Презиме - моето, твоето или двете?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ај прво нека рипнат после честитки. Пошо денеска посебно оваа 2020та веќе нишо не е сигурно, ни дали планетата ќе преживее до кеајо на годината :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.591
Ај прво нека рипнат после честитки. Пошо денеска посебно оваа 2020та веќе нишо не е сигурно, ни дали планетата ќе преживее до кеајо на годината :D
Ај па ти не ги урочувај децата, си се сакаат :cautious:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Море земете си по две презимиња... па на децата дајте им ги и двете... па кога тие ќе склопат брак ќе си имаат по четири презимиња... и така во недоглед...
Педро Лопез Мартинез Гонзалес Чико! :) :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Јас кога беше во матично церемонијата оддлучив да си го зачувам моето од практични причини (ќе требаше да менувам пасош, виза, ID во друга земја итн). Најавив пред тоа на моите и неговите за да нема припаѓања таму :D И сеа стига моментот, прашува матичарот за кое презиме ќе се одлучам, и јас викам ќе го задржам моето. И така тишина, штама, и баба ми моја се слуша од позади :
Лелеее, магарица една!

Изгледа заборавив најбитниот член да го известам :D
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
ЈА би го земал нејното ако звучи моќно, на пример Тома Томсон-Велики.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.161
Јас кога беше во матично церемонијата оддлучив да си го зачувам моето од практични причини (ќе требаше да менувам пасош, виза, ID во друга земја итн). Најавив пред тоа на моите и неговите за да нема припаѓања таму :D И сеа стига моментот, прашува матичарот за кое презиме ќе се одлучам, и јас викам ќе го задржам моето. И така тишина, штама, и баба ми моја се слуша од позади :
Лелеее, магарица една!

Изгледа заборавив најбитниот член да го известам :D
Јас имам чуено дека на граница знаат да направат проблем ако немаш исто презиме со сопственото дете.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Јас имам чуено дека на граница знаат да направат проблем ако немаш исто презиме со сопственото дете.
Отом потом ќе решаваме такви работи :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас имам чуено дека на граница знаат да направат проблем ако немаш исто презиме со сопственото дете.
Ќе си носи извод на родени на детето. :Д



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom