Препораки за игри

Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Battlefield 3 е бесплатна на Origin некое време. Земајте док може
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.643
Co op игра на еден писи, макар и сплитскриин? Освен fifa/nba, portal, trine... у дури да е girlish e плус, возење минус.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
@wot
Metal Slug Complete PC, Heroes Of Might And Magic series , Street Fighter, Mortal Kombat , Left 4 Dead + Left 4 Dead 2 ( со неофицијален tweak ), Worms series ( + разни клонови )
Ако користиш и емулатори - Crash Team Racing :cool: за Playstation ( ePSXe - препорачан емулатор )
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Платформери како Trine 2 и Rayman Legends се доста забавни во co-op. Исто Brothers: A Tale of Two Sons и Lara Croft and the Guardian of Light.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.643
@wot
Metal Slug Complete PC, Heroes Of Might And Magic series , Street Fighter, Mortal Kombat , Left 4 Dead + Left 4 Dead 2 ( со неофицијален tweak ), Worms series ( + разни клонови )
Ако користиш и емулатори - Crash Team Racing :cool: за Playstation ( ePSXe - препорачан емулатор )
Imam igrano tepackive, a isto left 4 dead, worms.. ke vidam nekoi od playstation kraj kraevi

Платформери како Trine 2 и Rayman Legends се доста забавни во co-op. Исто Brothers: A Tale of Two Sons и Lara Croft and the Guardian of Light.
Ej bas igram Rayman Origins, davam vtora sansa. Super ako moze co op Legends. Lara Croft me mrzi ja imam igrano, a ovaa Brothers mi e na play list odamna za mene samo, pa ako biva co op odlicno.
Shes so good at Portal, pa da se zanimavame. :3

Fala za dvajcata.
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
@wot
On second thought, Brothers поарно остај ја за single player, за таква намена е креирана. Може да се игра co-op на тастатура, секој играч по едно дете, ама поентата на играта е еден играч истовремено да ги контролира двете деца, и навистина е доживување.
Rayman Legends обавезно, можеш и некоја од Deathspank игрите да пробаш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нешто сместено у некој историски период, било кога, од антика до WW2. Да не биде стратегија и да нема натприродни ствари. Не CoD, Battlefield, Medal of Honor и Assassin's Creed.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нешто сместено у некој историски период, било кога, од антика до WW2. Да не биде стратегија и да нема натприродни ствари. Не CoD, Battlefield, Medal of Honor и Assassin's Creed.
Total Rome War, Age of Empeires
 

Kajgana Shop

На врв Bottom