Препораки за игри

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Пробај ја Smite. Third-person MOBA кај што ликовите се богови од разни митологии.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.400
Поени од реакции
6.021
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Земи ја WoW, до последнава експанзија е 7.5 евра(аку ти пишит 15 евра,ќе влезиш во играта и ќе ти стигнит 1 day offer со 50% попуст) и мислам со еден месец subscription :D.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Само што ја свртев Inside. А обавезно Limbo прво да се изигра, од истата компанија, направена пред 6 години.
Препорака за играва, одлична е, интересни не-многу-тешки загатки.
Крајот ме разочара.
После почнав да гуглам.
Mind = blown.
@wot како си што си?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Само што ја свртев Inside. А обавезно Limbo прво да се изигра, од истата компанија, направена пред 6 години.
Препорака за играва, одлична е, интересни не-многу-тешки загатки.
Крајот ме разочара.
После почнав да гуглам.
Mind = blown.
@wot како си што си?

i mene limbo mi se dopadna poveke, inace za dzabe ja cekav, zenska mi i sedna i i se dopadna - pa sega gledam irl playthrough :')
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Само што ја свртев Inside. А обавезно Limbo прво да се изигра, од истата компанија, направена пред 6 години.
Препорака за играва, одлична е, интересни не-многу-тешки загатки.
Крајот ме разочара.
После почнав да гуглам.
Mind = blown.
@wot како си што си?
Ја гуглав али ништо посебно не видов. Што е мајнд блоуот? Знам ја само дека има алтернативен крај кај што можеш да се „дисконектираш“ сам себе. Али друго има?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ја гуглав али ништо посебно не видов. Што е мајнд блоуот? Знам ја само дека има алтернативен крај кај што можеш да се „дисконектираш“ сам себе. Али друго има?
Објаснувањето/теоријата за како всушност детето е
тумор
https://www.reddit.com/r/Games/comments/4sctkj/the_meaning_of_playdeads_inside/
Читај ги коментарите под видеото на PewDiePie
Исто така при крајот има сцена кога си тоа блобот, паѓаш во просторија која е направена вештачки да изгледа исто како сцената кога си на крајот
и
сосема на крајот блобот се претвара во свиња, кои ги имаше на почетокот на играта
играва е ненормална и овие од Playdead се генијалци, мислам дека во далечната иднина ќе дадат свое објаснување.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
http://www.goaltycoon.com/bestfootballgame/-NEO-

ova e linkot preku koj se registrirate igrata e vid na fudbalski menadzer kade se zima vistinski evra,od ovaa sezona 1 mesto vo ligata zima 50 evra posledniot zima 5 evra no ima i drugi nacini za zarabotka,odzima mn malku vreme pokraj zabavata moze nesto i da se kari.

ako e nekoj zainteresiran ke mu objasnam podetalno kako ide
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Препорака игра MMORPG офлајн игра нешто во стил на Tera,witcher ,oblivion ,Archeage,Cabal 2 ?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Tomb Rider ја слушам стално ама дека со женско се игра мислам дека е женска игра или не?
не мора дс ја слушаш стално види gameplay на youtube о одлучиси дали е машка ,женска или среден род

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom