Препорака за добар адвокат

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од bogev4eboy, 15 декември 2018.

 1. bogev4eboy

  bogev4eboy Хејтер

  Член од:
  6 март 2011
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  103
  Изминативе неколку години сум имал потреба од консултации и застапувања од страна на адвокати за различни предмети, но некако со тие што имав контакт не ми оставија добар впечаток. Ми изгледаа како да не се замараат, им ѕвониш не ти креваат, те забораваат, не се сигурни во тоа што го работат, одбиваат да разговараат на телефон ... итн.

  Дали има некој кој би можел да ми препорача добар адвокат во Скопје, особено од областа врзана работни односи? Благодарам :)
   
 2. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  90
  Тој шо има врски со судии, јас имав такво искуство со адвокат, не се замара, ти враќа после неколку дена, не крева. Ако е од тип, не се секирај готово завршена работа, бегај.
   
  На PsychoalieN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: