Предозирање

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Особата не тражеше помош. Само си постави едно просто прашање, а одма тука одговори за депресии, самоубиства. Тоа си е негова/нејзина работа шо и како!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Особата не тражеше помош. Само си постави едно просто прашање, а одма тука одговори за депресии, самоубиства. Тоа си е негова/нејзина работа шо и како!
Така е, се согласувам. И жените на пример кога ќе речат „ништо не ми е“, тоа навистина го мислат и ништо не се случува во позадина.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Така е, се согласувам. И жените на пример кога ќе речат „ништо не ми е“, тоа навистина го мислат и ништо не се случува во позадина.
Сега воа е форум. Не е разговор у 4 очи, така да не држе "ништо не ми е" на жените.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ајде да праша дали може да ти биде нешто ако се прејадиш свинско, ама ова дали ќе ти биде нешто ако земиш премногу апчиња
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Значи, океј е, и јас сум имала ситуација во која поради здравствен проблем не можев да спијам, се напив едно апче кое не ми делуваше и не знаев дали смеам да земам уште едно, а упатството беше на јазик што не го разбирам па од странство се јавував во тукашна аптека да прашувам. Не правете секакви драматични сценарија.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Предозирање значи да испиеш 5 апчиња 10, цела кутија, а не две или три. Туку опасноста е човек да не се навикне, па полека полека да ја згомува дозата на дневна база...Еее така , фала пријатно, ја одам на треќа смена арбајтен.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Значи, океј е, и јас сум имала ситуација во која поради здравствен проблем не можев да спијам, се напив едно апче кое не ми делуваше и не знаев дали смеам да земам уште едно, а упатството беше на јазик што не го разбирам па од странство се јавував во тукашна аптека да прашувам. Не правете секакви драматични сценарија.
Се согласувам госпоѓо. Но начинот на кој беше поставено прашањето, недостатокот на повеќе информации, поздравувањето... не ми мирисаат убаво. Дополнително, по само неколку поста корисникот веднаш не` поздрави и си отиде.
У секој случај да се надеваме дека не направил глупост.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
Џабе, отиден е веќе веројатно. Не знам кој ми го бришел постот (можеби хејтерката @AlternativeF) тука и зошто, но whatever floats their boat.
Не, тука сум сеуште.
Другар, многу веројатно е предозирањето со апчиња за спиење да резултира со испирање на стомакот, срамно искуство кое ќе те обележи за цел живот. Можеш ли да ни образложиш нам, кои подоцна се вклучивме, од каде ти се ваквите идеации? Ако сакаш анонимно да направиш муабет околу она што те мачи обрати ми се во пп.
Не би сакал да разговарам на таа тема, ти благодарам за помошта.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.543
Поени од реакции
34.714
Не, тука сум сеуште.Не би сакал да разговарам на таа тема, ти благодарам за помошта.
... „сеуште“ не е добар збор во овој контекс, крие ризично однесување!
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Pa sto ako e forum, kolku sto znam nekoj clen tuka na forumov pisuval deka kje se samoubie i i navistina se samoubil.
Епа баш тоа и викам. Неможеш да му помогнеп некому ако не бара помош. Некој ако решил да си ги скрате маките никој неможе да го спрече.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Не би сакал да разговарам на таа тема, ти благодарам за помошта.
Ти се обраќам како паталец, кој има преживеано еден обид на млади години и кој се' уште често се бори со суицидални идеации. По искуството не добив никаква поддршка или сочувство од средината (вклучувајќи ги и најблиските), туку напротив, само гнев и потсмев. Лани се борев со јаки пориви да се дефенестрирам од голема височина (нешто што е многу „поефикасно“ од предозирањето со апчиња за спиење), но со адекватна терапија се стабилизирав и сфатив дека кога малку ќе се обsрнеш наоколу и ќе видиш какви се' не крембили безгрижно опстојуваат околу тебе, трагично е сам да се лишуваш од животот. Депресијата е болест на кревките и суперсензитивни личности кои тeшко се снаоѓаат во светов полн говеда со образ к'о ѓон и со која, сепак, можеш успешно да се избориш. Ти посакувам само истрајност.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
Ти се обраќам како паталец, кој има преживеано еден обид на млади години и кој се' уште често се бори со суицидални идеации. По искуството не добив никаква поддршка или сочувство од средината (вклучувајќи ги и најблиските), туку напротив, само гнев и потсмев. Лани се борев со јаки пориви да се дефенестрирам од голема височина (нешто што е многу „поефикасно“ од предозирањето со апчиња за спиење), но со адекватна терапија се стабилизирав и сфатив дека кога малку ќе се обsрнеш наоколу и ќе видиш какви се' не крембили безгрижно опстојуваат околу тебе, трагично е сам да се лишуваш од животот. Депресијата е болест на кревките и суперсензитивни личности кои тeшко се снаоѓаат во светов полн говеда со образ к'о ѓон и со која, сепак, можеш успешно да се избориш. Ти посакувам само истрајност.
Можеш по порака да ми кажеш нешто во кратки црти со терапијата? Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom