Препораки за игри

Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Некој да не има информации за FIFA 14 WORLD CUP да не има излезено (за PC) или кога ќе излага?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.469
Поени од реакции
7.436
Некој да не има информации за FIFA 14 WORLD CUP да не има излезено (за PC) или кога ќе излага?
Само за PS3 и Xbox 360 ќе излезе.
Тоа и јас се мислев да го спомнам, 2014 FIFA World Cup Brazil ќе излезе само за PlayStation 3 и за Xbox 360.

Не само што нема да излезе за компјутер, туку нема да излезе ниту за PlayStation 4 ниту за Xbox One.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.214
Поени од реакции
4.072
Тоа и јас се мислев да го спомнам, 2014 FIFA World Cup Brazil ќе излезе само за PlayStation 3 и за Xbox 360.

Не само што нема да излезе за компјутер, туку нема да излезе ниту за PlayStation 4 ниту за Xbox One.
Ќе има за ПС4, али кик оф мод :)
Free update! World Cup Kick-Off mode arrives 29 May on Xbox One and PS4! http://o.ea.com/21881
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
А дали може да се игра на FIFA 14 Ultimate team без да ја купам играта ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.060
Игра во модерен град во стил open world? Prototype или новава Watch_Dogs или пак Sleeping Dogs ги знам.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.511
Поени од реакции
901
Кој те кладе модератор? Ама сериозен сум. @Toneh кога ќе се пушти следна година ќе те избрише, ќе видиш!
Тони е тука цело време. Инаку препораката му е добра, фактот што нема PC верзија се' уште е сосем друга работа. :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
24 април 2008
Мислења
8.469
Поени од реакции
7.436
СИТЕ ВИЕ КОИ ЌЕ ЈА СИМНУВАТЕ Watch Dogs, ВНИМАВАЈТЕ КОИ И КАКВИ КОПИИ СИМНУВАТЕ !!!

Добар дел од пиратските копии од Skidrow содржат Bitcoin копач кој го оптеретува вашиот компјутер за да копа Bitcoin за непознати хакери кои профитираат од малтретирањето на вашиот компјутер.

http://www.techamok.com/?pid=13438

Watch Dogs torrent installing Bitcoin miner

02:31 AM EDT - May,28 2014

According to numerous reports, one or more versions of the Skidrow torrent circulating across peer-to-peer networks is hiding a Bitcoin miner. The installer apparently loads two exe files onto a victim's machine, winlogin.exe -- not to be confused with the legitimate Windows process winlogon.exe -- and ltc.exe.

Infected machines then dedicate a portion of their CPU and GPU cycles in the background to break down complex algorithms and earn some Bitcoins for whoever is behind the scheme. Unsurprisingly, there are numerous reports of dropped computer performance and crashes from pirates.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
Процесор: Intel Celeron 2.4GHz
РАМ: 1024 MB
Графичка: nVidia GeForce 6200 (256MB)

кои игри би ми препорачале за оваа конфигурација ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Crysis 3. -_-

Цела тема имаш за вакви работи.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.651
Поени од реакции
16.821
Тоа не спаѓа во категориите конфигурации, веќе 5 + години би рекол.
 
На врв Bottom