Препораки за игри

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од Cyber lord, 17 мај 2007.

 1. Goofy

  Goofy Обичен смртник

  Член од:
  11 август 2016
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  23
  сериозен си ?? не верувам
   
 2. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  788
 3. sickjoce

  sickjoce Ненормален

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.178
  Допаѓања:
  264
  Tropico
   
  На xope и батеМаче им се допаѓа ова.
 4. Str1keR

  Str1keR

  Член од:
  24 мај 2012
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  111
  Препорачајте некоја интересна лан игра. Може и онлајн ако е бесплатна или пиратски ако може да се игра на некој сервери.
   
 5. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  617
  Допаѓања:
  1.972
  EVE Online
   
 6. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.925
  Допаѓања:
  6.692
  Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

  Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
  Intel i5 - 4200 M 2.5
  Nvidia Geforce GT 720M
  6Gb RAM
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  24.538
  Допаѓања:
  28.982
  lol, уште ли играат ова?
   
 8. jovankrstevski1

  jovankrstevski1

  Член од:
  2 декември 2012
  Мислења:
  573
  Допаѓања:
  298
  Не се сите со пукање ама Mass Effect 1 i 2, Metro првиот дел, Tomb Rider од 2013, Аassassin's Creed првите неколку дела, Skyrim, Prototype I и 2?
   
  На DarkValley и FilipMKD007 им се допаѓа ова.
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.701
  Допаѓања:
  8.177
  fortnite seznae ili pubg, bitno da e battle royale, toa e najbitno
   
 10. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  617
  Допаѓања:
  1.972
  А брат врска немам.... Пријателот бараше FTP online игра, и ете му XD
  --- Споено дупло мислење, 24 септември 2018 ---
  Crysis 1, Crysis Warhead и Crysis 2 си ги играл? Имаш таму добра приказна и се'. Имаш и да бираш како ќе ја играш играта, дали ќе биде само јуриш и да убиваш се' или ќе се потрудиш да избегнуваш директни судари со непријатели, итн.
  Metro 2033 и Metro Last Light ти се навистина добри. Во Last Light ќе видиш како е надвор од тунелите повеќе и има подобар приказ на хаосот наоколу што се случил.
  Singularity е добра "Back to the future". Интересна приказна.
  Battlefield 3 има убава приказна. Само не е многу долга.
  Medal of Honor 2010 е задоволителна.
   
  Последно уредено: 24 септември 2018
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hulse

  Hulse Дурак

  Член од:
  24 октомври 2012
  Мислења:
  754
  Допаѓања:
  451
  Штом имаш играно КОД двојчето, тогаш освен над мене игрите што ти ги препорачаа, кои патем сите се феноменални на свој начин, би ти препорачал и останатите КОД игрици да ги завршиш доколку ги немаш како Modern Warfare трилогијата, World at War, Black Ops 1 и 2.
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.741
  Допаѓања:
  6.352
  Bioshock трилогијата, Metro трилогијата, Dishonored мислам два дела се, Fallout 4 дела мислам дека се, не се сите чистокрвни FPS али се mustplay.
   
  На jovankrstevski1, FilipMKD007 и mr wednesday им се допаѓа ова.
 13. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  403
  Sniper Elite v2, III и 4.
  Sniper Ghost Warrior 1,2,3(за тројкава не сум сигурен со оваа конфигурација али 1 и 2 ги возиш)
  Fallout 3 и New Vegas
  Spec Ops The Line трд прсон шутер профи игрица.
  Mafia 2 лудило од игра
  Sleeping Dogs Отворен свет GTA стил само со тепање
  La Noire oд Rockstar исто отворен свет
  Max Payne 1,2,3
  и тако даље
  а да и Crysis профи пуцачница (1,Warhead,2 и 3)
   
  На Ron Burgundy и FilipMKD007 им се допаѓа ова.
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.701
  Допаѓања:
  8.177
  Mafia 2 е најбоља игра, приказна, сетинг графика, физика. Све у едно е играта.
   
  На Kornet и Гејминг им се допаѓа ова.
 15. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.925
  Допаѓања:
  6.692
  Дада, како ја заборавив Мафиа 2, и таа ја имам играно, ептен ми се сфиѓаше целиот амбиент, комплексноста на мисиите, гејмплејот и ми е една од најдобрите игри што сум ги играл. Слипинг Догс сум ја играл, добра е, ама не ми беше ни блиску до ГТА :/

  Иначе од вашите предлози ја симнав La Noire, сакав нешто да ми е посложено, да не е пукање зомбиња само, па затоа се одлучив за неа. Ептен ми се допаѓа играта, само еден мал проблем ми искочи. Не знам дали нешто јас не се снаоѓам или нешто со фалинка имам симнато, ама играва кај cases имам само 5 мисии кои одма ги завршив (а на нет пишуваше 21 мислам), т.е. имам само три фајлови Traffic, Vice и Arron Desk, во првите имам по 2 мисии, а во арон по 1 и после се што можам е пак да си ги играм истите. Нешто сум симнал некоја мини верзија или пак треба некој рејтинг да имаш јак во сите мисии за да ти се отклучат и другите? Некој што играл да сподели :)
   

Сподели преку: