Препорака за добар адвокат

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
321
Поени од реакции
103
Изминативе неколку години сум имал потреба од консултации и застапувања од страна на адвокати за различни предмети, но некако со тие што имав контакт не ми оставија добар впечаток. Ми изгледаа како да не се замараат, им ѕвониш не ти креваат, те забораваат, не се сигурни во тоа што го работат, одбиваат да разговараат на телефон ... итн.

Дали има некој кој би можел да ми препорача добар адвокат во Скопје, особено од областа врзана работни односи? Благодарам :)
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
134
Поени од реакции
91
Тој шо има врски со судии, јас имав такво искуство со адвокат, не се замара, ти враќа после неколку дена, не крева. Ако е од тип, не се секирај готово завршена работа, бегај.
 
На врв Bottom