Препораки за игри

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Скоро невозможно.
Во право е човекот, вчера на кратко едната замунда не работеше, немаше ниту еден торент, со самото кликање на линкот торрентс, пишуваше долу nothing was found иако ништо не си впишал да ти пронајде. Колку и да е фејк зелка орг, таму има торенти од серии/епизоди кои ги нема на .нет.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Во право е човекот, вчера на кратко едната замунда не работеше, немаше ниту еден торент, со самото кликање на линкот торрентс, пишуваше долу nothing was found иако ништо не си впишал да ти пронајде.
Дечко, едно е да не наоѓа селективно торенти, друго е да не наоѓа ниту еден торент.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Дечко, едно е да не наоѓа селективно торенти, друго е да не наоѓа ниту еден торент.
abe pishav fm 2012 ,call of duty, posle toa pisuvav i filmovi gladiator na primer .....od nisto ne izleze..zatoa i me zbuni ajde igrive mozi i ke gi nema ama gladiator priemr nema shansi da go nema...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
abe pishav fm 2012 ,call of duty, posle toa pisuvav i filmovi gladiator na primer .....od nisto ne izleze..zatoa i me zbuni ajde igrive mozi i ke gi nema ama gladiator priemr nema shansi da go nema...
Малку го повлековме ова повеќе од што треба но, не можеше веднаш да приметиш дека е глобален проблем?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
epa zato pisav deka dzabe muabetot vie deka ne tocno sum napisal i sl.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Дали некој може да препорача игрица во стил на Pang! за на флипери.. едина шо ја знам е The Bug Butcher, ама барам за послаба конфигурација.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
The Long Dark ја почнав, одлична survival игрица :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Цепај WoW на приватни сервери ако ти е скапо и така оргиналнава пропаѓа па џабе фрлени пари ќе ти бидат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Цепај WoW на приватни сервери ако ти е скапо и така оргиналнава пропаѓа па џабе фрлени пари ќе ти бидат.
Има асален community на приватните сервери?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Има асален community на приватните сервери?
Серверите што имаат WOTLK и Vanilla експанзии имаат солиден community со бројки поголеми и од оргиналот и претежно се постара генерација луѓе што не се заебаваат. Додека кај другиве експанзии од тоа што сум го видел малце послабо community имаат.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.838
Поени од реакции
24.265
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Земи играј Overwatch, немаш subscription туку еднаш даваш 40 евра за играта и цепаш цело време.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Hearthstone. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пошто ја баталив LoL (да им се измочам у уста на децана шо флејмаат 24/7) планирам да фатам нова игрица активно да ја играм. Сакам да се посветам на мултиплеер, па без разлика дали е MOBA или MMORPG би сакал да ми препорачате некоја. DOTA2 не ми фати око баш. Ја играв CS:GO али не ми се свиѓаше као се напраени ranked games и ја баталив. SWTOR ја обожавав али прескапа е за subscription (да иам пари животот би го посветил на играта), WoW не е лоша али и за неа се високи subscriptions, Team Fortress 2 ја играв и интересно беше али стана многу монотоно и без поента некако, Warframe ми беше прекомплицирана и не ми изгледаше многу rewarding за времето што беше потребно да го посветам за да ја научам.

Вака сеа коа читам ова мислам дека не постои игра за мене, али ај да видам шо ќе кажете :D
Rocket League
 

Kajgana Shop

На врв Bottom