Препораки за игри

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Нешто сместено у некој историски период, било кога, од антика до WW2. Да не биде стратегија и да нема натприродни ствари. Не CoD, Battlefield, Medal of Honor и Assassin's Creed.
The Saboteur
Дејствието се случува за време на WW2.

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Rome: Total War
Добра ли е играва? Интересна е? Може човек брзо да се вклопи, ја препорачувате? Нека пише кој ја има играно :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Незнам, кажи која е подобра, таа да ја симнам
Нормално дека двојката :) Кецот е онака, ептен базична колку што може, проста многу. Плус бајаги постара. Али двојкава има 10ка од мене. Детална е, историски точна, не само од поглед на земјите, племињата и сл. туку и сите работи кои влијаеле врз државите тоа време, културата на пример, робовите кои ако ги има превише може да ти кренат револт, али ако ги имаш доволно ти ја збогатуваат економијата. Треба да пазиш и на храна, пари нормално, и не е така едноставно само градиш градиш, туку треба да мислиш што правиш да не ти се сјебе балансот. Битките едино не ми се нешто посебно, али задоволуваат. Ако идеш auto-resolve имаш различни ставови како компјутерот да игра, и гледаш предвидувања за како може да заврши. Мене ми е многу интересна, можам уште 20 параграфи да напишам и нема да биде доста, треба сам да ја играш и не очекувај од прва све да сфатиш, треба да ти легне со време све, дури и ја до ден-денес нови ствари дознавам што-како се праи.

Ако се одлучиш, симни ја од skidrow последниот pack, so Hannibal at the Gates фул, околу 22 гига мислам беше.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Нешто сместено у некој историски период, било кога, од антика до WW2. Да не биде стратегија и да нема натприродни ствари. Не CoD, Battlefield, Medal of Honor и Assassin's Creed.
Види пробај ги Brothers In Arms серијалите
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ја инсталирав оваа Total war Rome II и одамна не сум играл игра што тотално ништо не сфаќам :D Сега стигнав до кај почетокот кога заврши една битка и сеа се поместуваат лево десно идат нешто прават, а мене ми покажува на едно жолто поле да одам истото место кај што заврши првата битка а таму ништо нема се утепав од кликање лев и десен клик, така да се изгубив малку. Ако има некој тајм да ми подобјасни нека пише тука или ПП (y)
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Конечно и овие потврдија. Значи во Есен кога има за учење излегува GTA V, Battlefield Hardline,Stronghold Crusader 2 и куп други игрици. Срам да им е.....
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Нешто сместено у некој историски период, било кога, од антика до WW2. Да не биде стратегија и да нема натприродни ствари. Не CoD, Battlefield, Medal of Honor и Assassin's Creed.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ќе може ли да ми дадете препорака за игра за поклон на дете од 14-15 години за компјутер? Сака кошарка и пукачки игри, а верувам дека последната НБА ја има. Од пукачките шо е актуелно, шо се игра сега? И шо од тоа може да се најде во Југотон или друга некоја продавница низ Скопјево?
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Ќе може ли да ми дадете препорака за игра за поклон на дете од 14-15 години за компјутер? Сака кошарка и пукачки игри, а верувам дека последната НБА ја има. Од пукачките шо е актуелно, шо се игра сега? И шо од тоа може да се најде во Југотон или друга некоја продавница низ Скопјево?
Што конфигурација има???
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Што конфигурација има???
Не знам точно, ама по тоа шо памтам од коа ми збореше е доста добар. Не е некој ѕвер на месечината да се качуваш, па тие што бараат максимум, веројатно нема да може, ама другите би терале :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom