Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
I'm a simple man... со цицки може да се пријавиме на натпреварот? :D Не знам какво е правилото за nudes?
Правилото е дека што и да постираш ако победиш ќе бидеш дисквалификуван. Така да гајле ти е.
Автоматски споено мислење:

Правилото е дека што и да постираш ако победиш ќе бидеш дисквалификуван. Така да гајле ти е.
Не знам зашто употребив "ако" во реченицава
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА СИТЕ ФОТОКАЈГАНЏИИ!

Дојде врем да ги обновиме правилата на фото натпреварите :)

ПРИЈАВУВАЊЕ: од понеделник до четврток

ГЛАСАЊЕ: од петок до недела. За колку фотографии ќе се гласа зависи од бројот на пријавените: од 2-5 пријавени се гласа за 1, 6-10 се гласа за 2, 11-15 се гласа за 3 итн.

Бидејќи сите сме веќе искусни натпреварувачи, мислам дека дојде момент да се стави и минимум на димензии кои што се прифатени (1280х720, 1MP приближно)

ОТВАРАЊЕ НА ТЕМА: сите знаете како се отвара тема, со гласањето е исто!!! Ако не знаете како се прави анкета, отворете тема и контактирајте го модераторот да ви помогне, ама НА ВРЕМЕ!

Секој што ќе се пријави на натпреварот треба да си има спремно нова тема во случај да победи, ТУКА ги имате сите претходни наслови од кои можете да се инспирирате.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
Секоја тема што ми падна на памет веќе поминала :notworthy:

Ајде постирајте логоа од било што, било какви. Дали сликнати од производ, дали од реклама, рекламна табла, билборд сеедно. Важно во сликата логото да е во преден план.

Пријавување до четврток до полноќ.
Освен што и ти треба да ставиш слика, тамам работа да не можеше да се повторува тема :) сменети се учесниците, наградите се подобрени, научивме милион нови работи :) може да ставиме иста тема и да видиме колку сме пораснале во однос на претходните фотки :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Освен што и ти треба да ставиш слика, тамам работа да не можеше да се повторува тема :) сменети се учесниците, наградите се подобрени, научивме милион нови работи :) може да ставиме иста тема и да видиме колку сме пораснале во однос на претходните фотки :D
Абе видов дека може да се повторуваат, неколку теми се имаат повторувано, ама подобро е кога не се повторува. Бар уште малку да ги исцрпиме :D Ајде може да се биде креативен и на темава.


После работа ќе ставам јас слика, немам ништо на службениов лаптоп. Отворив тема да не се чека до вечер.
Автоматски споено мислење:

Сликата треба да е твоја авторска.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
... јас на време ти го прочитав прашањето, но не си ми интересен, ниту можеш повеќе да ме испровоцираш како порано, па не ти одговорив,

НО, поради недоразбирање на некои членови кои ми се јавуваат во ЛП неразбирајќи го текстот за каква „среќа“ се зборува, а ја нема фотографијата ниту коментарот на Лиси, па доаѓа до забуна за мојот текст, ќе одговорам на твоето прашање,

а и дополнително што твојот коментар се смета за онтопик и не ти е избришен, за разлика од мојот коментар кој е избришен, па и така се добива погрешен и поинаков дојам, тоа е исто како да „ми се мести“ само текест со тоа твоето „не ти е срам“ без соодветната фотографија, што гледам ти ликуваат со љубов и со лајкови а посебно модератор сантели што нема врска што се случува, туку да се најде во одобрување на тоа што ти го правиш, од „преголеми симпатии“ кон мене!

Прегледај го приврзокот 292694

ова фотографија е постирана од модераторка Луси укажувајќи на нејзино гледање на тема на фотонатпревар „Среќа“, значи не е моја за да би било „ не ти е срам“ !

идеме понатака,
моите забелешки се од гледна точка на Луси фантазија искажана на ова фотографија што не се гледа на каков начин е ова „среќа“, дали е доги стил анален или вагинален трето нема очигледно не се работа за средување на коса за фризура во фризерски салон нели?

така да воопшто не ми е срам за нешто што давам образложување да се нема погрешно доживување на „Среќа“ и да насочам дека сексуална игра се одвива во место каде е дадено од природата, а не во други отвори!

и кога ќе додадам дека тебе не ти е срам да и' кажеш на Луси „не ти се срам“ како божем божем нејзин иден зет, нели? ниту не наоѓаш за сходно да и кажеш „не ти е срам“ од хот коментари со Агда, нели? оти како ќе ја погледнеш во очи утре ако бидеш божем божем нејзин зет, зашто така самите си пишувавте, дали со зезање или вистина вие си знаете, ти најде мене да ми речеш „не ти е срам“ значи нема вредност твоето пишување, нула, зеро!

ете уште еднаш ќе ти кажам „не ми е срам да најдам забелешка на ова фотографија како женска „Среќа“, тебе не ти е срам така да се однесуваш селективно и неоправдано макар било форумско пишување?
- не мора да ми објаснуваш, ти го знам одговорот!
Покрај фактот што Луси ја постираше сликата како оф топик(верувам дека беше свесна за тоа дека натпреварот е завршен и намерата не ѝ беше да учествува), мислам дека не е вкусно да се коментира некому што му предизвикува среќа. Исто како на Дани да му речам: зошто пивото те прави среќен, алкохолот е штетен по здравјето. Значи доволно беше да укажеш дека натпреварот е завршен, односно да се држиш до она за кое е наменет овој подфорум.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Покрај фактот што Луси ја постираше сликата како оф топик(верувам дека беше свесна за тоа дека натпреварот е завршен и намерата не ѝ беше да учествува), мислам дека не е вкусно да се коментира некому што му предизвикува среќа. Исто како на Дани да му речам: зошто пивото те прави среќен, алкохолот е штетен по здравјето. Значи доволно беше да укажеш дека натпреварот е завршен, односно да се држиш до она за кое е наменет овој подфорум.
... види, ве саакам сите три посебно, но вие кога постирате и што сакате, и коментар оф топик, и фотки оф топик...и гифови оф топик...па никому ништо, све кај вас е свесно со цел и без намера,
а ние све кога вас ве имитираме ...сме оф топик вон тема и слично и веднаш БАН немојте вон тема,

овде, модератор постира при завршено гласање, туѓа слика со заебанција, јас во контекс на тема, па ми се брише коментар или ќе ми се префрли во ова тема, јебига зашто за вас да важи за другите не?
дојди Дани пишува што сака, му се може модератор..дојде Луси постира фотка вон тема не се брише и се може модератор....ОК ...и јас сакам во тој дух да образложам ете за фотката од Луси...зошто да не ми се може, на фотка што е постирана коментирам не на воздух, во интерес за забава на фототема натпревар!

значи вас кога ви е ќеф, да се зезаме, ама ако не сте во кефови веднаш како во градинка „ќе кажеме на учителката...веднаш Бан ќе следи казнени“ мене ми е смешно тоа такво однесување... и давам до знање, незлонамерно!

...јасно ми е ви се може, но не секогаш да оравдувате некој кој игра курташак, како сега ти што му завземаш страна на Џонтра, јас нему му давам „дисциплиска“ не вас, за да се најдеш повикана и да коментираш, немој да сменам мислење за вас дека подржувате вакви сеир личности што ремети без причина членови на форум, сте на чело како најдобри модераторки, не го расипувајте тој дојам!

позз и баци го бебчето :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom