Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Факт е дека нема награди овде, па е сè забава.
Факт е дека ако се двоумиш да гласаш меѓу две слики, а едната е од пријател, ќе го гласаш пријателот, тоа е во човечката природа.
Факт е дека пријавувањето и гласањето се забавни и кога е анонимно и кога не е.
Од друга страна, колку што успеав да забележам, на форумов многу се вреѓате. Може се познавате во живо сите, па сте си се замериле, немам појма, ама факт е дека многу се вреѓате меѓу себе ...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Во таа категорија на шуто и рогато за мене се личности што бараат само промена на правила, а не учествуваат редовно ниту па имаат некакво знаење на оваа тема (хинт: бијонс). Затоа треба се да се игнорира и да си продолжат натпреварите по старо.
... рече дека нема да се замараш со бијонс, а од уста не ја ваѓаш!
... кога нешто даваш за пример за „шуто и рогато“, па примерот повторно ти е бијонс, треба и да го покриеш тоа со факти, а не само „не учествуваат редовно и нема значање за ова тема“ и готово на први ќе земеш плата, ама босот ќе дојде и ќе рече:
„се во ред Ултра тоа што го кажуваш, ама дај написмено со факти, график, процент, анализа, сатистика било што, а не само усно мислење“ :misticen:

... придонес на ова подтема покрај другите „шуто и рогати“ и јас давам!
што даваш „хитац кунг фу “ со мене, еве ти податок :
- на форумов сум се зачленила на 07.09.2016 година, прв пат постирав слика на ова тема на фото натпревар под бр.64, па од тогаш до денес сум поставила 66 фотографии на скоро сите теми што се дадени од тогаш до сега....за разлика од твое постирање на фотографија за ист период што се точно 10 фотки... па сега види ти кој придонесува, а кој се меша во туѓи ингиренции на модерирање на овој подфорум.;)

П.С.
...штета што се избришани сите постирани коментари!
Kako uspeavte od edna od najlabavi i najkreativni temi da napravite vakva kaskanica. Kocka sakajkji da ugodi na site se najde vo cudo. Daj malce olabavete...
... :pos: ...кој најде да не искара тука и да ја земе улогата на овдешниот модератор, поарно гледај си во „општи муабети„ и таму олабавувај ги тие што користат изрази како „гупава“ “идиот“.... итн
...таму човек ќе остари, додека му се реализира пријавата, ако воопшто се реализира, оти некако им се гледа „сипатично“ вреѓањето на поедини членови! (y)
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Тоа не го менува фактот дека врска си немаш и дека предлозите ти се ужас. Затоа сите квалитетни луѓе со екстра слики се откажаа од натпреварите. Од тој датум што се имаш зачленето го тупиш со глупи мислења на секоја тема. На една рака се бројат луѓето што те трпат. Тоа многу кажува каков импакт имаш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Тоа не го менува фактот дека врска си немаш и дека предлозите ти се ужас. Затоа сите квалитетни луѓе со екстра слики се откажаа од натпреварите. Од тој датум што се имаш зачленето го тупиш со глупи мислења на секоја тема. На една рака се бројат луѓето што те трпат. Тоа многу кажува каков импакт имаш.
... бре бре, и самобанирање од форумов изгледа е поради бијонс и тие што ги банирате со месеци се поради бјонс и сите поранешни членови што веќе не се логираат очигледно е поради мое присуство :vozbud:, а бе ти целиот си со бисер факти, важно ти се рестартира овде кога почнаа теми со делови на тело! :icon_lol:

...рече ќе се откачиш од мене, ајт молим те не ме спомнувај веќе кликни тоа „игнор“ да не ме гледаш, а богами и да не ме читаш, оти тупам со глупи мислења на секоја тема :facepalm:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Дечки, многу ни е турли тава со натпревариве кога се пријавува кога се гласа. Се нислев сега да го оставам цела недел (иако ќе е досадно) гласањево за после да почнеме со нова тема понедњлнички. До петок пријавување, викенд гласање. Да биде така за во иднина. Дали се прифаќа? Друга идеја?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
кога сме веќе тука...некој заинтересиран за вакви мини ВИДЕО натпревари?
јас благе везе немам со видео ама со задоволство би учествувал сега го има новио хуавеј така да можи да се испроба
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
јас благе везе немам со видео ама со задоволство би учествувал сега го има новио хуавеј така да можи да се испроба
и ја благе везе неам хахахаха ама што да не, да се проба. Само изгледа ние сме само заинтересирани :P
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Би бил и јас заинтересиран ама е комплицирано. Каде ќе се прикачуваат тие видеа? Тематика како ќе се зададе? За тема некоја треба некој и добро да разбира видео едитинг за да направи повеќе видеа па да ги склопи во едно, а судејќи според она у фото натпревари нема такви луѓе, и видеата ќе бидат... ај да не бидам груб многу тапа :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
,,,z'sh da ne,,, :facepalm: ,,,a jas stani pani so slikive , a tek so video,,,:confused: :icon_mrgr:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
...ја заборавивме ова тема за коментирање на актуелните фотки, па и некои досетки и бош муабет, штета што се избришани од предходната тема, а не се префрлени тука,
еве на пример мене ми се допадна првата фотка на членот @chef_cook од рускиот бар, па ете нека седи тука како втор негов предлог што самиот се двоумел, па предност доби другата фотка на темата „Неонско осветлување“!

2020-08-27-20-24-25.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
дечки, ќе воведам ново правило! Членот коj што ќе победи, а нема да даде нова тема, ќе му биде забрането да се натпреварува во следниот натпревар

имајте пријатна недела :)
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
него @chef_cook имаш работено таму или сликава им ја имаш дадено на барот?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Неам работено таму,оваа слика е од барот.Во Санкт-Петербург самот на гости )))
Автоматски споено мислење:

Можам галерија да ставам од баров )))
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Неам работено таму,оваа слика е од барот.Во Санкт-Петербург самот на гости )))
ама кој ја сликал? зашто ја има на официјалните страни на барот и пишува дека е додадена од менаџментот :D
Автоматски споено мислење:

дали си ти рејвгрл?

Screenshot 2020-08-31 at 11.08.26.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom