Предности и слабости на восокот за коса?

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
А шо е ова ?
Намерно го копирав и објсанувањето....

Ова е восок кој е ултра матен и ја вади мрснотијата од косата наместо да додава.
Нешо како комбинација од восок и пудра .[DOUBLEPOST=1393074547][/DOUBLEPOST]
И јас барав такви производи ама не успеав да најдам, само онлајн може да нарачаш Hanz de Fuko или Gold Digger by Vilain, тие на јутуб највеќе ги форсираат. Наредна недела мислам да земам вакво

би требало да го дава истиот резултат како овие споменатите. :D
Глеам и ти си гледал јутуб XD Шо фриз ќе фураш?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Намерно го копирав и објсанувањето....

Ова е восок кој е ултра матен и ја вади мрснотијата од косата наместо да додава.
Нешо како комбинација од восок и пудра .[DOUBLEPOST=1393074547][/DOUBLEPOST]
Глеам и ти си гледал јутуб XD Шо фриз ќе фураш?


Ваква фурам моментално ама мака мачам додека ја направам ради тоа што не можам да најдам доволно квалитетен производ. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ваква фурам моментално ама мака мачам додека ја направам ради тоа што не можам да најдам доволно квалитетен производ. :)
Тоа е тоа пробуваш истото да го постигнеш. Ако успееш кажи ми :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ништо не користам иако поради некоја пригода го користам восок и не штети на косата ,но штетно е на скалпот.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Од каде можам да го најдам овоа, и од прилика колку би можела да му биде цената ? знае некој ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Од каде можам да го најдам овоа, и од прилика колку би можела да му биде цената ? знае некој ?
Кај познат реномиран фризерски салон ДАДАР и ќе побараш дали има ,а цената појма немам.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Кај познат реномиран фризерски салон ДАДАР и ќе побараш дали има ,а цената појма немам.
само таму , нема негде на друго место ? да не знаеш кај се продаваат лореал производи ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
само таму , нема негде на друго место ? да не знаеш кај се продаваат лореал производи ?
Loreal ги има по скапите парфимериите,но не верувам дека имаат восок сепак за секој случај провери,инаку не мора кај ДАДАР има и кај 501 (Dikki).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
во флизерското студио Unique =... 800 ден и буквално за секое ебано денарче вреди :) значи презадоволен сум, мат е не ја мрси косата, а ако ставите помалку нема ни да се примети а ке си обликувате фриз
бонус: влакно нема да ви падне


Флизерско студио Диор ... 600ден и прилично трае едно добри 2 месеца и јаче со 2 местења на ден, јачина има а сјајност зависи од тоа колку ке ставите, али сосема солидно се покажа :)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Аууу грдно се имам зезнато со ова -_- уште од полани имам земено восок од мед и тоа од битпазар еден 150ден ставив на коса па коа се видов во огледало ко свинска маст да сум топела на глава :facepalm:
иначе имав намера да ставам на врвовите затоа што ми се раштркуваа на сите страна ама од тогаш навака не фала за тоа.Не ни купувам не ни користам ;)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Аууу грдно се имам зезнато со ова -_- уште од полани имам земено восок од мед и тоа од битпазар еден 150ден ставив на коса па коа се видов во огледало ко свинска маст да сум топела на глава :facepalm:
иначе имав намера да ставам на врвовите затоа што ми се раштркуваа на сите страна ама од тогаш навака не фала за тоа.Не ни купувам не ни користам ;)
Воа исто е ко да речеш, брат купив едно фиќо и канта брат од сега никад кола нема да купам..
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Воа исто е ко да речеш, брат купив едно фиќо и канта брат од сега никад кола нема да купам..
хахахахахахах во право си ама несакам тоа да го користам така да џабе ке го купувам.Подобро ке си земам капки за коса :P
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
абе каков восок само ова

 
B

bngj45

Гостин
Каков восок за коса или нешто друго за коса да купам и каков,да ја направам косата на страна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom