Препораки за игри

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.004
Поени од реакции
6.025
A да пробаш да ја инсталираш преку 2x клик на OriginInteller?

Ако добро разбрав од ова што го гледам, и ако пробуваш AutoRun да го отвориш со даемон тулс, не можеш. Не е тоа Исо фајл.
Ќе си го отвориш ОриџинИнсталер, тоа е апликација, exe фајл.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Еве ОриџинИнсталер.. Untitled.png
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.462
Некој игри со добра сторија? Само да не се после 2010 пошто стар ми е компјутерот. :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ах, штета што немам пс4, колку добра игра е Uncharted 4, ги играв сите 3 дела на пс3, но ова е чудо, каква графика, каква приказна, мерак. А плус ме изненади што ја вметнале во самата игра и Crash Bandicoot:D Веќе саат ипол гледам на јутуб гемплеј од преку 10часа, вреди за тие пари.
 
B

beaverknight

Гостин
Некој игри со добра сторија? Само да не се после 2010 пошто стар ми е компјутерот. :D
Final Fantasy VII, играва е легендарна, меѓутим е рол-плејинг, специфичен жанр е.
Fallout II, Assassin's Creed II, MGS 3: Snake Eater, Mass Efect 2, Portal 2, Persona 4, BioShock... види која од овие највише ќе ти се свиѓа, сите имаат прејаки приказни.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.462
AC2 i MS 2 ги имам играно , иначе почнав WOW Wrath of Lich King да ја играм не е лоша :D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
За сите љубители на FPS, еве едно златно парче:
Metro 2033 (па после) Metro 2033 Last Light.

Мераци. Незнам зошто не е многу позната оваа игра, заслужува повеќе играчи отколку што има.
Тие што сакаат Survival/Post apocalyptic игри што НЕ се многу брзи (како што е Unreal tournament), имаат мислење во нив, и најважното за мене, модифицирање на импровизирани оружја, гас маски, радијација... оваа е игра за нив. Се превртува за околу 30 часа игра на најлесно. Малку е психо играта, многу е темна, не е за сите.
https://youtu.be/bzn7KgPxjao
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Добро позната е Metro бе што збориш?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
S.T.A.L.K.E.R. > Metro. Некако поавтентични ми се. Да, пуни се со багови, многу се неисполирани, ама тоа само додава на автентичноста за игри сместени во источноевропски постапокалиптичен сетинг. Metro, и покрај тоа што се сместени во ист таков сетинг, ми делуваат многу позападњачки.

Да не правиме муабет дека S.T.A.L.K.E.R. модинг заедницата е една од најактивните и најдобрите. Има еден куп модови, од мали модови што менуваат мали работи и поправаат багови во играта, до целосни конверзии, што ги прави S.T.A.L.K.E.R. игрите да вредат да се се играат по повеќе пати. За прво играње на било која од трите игри од серијалот, препорачувам инсталирање на Complete модот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom