Препорака за печатар (принтер)

  • Креатор на темата MiniTurtle
  • Време на започнување
Z

zlaki

Гостин
pred nekoja den zemav 3vo1 printer laserski Brother DCP-7057 E.Ima li nekoj drug ovakov printer i negovi viduvanja kakov e ovoj Brother.Se dvoumev pomedju samsung(ne ja znam oznakata) koj bese poeftin za 1200 den. no bidejki se poznavam so prodavacot mi kaza - sigurira deka Brotherot e za dve klasi podobar od toj samsungot koj sakav da go zemam.Printa(kopira)li na dvete strani ili treba da menuvam manuelno listot od drugata strana.Ve molam dokolku nekoj ima ist vakov Brother da napisi nekoj zbor.I kako firma Brother mi kazaa deka e japonski i deka se TOP..kakov e rejtingot na Brotherot. Go zemav za 6.800den.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Aj некој ако знае да ми каже.
Дали има печатачи (конкретно епсон 2200 и др.) модифицирани за печатење на текстил,конкретно имам читано дека може со соодветни хардверски и софтверски преправки.Дали кај нас може да се набави нешто такво,на пример кај генералниот увозник за Епсон или други сервиси..?
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
pred nekoja den zemav 3vo1 printer laserski Brother DCP-7057 E.Ima li nekoj drug ovakov printer i negovi viduvanja kakov e ovoj Brother.Se dvoumev pomedju samsung(ne ja znam oznakata) koj bese poeftin za 1200 den. no bidejki se poznavam so prodavacot mi kaza - sigurira deka Brotherot e za dve klasi podobar od toj samsungot koj sakav da go zemam.Printa(kopira)li na dvete strani ili treba da menuvam manuelno listot od drugata strana.Ve molam dokolku nekoj ima ist vakov Brother da napisi nekoj zbor.I kako firma Brother mi kazaa deka e japonski i deka se TOP..kakov e rejtingot na Brotherot. Go zemav za 6.800den.
Bez grizi ne si zgresil vo izborot mazgi se. Samo resetiranjeto ke ti bide malce problem ama koga ke dojde vreme za punenje.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Здраво, може ли некој да ми помогне во избор :) сакам да купам принтер со кој ќе можам да принтам визит карти, флаери, покани итн. Се мислам за некој ласерки принтер, што мислите што е најдобро?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Дали некој би сакал да сподели искуство околу разлика помеѓу ласерски и и инкџет печатари, значи обичен ласерски црно-бел принт и рандом инкџет, цената е тука некаде, плус минус 500 ден. колку ве чини понатаму печатењето, колку се тонери за ласерски (пиратски секако) и слично.
Фала однапред :)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дали некој би сакал да сподели искуство околу разлика помеѓу ласерски и и инкџет печатари, значи обичен ласерски црно-бел принт и рандом инкџет, цената е тука некаде, плус минус 500 ден. колку ве чини понатаму печатењето, колку се тонери за ласерски (пиратски секако) и слично.
Фала однапред :)
на ласерски е многу поевтино, поквалитетно и побрзо печатењето
тонери имаш и за помалку 500ден (1600 -2000 листови)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom