Препораки за игри

Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Nov kompjuter i odma mora da se seftosa... :)
Davajte predlozi za jaki igrici
konfiguracija:
Intel Core i3 3.50 Ghz
8 GB RAM
Nvidia GeForce GT 730 2GB
Под претпоставка дека имаш широк диапазон на преференци, ќе ти ги наведам најесенцијалните, достапни за pc од самиот зачеток на 8мата генерација.

2012 Mass Effect 3, Borderlands 2, XCOM: Enemy Unknown
2013 Bioshock Infinite, The Stanley Parable
2014 Dragon Age: Inquisition, The Binding of Isaac: Rebirth
2015 The Witcher 3, Metal Gear Solid 5, GTA 5, Undertale
2016 Inside, Doom, XCOM 2, Overwatch, Dark Souls 3
2017 Nier: Automata, Divinity: Original Sin 2, Bayonetta(late port)

али ако се водиме од аватарот дека преферираш тактикал шутери, ондак ова -

Sniper Elite 4
Rising Storm 2: Vietnam
Superhot
Warhammer: End Times - Vermintide
Tom Clancy's Rainbow Six Siege
Battlefield 1
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.645
Под претпоставка дека имаш широк диапазон на преференци, ќе ти ги наведам најесенцијалните, достапни за pc од самиот зачеток на 8мата генерација.

2015 The Witcher 3
2016 Dark Souls 3
2017 Nier: Automata
Battlefield 1
Ovie ako mu gi fati ja use eden pc od 20k ke go pocastam.

pa nemame site ko tebe 1080ti :)
koj za sto ucel :LOL:
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ovie ako mu gi fati ja use eden pc od 20k ke go pocastam.
Вичерот е добро оптимизирана, ќе ја тера со стабилен фрејм рејт, другите две на ивица али и тие мислам дека ќе може, Батлфилдот отпаѓа.
ја занемарив конфигурацијата, дечкото порача јаки игри, ја доставив... што се дискутабилно најдоброто нешто излезено за тој период, гледајќи да е што по разнолика листата.
камо да ги пројде оние од првине 2 год. за остатокот сам ќе отиде да апгрејдне хардвер.

иначе препорака за Wolfenstein 2ката, истиот тајт респонзивен гејмплеј со уште по апсурдно развивање на приказната и применети некои аспекти од Думот.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Нешто како the long dark само да не е хорор :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
NEKOJA PREporaka za igra INTEL CORE I3-4000 2.40GHz
4.00 Gb ram NVIDIA GeForce 8800 / AMD/ATI Radeon X1600 / Intel HD Graphics 3000 or better)[DOUBLEPOST=1518124358][/DOUBLEPOST]NEKOJA PREporaka za igra INTEL CORE I3-4000 2.40GHz
4.00 Gb ram NVIDIA GeForce 8800 / AMD/ATI Radeon X1600 / Intel HD Graphics 3000 or
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Holdfast Nations At War

Шутерска игра од времето на Наполеон.. играш со британци или со французи и играш со флинтлок пушки.. Многу се непрецизни и многу време треба за да се наполнат.. Има повеќе класи на пешадиски војници, кавалисти, тапанџии, офицери, мускетари, гренадиери, знаменосци, столари и доктори со различен вид на предности и улоги во играта...

Мене јако ми е оти никогаш не си начисто.. имаш 1 куршум во директен дуел, и нишанот за нишање ти е колку пола екран.. Мене барем ми е многу пореално...

Инаку играта ја зедов на стим за 15 евра.. Во скор секое време има барем еден сервер со игра за army battlefield а поретко има за coastal siege, naval warfare и army siege...

Инаку апсолутно нај-јаката работа во оваа игра е што официерите имаат In-game погласен микрофон од другите, и вообичано се крајни role-players.. Зборуваат исто како британски команданти од 19ти век и пробуваат да формираат линија која ќе пука по нивните наредби.. рол плејот е прејак.. скоро сите играчи играат рол плеј, а офицерите имаат акцент и сите нешта на британски officer and gentleman...

Сакам да ми препорачате игра што не е фантазија .. т.е игра што е историска...

1060 GTX Nvidia, i7-6700, 16 GB DDR4, така да би требало било која да можам да ја играм.

Би преферирал да е шутерска/стратегија или тактика.. Да не е RPG/MMORPG оти за тоа треба многу време...
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Holdfast Nations At War

Шутерска игра од времето на Наполеон.. играш со британци или со французи и играш со флинтлок пушки.. Многу се непрецизни и многу време треба за да се наполнат.. Има повеќе класи на пешадиски војници, кавалисти, тапанџии, офицери, мускетари, гренадиери, знаменосци, столари и доктори со различен вид на предности и улоги во играта...

Мене јако ми е оти никогаш не си начисто.. имаш 1 куршум во директен дуел, и нишанот за нишање ти е колку пола екран.. Мене барем ми е многу пореално...

Инаку играта ја зедов на стим за 15 евра.. Во скор секое време има барем еден сервер со игра за army battlefield а поретко има за coastal siege, naval warfare и army siege...

Инаку апсолутно нај-јаката работа во оваа игра е што официерите имаат In-game погласен микрофон од другите, и вообичано се крајни role-players.. Зборуваат исто како британски команданти од 19ти век и пробуваат да формираат линија која ќе пука по нивните наредби.. рол плејот е прејак.. скоро сите играчи играат рол плеј, а офицерите имаат акцент и сите нешта на британски officer and gentleman...

Сакам да ми препорачате игра што не е фантазија .. т.е игра што е историска...

1060 GTX Nvidia, i7-6700, 16 GB DDR4, така да би требало било која да можам да ја играм.

Би преферирал да е шутерска/стратегија или тактика.. Да не е RPG/MMORPG оти за тоа треба многу време...
Ѕирни ја "Darkest of days", постара е ама може да ти биде интересна.
 
D

Daedalus

Гостин
„Shadowrun“ ги поминав сите со каснење. Фатив и рул букот да го читам. Можда најбоље RPG игра ми е после WOD сетингот. Естетиката фрчи, гејмплејот е супер, причите исто. „Hong Kong“, малце послаба ми беше од „Dragonfall“ и „Shadowrun returns“, од аспект на гејмплеј механики иако матриксот ми беше боље.
Shadowrun ми го има сето тоа што ми фали у „D$D“ и „Pathfinder“, storywise.

Кој не ги играл, а сака сајберпанк и окултизам, ќе ги обича. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom