Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорака за матични доктори во реон Ѓорче, Карпош, Центар?
И искуство ако имате со матичната Наталија Саурек (Букурешт)?
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
3
Zdravo, dali nekoj pravel biopsija na prostata? Vo 8 Septemvri? Dobar urolog?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.908
Така е, но да го додадам и др.Ивчев.
Всушност, сите уролози се добри таму
Dr Jovan Ivcev e eden od najdobrite urolozi vo 8-mi Septemvri site urolozi vo 8-mi Septemvri se dobri no po znaenje najdobar e Dr Jovan Ivcev sekoja cest za doktorot
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Препорака за добар ендокринолог за анализа на хормони?
 
Член од
12 јануари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, ми треба препорака за стварно добар кожен доктор/дерматолог имам проблеми со акни на лице а во последно време почнаа да ми се појавуваат на грб и деколте исто така и егзема на нозе. А исто така и еднометриоза. Затоа ми треба некој што е стварно стручен во оваа област. Ви благодарам однапред.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Здраво, ми треба препорака за стварно добар кожен доктор/дерматолог имам проблеми со акни на лице а во последно време почнаа да ми се појавуваат на грб и деколте исто така и егзема на нозе. А исто така и еднометриоза. Затоа ми треба некој што е стварно стручен во оваа област. Ви благодарам однапред.
...појавата на ендометриоза која може покрај другото да биде хормонскиот дисбаланс на естроген хормонот, што може да биде и причинител на појава на акни по телото, можеби кога ќе се реши тој проблем и акните ќе се повлечат, така да прво најдобро да се советуваш со матичниот гинеколог!
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
Zdravo imam 32 godini maz sum, nivoto na progesteron mi e 1.86 a dozvoleno e <0.5...? Denes gi dobiv rezultatite no ne znae psihijatarot da gi procita, prcoitav na internet odprilika sto prestsavuva no nikade ne pisuva kako da se normalizira, imam istorija so golemi vozbudi kako kockanje, vozbuda, hiperaktivnost, anksioznost, strav dolgi godini ziveenje so takov stil, veke odreden period ziveam smireno no posledicite se ostanati,,
Dali znar nekoj kako da go normaliziram ovoj hormon sto mi e skoro 4 pati poveke od normala,
Blagodaram
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Zdravo imam 32 godini maz sum, nivoto na progesteron mi e 1.86 a dozvoleno e <0.5...? Denes gi dobiv rezultatite no ne znae psihijatarot da gi procita, prcoitav na internet odprilika sto prestsavuva no nikade ne pisuva kako da se normalizira, imam istorija so golemi vozbudi kako kockanje, vozbuda, hiperaktivnost, anksioznost, strav dolgi godini ziveenje so takov stil, veke odreden period ziveam smireno no posledicite se ostanati,,
Dali znar nekoj kako da go normaliziram ovoj hormon sto mi e skoro 4 pati poveke od normala,
Blagodaram
Ако не се лажам доктор за хормони и слично интернист и/или ендокринолог.
 
Член од
12 јануари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
...појавата на ендометриоза која може покрај другото да биде хормонскиот дисбаланс на естроген хормонот, што може да биде и причинител на појава на акни по телото, можеби кога ќе се реши тој проблем и акните ќе се повлечат, така да прво најдобро да се советуваш со матичниот гинеколог!
Ги испитав сите хормони, сите ми се во ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom