Препорака за добар соковник и блендер

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кој сака Филипс ќе си плати 3-4 пати поскапо, а ќе добие ист резултат, само што ќе го мели 10 секунди помалку.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Моментално од Топ Шоп го имаат Delimano NutriBullet Pro 900W на промоција за шест илјадарки.

Дали вреди да се пазари за тие пари?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.335
Поени од реакции
3.294
Jas koristam siv nutri bullet (zaboraviv koja voltaza e ali od pojakite) vekje dve godini i ne mozam da se pozalam za nisto. Lesen e za cistenje, ostri seciva, shto sve nemam smeljano vnatre bademi, brazilski orevi, smrznato ovosje... za pet sekundi pravi sok od se sto ke mu stavish
Ako go koristis spored upatstvo, ne go pritiskas premnogu, redovno go cistish nema da mu bide nishto
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кој сака Филипс ќе си плати 3-4 пати поскапо, а ќе добие ист резултат, само што ќе го мели 10 секунди помалку.
Абе на хартија така е, ама во реалност не е.

1. Нутрибулет нема потенциометар, има само максимална брзина, а на максимална брзина вкусот на смути како пример е полош од оној на средина/ниска. Згора на тоа во нутрибулет ќе најдеш мали парченца од овошје/семиња/јатки, додека со Филипс имаш брашно, одлична текстура.

2. Начинот на кој се отвара e исто така осетно помалце практичен, ако сакам да доадам нешто во филипсите, само кревам капак и продолжувам, за ова треба да прекинам со блендање, да го извадам од постољето, да го одвратам капакот, па да го ставам овошјето, па пак врти го ставај итн.

3. Пластичен сад

4. Ножот со тек на време се витка, и почнува од доле да испушта во постољето под него, а и загрѓува.

5. Моторот и изработката се инфериорни.

Ако цената е проблем, може да се иде на ова,


Или ова

 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.954
Тука на овие простори живееат ограничени луѓе.Прашај за најдобар душек по дифолт ке ти кажат дормео.Прашај за блендер Нутрибулет,паста за заби колгејт.Ако те понудат сок одма знаеш дека кока кола ке ти донесат.Така да џабе да се објаснува на ограничени луѓе
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Тука на овие простори живееат ограничени луѓе.Прашај за најдобар душек по дифолт ке ти кажат дормео.Прашај за блендер Нутрибулет,паста за заби колгејт.Ако те понудат сок одма знаеш дека кока кола ке ти донесат.Така да џабе да се објаснува на ограничени луѓе
Не сум баш сигурен. Многу луѓе познавам кои користат нутрибулет и се презадоволни а некои од нив имале претходно други блендери па сеа се колнат во овој.

не мора да значи дека па ако не е нутрибулетпо дефиниција е подобар.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
Имам нутрибулет и така стои и фаќа прашина. Срање.

За сок користам прачка миксер и боље од тоа нема. Чиста работа.

Нутрибулетот само шлакарници праи.
Автоматски споено мислење:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Имам нутрибулет и така стои и фаќа прашина. Срање.

За сок користам прачка миксер и боље од тоа нема. Чиста работа.

Нутрибулетот само шлакарници праи.
Автоматски споено мислење:
Каков модел и марка на прачка-миксер користиш? Да си купам и јас таков ако е погоден моделот
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Го користам Нутеибулет 900 веќе 6 месеци, минимум два пати на ден понекогаш и три.

Супер задоволен сум во однос на тоа што го прави. Смутијата се одлични без разлика какви и колку состојки има внатре.

Е сеа две работи. Прво, и на двете чаши ми се скршија па една од ивиците, т.е. тие што се притискаат и идат у базата. Можно да е од притискање на чашата ама па искрено не ми текнува дека нешто сум ја притискал. Би требало подолго да траат и да не се крпат толку лесно.

Второ, сечивото се разлабави и мрда и сеа има малку луфта. Поради тоа коа блендирам малку протекува под него. Не знам дали може да се стегне или пак треба да се мења.

Генерално добар е, ај за чашите нека е корисничка грешка ама сечивото не би требало да попушти после 4-5 месеци употреба.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Го користам Нутеибулет 900 веќе 6 месеци, минимум два пати на ден понекогаш и три.

Супер задоволен сум во однос на тоа што го прави. Смутијата се одлични без разлика какви и колку состојки има внатре.

Е сеа две работи. Прво, и на двете чаши ми се скршија па една од ивиците, т.е. тие што се притискаат и идат у базата. Можно да е од притискање на чашата ама па искрено не ми текнува дека нешто сум ја притискал. Би требало подолго да траат и да не се крпат толку лесно.

Второ, сечивото се разлабави и мрда и сеа има малку луфта. Поради тоа коа блендирам малку протекува под него. Не знам дали може да се стегне или пак треба да се мења.

Генерално добар е, ај за чашите нека е корисничка грешка ама сечивото не би требало да попушти после 4-5 месеци употреба.
Ист проблем имам со машината за леб протекува покрај осовината на долна страна ако најдиш некое решение, сподели. Со нутрибулетот немам сеуште вакви проблеми веќе 5 години го користам но не толку често како тебе.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
Е баш Нутрибулетот на овие Топ Шоп и веќе имам пишано е единствено нешто што им вреди, а за останатите производи да се согласувам дека се преценети.

За 70-80 евра која не е нешто превисока сума е одличен барем за мене каде го користам многу за цвекло, морков, јаболка итн.




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
[/QUOTE
Невидено губре кое орегоре за 1година,
Автоматски споено мислење:

Nemoj da sfatis deka pravam reklama za nutribullet bidejki ako nekoj e skeptik za top shop jas sum. Se ova sto go spomnuvas jas go pravam vo nego I me kostase 4999.So zdravje da si go sluzis za mene preceneti se Phillips toa mi bese muabetot
пријателе ти врска немаш од блендери, и никакво искуство,ни во снага ни во моќ,Philipsot ке трае 15 години и е навистина 1400w, а гомцето нутрибулет кое јас го платив 6900 денари се расипа за една година,или ќе протече,и така натаму,а за смутито е катастрофа во однос на таа цена блендери,инаку тој нема повеќе од 400вати реално
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Филипсот, ама со тродупла цена. За 50 најди Филипс што ќе трае 15 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom