начинот на одвивање на приказната? Моментално играм Assasins crreed Odyssey и веќе сум до пола, но играва ми стана ептен репетитивна
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Игри како Witcher 3 рпг open world со диалог кој влијае во начинот на одвивање на приказната? Моментално играм Assasins crreed Odyssey и веќе сум до пола, но играва ми стана ептен репетитивна
dragon age
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Игри како Witcher 3 рпг open world со диалог кој влијае во начинот на одвивање на приказната? Моментално играм Assasins crreed Odyssey и веќе сум до пола, но играва ми стана ептен репетитивна
Играта е океј, ама не е наменета за нон стоп. У принцип, најди нешто друго у меѓувреме да играш(прај пауза).
Mass effect е семи опен ворлд, (исто како дрегон ејџ, двете се од Bioware).
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Игри како Witcher 3 рпг open world со диалог кој влијае во начинот на одвивање на приказната? Моментално играм Assasins crreed Odyssey и веќе сум до пола, но играва ми стана ептен репетитивна
Red Dead Redemption 2
God of War
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
ок дечки фала ви. НЕго ме интересира која е фамава шо ја тупат со Fornite/PUBG ?? Изгледав некој гемплеј на јутуб, играва изгледа ептен за деца :D
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
ок дечки фала ви. НЕго ме интересира која е фамава шо ја тупат со Fornite/PUBG ?? Изгледав некој гемплеј на јутуб, играва изгледа ептен за деца :D
Можда пошто е? Замисли фри фор ал/детмеч како што имаше квејк, само многу по сатурирано, со екстра глупости додадено.
Именувај го јапонски новел/филм(бетл ројал) и инстант успех.
Не е дека играта има длабочина или нешто....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom