Препораки за игри

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Splinter Cell : Conviction

Najdobra Spiunska igrica na site vreminja.Sem Fisher po ne znam koj pat. Samo sega ke bide najnasminkan.Sala na strana igrava e neso strasno u pozitivna smisla.Pisete so znaete.Inace eve vi edna slikicka da se zapoznaete bolje
 

Attachments

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
На времето беше само бледа копија на Metal Gear Solid со гејмплејот, сеа глеам и во изглед почнал да го копира Снејк...... Патетично. За едно-две продолженија играва ке се вика "Splinter Cell: Poor Man's Metal Gear Solid"
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Баш ја завршив пред некое време SplinterCell:Double Agent и играта искрено многу ми се допадна како и графички како и со игривоста која ја понуди.Се надевам наредново продолжение ќе биде уште подобро.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
UberSoldier

Војна, зомбија, супер моќи се едни од повеќето новости(старости) во фашистичкава(ха,ха) игрица UberSoldier.Играва ви е психопатска, мрдната и се по ред, но сепак е интересна.Вие сте таму некој војник појма немам како се викате некое швабско име кое нема потреба да го знаете.Прва стаза вие се наоѓате у психопатска ментално заостаната болница у која ве гонат и пуцаат некој униформирани нацистички ѓубриња и чат пат по некое зомби (сите зомбија имаат иста грда фаца).После се наоѓаш со некоја женска со пак тешко швабско име, таа ти помага да ја напуштис болницата и после у некоја индустриска зона со понекоја куќа каде што треба да го гаќате горенаведеното.Оружјата се традиционални од времето на втората светска војна кои изгледаат визуелно привлечно ама звукот им е како да пукаш со воздушна цевка (не пушка).Графиката е пријатна, убава, солидна но не е нешто револуционерно како што се денешниве игрици со Unreal Engine 3.Приказната може да помине кај повеќето од вас бидејќи објаснува како настанале зомбите и се друго по ред, а у суштина и не е лоша.Од бдовната скала од 1 до 10 UberSoldier ја добива оценката 7.5 значи многу добра игрица, но сепак не одлична.Играјте, оставајте импресии овде и нешто слично...
http://www.gamespot.com/pc/action/ubersoldier/
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Cyber lord напиша:
Najdobra Spiunska igrica na site vreminja.Sem Fisher po ne znam koj pat. Samo sega ke bide najnasminkan.Sala na strana igrava e neso strasno u pozitivna smisla.Pisete so znaete.Inace eve vi edna slikicka da se zapoznaete bolje


Абе каква шпиунска игра ли е бе. :pop::pop::pop::pop::pop: :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Може да ми препорачате некоја интересна игричка, онака ко за женско.:)?
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
смис или 7 sins јака игра
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
God of War 2

Дојде време да напишам рецензија за Play Station игра, поточно за најдобрата игра GOD OF WAR 2. Играва заслужува внимание бидејќи е вистинско продолжение на GOD OF WAR.Под тоа се подразбира оригинална приказна која може успешно да се продолжува и надоградува.Гејмплејот е еден од најдобрите од сите игри за PS2.Играта изобилува со прекрасни движења на богот на војната за кои не е потребно да вложите многу напор за да ги совладате.Техничките карактеристики на играта се нормално во рамките на можностите на Play Station 2, но сепак играта визуелно изгледа одлично и се гледа дека во неа има многу вложено.Има прекрасни светлосни ефекти надополнети со прекрасна графика.Звукот е неверојатен, мислите дека се наоѓате во Античка Грција (всушност и таму сте) но сакав да кажам дека ефектите се на високо ниво со што придонесуваат за подобра атмосфера.Да ја тргнеме шалата на страна бидејќи ова е озбилна игра.Друго нема да коментирам - вие самите треба да откриете што потоа.Затоа набавете ја играва доколку саката да уживате во горенаведеното и да бидете БОГ НА ВОЈНАТА.
Еве едно линкче: http://www.us.playstation.com/GodofWar2/
 

Attachments

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
Скулгрл напиша:
Може да ми препорачате некоја интересна игричка, онака ко за женско.:)?
ja si tepam zuma delux. Malce e debilna tepas topcinja, ama koga ke go projdes dzverceto imas custvo ko da si go pobedila deckoto! :toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ја имаш играно? Кецот е боље според мене, двојкава е многу carebear и цензурирање. Од игрите од ваков тип не барам прича/графика него барам крв, и тоа со литри. Кецот го доловува тоа повеќе.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Sam Fisher = Boogieman, се шета по мрачни ходничиња и се крие во клозети и шкафови, само место да плаши мали деца он плаши терористи. Мислам дека повеке ке му успее со децата......
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
Ја имаш играно? Кецот е боље според мене, двојкава е многу carebear и цензурирање. Од игрите од ваков тип не барам прича/графика него барам крв, и тоа со литри. Кецот го доловува тоа повеќе.
pa so znam i dvata se dobri.Ali i dvijcevo e bombonce.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom