Препораки за игри

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.229
Поени од реакции
335
Препорачајте некоја добра игра во стилот на Civilization 4/ The Long Dark/ или некој др. добар симултор - management интересен....па и шо и да ви падни на памет со добар стори само да не е хорор игрица или fps.

GTX 1070,
24 GB RAM
I7 8700K
Tropico
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Препорачајте некоја интересна лан игра. Може и онлајн ако е бесплатна или пиратски ако може да се игра на некој сервери.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.856
Поени од реакции
9.382
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
725
Поени од реакции
409
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
Не се сите со пукање ама Mass Effect 1 i 2, Metro првиот дел, Tomb Rider од 2013, Аassassin's Creed првите неколку дела, Skyrim, Prototype I и 2?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
975
Поени од реакции
3.491
lol, уште ли играат ова?
А брат врска немам.... Пријателот бараше FTP online игра, и ете му XD[DOUBLEPOST=1537821244][/DOUBLEPOST]
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
Crysis 1, Crysis Warhead и Crysis 2 си ги играл? Имаш таму добра приказна и се'. Имаш и да бираш како ќе ја играш играта, дали ќе биде само јуриш и да убиваш се' или ќе се потрудиш да избегнуваш директни судари со непријатели, итн.
Metro 2033 и Metro Last Light ти се навистина добри. Во Last Light ќе видиш како е надвор од тунелите повеќе и има подобар приказ на хаосот наоколу што се случил.
Singularity е добра "Back to the future". Интересна приказна.
Battlefield 3 има убава приказна. Само не е многу долга.
Medal of Honor 2010 е задоволителна.
 
Последно уредено:

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
778
Поени од реакции
475
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
Штом имаш играно КОД двојчето, тогаш освен над мене игрите што ти ги препорачаа, кои патем сите се феноменални на свој начин, би ти препорачал и останатите КОД игрици да ги завршиш доколку ги немаш како Modern Warfare трилогијата, World at War, Black Ops 1 и 2.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
Bioshock трилогијата, Metro трилогијата, Dishonored мислам два дела се, Fallout 4 дела мислам дека се, не се сите чистокрвни FPS али се mustplay.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
649
Поени од реакции
1.512
Дечки дајте препорака за некоја игра, жанрот да не е само нешто ко Дота,Лол и таквите ендлес заразни игри, а и да не е нешто коли или спортови. Отворен свет, пукање нешто, мисии, све може тоа. Досега сум играл Фар Крај до тројката сите, Хитмен до петката сите, Слипинг Догс, Гта до 4ката, и уште по некоја воена од постарите ко КОД двојката.

Перформанси и немам некои добри, така да сити позахтевни игри од 2015/16 навака јок.
Intel i5 - 4200 M 2.5
Nvidia Geforce GT 720M
6Gb RAM
Sniper Elite v2, III и 4.
Sniper Ghost Warrior 1,2,3(за тројкава не сум сигурен со оваа конфигурација али 1 и 2 ги возиш)
Fallout 3 и New Vegas
Spec Ops The Line трд прсон шутер профи игрица.
Mafia 2 лудило од игра
Sleeping Dogs Отворен свет GTA стил само со тепање
La Noire oд Rockstar исто отворен свет
Max Payne 1,2,3
и тако даље
а да и Crysis профи пуцачница (1,Warhead,2 и 3)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.856
Поени од реакции
9.382
Дада, како ја заборавив Мафиа 2, и таа ја имам играно, ептен ми се сфиѓаше целиот амбиент, комплексноста на мисиите, гејмплејот и ми е една од најдобрите игри што сум ги играл. Слипинг Догс сум ја играл, добра е, ама не ми беше ни блиску до ГТА :/

Иначе од вашите предлози ја симнав La Noire, сакав нешто да ми е посложено, да не е пукање зомбиња само, па затоа се одлучив за неа. Ептен ми се допаѓа играта, само еден мал проблем ми искочи. Не знам дали нешто јас не се снаоѓам или нешто со фалинка имам симнато, ама играва кај cases имам само 5 мисии кои одма ги завршив (а на нет пишуваше 21 мислам), т.е. имам само три фајлови Traffic, Vice и Arron Desk, во првите имам по 2 мисии, а во арон по 1 и после се што можам е пак да си ги играм истите. Нешто сум симнал некоја мини верзија или пак треба некој рејтинг да имаш јак во сите мисии за да ти се отклучат и другите? Некој што играл да сподели :)
 
На врв Bottom