Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

Член од
27 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки, едно прашање - дали за воспаление (црвенило) на пенисот може да се оди на кожен лекар (со оглед на тоа дека сепак не се навикнати тие доктори да гледаат полови органи, поготово ако е женско)?

Во случај да може, молам некој да ми препорача добар кожен лекар, државно (да не е 8-ми септември, по можност некои од помаливе поликлиники, поточно Јане Сандански)?

Фала однапред.

Др. Александар Мицковски од Ремедика, ако бараш приватно.

Отидов кај него бидејќи ми го препорачаа од повеќе места, и иако беше за доста ситна работа, сепак изгледаше доста професионален, и не е шкрт со време, односно дури и без да прашам ми објаснуваше некои работи. Прегледот, ако добро памтам, е 1600 денари.
Пред колку време беше во Ремедика, и дали проверуваат температура?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Zdravo imam 32 godini maz sum, nivoto na progesteron mi e 1.86 a dozvoleno e <0.5...? Denes gi dobiv rezultatite no ne znae psihijatarot da gi procita, prcoitav na internet odprilika sto prestsavuva no nikade ne pisuva kako da se normalizira, imam istorija so golemi vozbudi kako kockanje, vozbuda, hiperaktivnost, anksioznost, strav dolgi godini ziveenje so takov stil, veke odreden period ziveam smireno no posledicite se ostanati,,
Dali znar nekoj kako da go normaliziram ovoj hormon sto mi e skoro 4 pati poveke od normala,
Blagodaram
Konsultirajte se so prof.dr Chedo Dimitrovski, androlog. Porano rabotese vo Sistina,sega neznam kade e.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Дечки, едно прашање - дали за воспаление (црвенило) на пенисот може да се оди на кожен лекар (со оглед на тоа дека сепак не се навикнати тие доктори да гледаат полови органи, поготово ако е женско)?
Во случај да може, молам некој да ми препорача добар кожен лекар, државно (да не е 8-ми септември, по можност некои од помаливе поликлиники, поточно Јане Сандански)?
Фала однапред.
Пред колку време беше во Ремедика, и дали проверуваат температура?
...таман си помислил за ,,кожен лекар,, дерматолог или дерматовенеролог кој дополнително дава консултации и преглед од сексуална пренослива болест, женско -машко дерматолог исто, сите во своја ординација имаат дрвени шпатули што не ги користат за преглед на уста, туку токму на тоа што прашуваш, еден канестен (clotrimazol) може да ти го смири црвенилото додека не најдеш дерматовенеролог,
 
Член од
27 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
...таман си помислил за ,,кожен лекар,, дерматолог или дерматовенеролог кој дополнително дава консултации и преглед од сексуална пренослива болест, женско -машко дерматолог исто, сите во своја ординација имаат дрвени шпатули што не ги користат за преглед на уста, туку токму на тоа што прашуваш, еден канестен (clotrimazol) може да ти го смири црвенилото додека не најдеш дерматовенеролог,
Океј фала на одговор.
Искрено, незгодно ми е кај женски лекар (ама ако мора ок). Не знам што е причината, контакт со женско сум имал пред 2 и пол години последен пат (прилично промискуитетна беше, а контакт имавме орален и малце допир неколку секунди со половите органи...). Едино ако после долго време може да се појави инфекција (имам чуено дека може да затрудни девојка после неколку години откако имала секс, некако се задржувале материите). Проблемов ми се појави пред околу пола година и уште ми трае.
 
Член од
6 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
7
Здраво,
Дали некој можеби има контакт што може да го сподели со мене од Д-р Александар Мицовски или Д-р Сотир Ставридис уролозите во Ремедика?
Слободно пишете ми во приватна порака.
Однапред благодарам.
Поздрав!

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Здраво,
Дали некој можеби има контакт што може да го сподели со мене од Д-р Александар Мицовски или Д-р Сотир Ставридис уролозите во Ремедика?
Слободно пишете ми во приватна порака.
Однапред благодарам.
Поздрав!

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
Dali Sotir Stavridis e vo Remedika? Jas prasuvav pred edna nedela mi rekoa Aleksandar Micovski i nekoj Lozanovski deka se. Zakaz kaj Danie Petrovski Sistina pogolemo razocaruvanje nemam sretnato tezok neprofesionalec... Sto nosev zema prepisa ne sakase da me pregleda vo ist termin dvajca bevme zakazani katastrofa. Dali znae nekoj dobar urolog koj saka da slusa da resi odredena sostojba??
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.101
Поени од реакции
4.840
Dali Sotir Stavridis e vo Remedika? Jas prasuvav pred edna nedela mi rekoa Aleksandar Micovski i nekoj Lozanovski deka se. Zakaz kaj Danie Petrovski Sistina pogolemo razocaruvanje nemam sretnato tezok neprofesionalec... Sto nosev zema prepisa ne sakase da me pregleda vo ist termin dvajca bevme zakazani katastrofa. Dali znae nekoj dobar urolog koj saka da slusa da resi odredena sostojba??
Moj sovet ti e Dr Jovan Ivcev urolog vo 8-mi septemvri vo ambulanta e sekoj cetvrtok ako ima termin neka ti zakaze maticnata termin za kaj doktorot no dokolku nema termin togas zemi upat bez termin ( prioriteten upat ) i pojdi kaj doktor ivcev sekoj cetvrtok e vo uroloska ambulanta ekstra doktor so znaenje i strucnost.
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Moj sovet ti e Dr Jovan Ivcev urolog vo 8-mi septemvri vo ambulanta e sekoj cetvrtok ako ima termin neka ti zakaze maticnata termin za kaj doktorot no dokolku nema termin togas zemi upat bez termin ( prioriteten upat ) i pojdi kaj doktor ivcev sekoj cetvrtok e vo uroloska ambulanta ekstra doktor so znaenje i strucnost.
Dali so prioriteten upot bi me primil inaku samo superlativi imam slusnato za doktorot?
 
Член од
6 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
7
Dali Sotir Stavridis e vo Remedika? Jas prasuvav pred edna nedela mi rekoa Aleksandar Micovski i nekoj Lozanovski deka se. Zakaz kaj Danie Petrovski Sistina pogolemo razocaruvanje nemam sretnato tezok neprofesionalec... Sto nosev zema prepisa ne sakase da me pregleda vo ist termin dvajca bevme zakazani katastrofa. Dali znae nekoj dobar urolog koj saka da slusa da resi odredena sostojba??
Na informacii taka mi kazaa, samo memaa dovolno informacii da mi kazat toa sto me interesirase i zatoa sakam da stapam direktno vo kontakt so nekoj od doktorite. Ako ima nekoj broj od niv super ke bide da mi go pise vo privatna poraka. Fala vi!

Inaku toj od sistina prv pat go slusam, a i tamu vo dosta od komentarite niz forumi imam citano deka ne e ok, zatoa i ne gi ni stavam vo predvid.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Na informacii taka mi kazaa, samo memaa dovolno informacii da mi kazat toa sto me interesirase i zatoa sakam da stapam direktno vo kontakt so nekoj od doktorite. Ako ima nekoj broj od niv super ke bide da mi go pise vo privatna poraka. Fala vi!

Inaku toj od sistina prv pat go slusam, a i tamu vo dosta od komentarite niz forumi imam citano deka ne e ok, zatoa i ne gi ni stavam vo predvid.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
I jas barav kontakt za zal ne uspeav da najdam. Edinstveno probaj nekako so prioriteten da dopres do niv. Stavridis ordinira vo drzavna ama imal den koga e vo ambulanta ako si od Sk pojdi prasaj. Jas sum od Kav i malku potezok mi e toj del. Inaku tesko se dobiva kontakt sekoj saka pregled da napravi kako na % da se a za problematikata ne sakaat ni da se pozanimavaat jas prilicno loso iskustvo imam so privatnive ordinacii. Posebno da ti napomenam ako imas nesto proveruvano ne nosi rezultati cela poenta e od amneza i istorija na pacientot tie da dadat dijagnoza a ne samo pisi brisi...
Iskreno se nadevam ako uspees da dopres do kontakt ke go spodeles. Jas ke probam so prioriteten vo 8mi septemvri. Pozdrav i sekoe dobro.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
За добар уролог би го препорачал Др Слободан Гурмешевски (Универзитетска Клиника-Комплекс Мајка Тереза), јас пред 2 години имав зафат кај него од прв ден и месеци после операција знаеше да прати порака да праша дали е се во ред, дали сум добар, незнам кој друг доктор би комуницирал со пациенти месеци после операција и контроли.
 
Член од
9 април 2019
Мислења
12
Поени од реакции
31
Препорака за добар психијатар во Скопје(приватно/државно сеедно)?
Ми треба некој што стварно е стручен и отворен, а не да знае само анксиозност и депресија.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Препорака за доктор за надворешни хемороиди, две години имам проблеми
Автоматски споено мислење:
 
Член од
27 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мислење за др Крсте Стрезовски (ортопед) на клиника?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom