Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Мене пак некои фотки ме инспирираат, како ентузијаст учам со перцепција.... а и мора да признаам дека ми е супер забавен сарказмот на Хоупче...

@Avramovski777 со што телефон сликаше?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Мене пак некои фотки ме инспирираат, како ентузијаст учам со перцепција.... а и мора да признаам дека ми е супер забавен сарказмот на Хоупче...

@Avramovski777 со што телефон сликаше?
Huawei p30pro
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Да, да, за 2 поена е „голема работа“, а за тоа што јас си гласам за себе (за да ги подјебавам тие што цело време се фаќаат за тоа) - не е „голема работа“ :pos: Абе, опрајте се :D
Важи, еве јас ќе се опраам, и нема да коментирам веќе на темата за тоа што е голема или мала работа
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.424
Поени од реакции
19.545
Сакам Рикен да победи!!!

А искрено ја мислеше дека само сунгерот боб може да си гласа сам за себе.
Ок и политичари.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.279
А пример ако учествуваш на натпревар со некоја творба и твојата ти е убава, се разбира дека ти е убава ко си ја пријавил, си дал се од себе, си се надминал и ги разгледуваш другите и стварно онака од срце најискрено без грам љубомора и себичност мислиш дека сите се срање што ќе правиш ќе бидеш лицемерен да гласаш за нешто што не ти се допаѓа само затоа што некој нешто ќе речел ако сам за себе си гласаш? Одиш против себе така, а нели сите се бориме за тоа те боли такво што мислат другите.

Воопшто тоа не е како кога си ставаш лајк на фб сам на себе пошто не се работи за натпревар со гласање, а дека ти се допаѓа сликата доволно кажува тоа што си ја поставил, така да во тој случај и мене ми е дебилно.

Оние што пишуваат те молам стај ми лајк на сликата за награда, и тие сами си ја лајкнале сликата па никому ништо пошто се работи за натпревар. Таму не ви е чудно и им лајкувате а тука ќе се караме. Башка и забава е ова, нема награди, а замисли да имаше.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
А пример ако учествуваш на натпревар со некоја творба и твојата ти е убава, се разбира дека ти е убава ко си ја пријавил, си дал се од себе, си се надминал и ги разгледуваш другите и стварно онака од срце најискрено без грам љубомора и себичност мислиш дека сите се срање што ќе правиш ќе бидеш лицемерен да гласаш за нешто што не ти се допаѓа само затоа што некој нешто ќе речел ако сам за себе си гласаш? Одиш против себе така, а нели сите се бориме за тоа те боли такво што мислат другите.

Воопшто тоа не е како кога си ставаш лајк на фб сам на себе пошто не се работи за натпревар со гласање, а дека ти се допаѓа сликата доволно кажува тоа што си ја поставил, така да во тој случај и мене ми е дебилно.

Оние што пишуваат те молам стај ми лајк на сликата за награда, и тие сами си ја лајкнале сликата па никому ништо пошто се работи за натпревар. Таму не ви е чудно и им лајкувате а тука ќе се караме. Башка и забава е ова, нема награди, а замисли да имаше.
Нема карање, чисто прокоментирав дека лошо ми изгледа, мојата слика конкретно случајно улета на натпреваров иако редовно си постирам слики во Фотографии направени со мобилен.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.279
Нема карање, чисто прокоментирав дека лошо ми изгледа, мојата слика конкретно случајно улета на натпреваров иако редовно си постирам слики во Фотографии направени со мобилен.
Замисли да е со награди ко што правиме муабет и наградата да е 1000 евра за победникот и ти да изгубиш со еден глас, а тој што победил гласал за себе?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Одиш против себе така, а нели сите се бориме за тоа те боли такво што мислат другите.
Aко животот ти зависи на некој начин од нив тогаш ќе те боли што мислат другите....дури и да си доволно моќна да ја напуштиш колективната потсвест без последици т.е. да се мрднеш од памет.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Замисли да е со награди ко што правиме муабет и наградата да е 1000 евра за победникот и ти да изгубиш со еден глас, а тој што победил гласал за себе?
Тогаш Ејсид ќе биде пак највеќе у ќар, ќе улетаат нов бран на членови :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.279
Aко животот ти зависи на некој начин од нив тогаш ќе те боли што мислат другите....дури и да си доволно моќна да ја напуштиш колективната потсвест без последици т.е. да се мрднеш од памет.
Не зборам јас за дијагнозата што ти ја дал докторот и ти кажал ако јадеш благо ќе умреш па тебе демек те боли такво за туѓи мислења ќе си јадеш што сакаш, а ваљда не се сметаме за толку забегани да се мрднеме од умот ако некој гласал за себе и победил, така да не разбирам што има врска со овој муабет ова што ми го кажуваш?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не зборам јас за дијагнозата што ти ја дал докторот и ти кажал ако јадеш благо ќе умреш па тебе демек те боли такво за туѓи мислења ќе си јадеш што сакаш, а ваљда не се сметаме за толку забегани да се мрднеме од умот ако некој гласал за себе и победил, така да не разбирам што има врска со овој муабет ова што ми го кажуваш?
Туѓи мислења што не си ги побарала....за тие ти кажувам. Ако живееш сама и не ти треба никој тогаш не ти се ич битни под услов да се справиш со истите во сопствениот ум, во зависност од лимитациите што ти ги дале од дома и колективниот ум кој го делиш со другите.
Потребна е одредена доза на трансценденталност која би ја поседувала да се тргнеш од било која програма во умот. Евентуално да се правиш будала и да го користиш истото, што е малку заебано. Иако кај жените е многу полесно пошто многу повеќе "дозволено" им е да се прават во животот будали од мажите.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.279
Туѓи мислења што не си ги побарала....за тие ти кажувам. Ако живееш сама и не ти треба никој тогаш не ти се ич битни под услов да се справиш со истите во сопствениот ум, во зависност од лимитациите што ти ги дале од дома и колективниот ум кој го делиш со другите.
Потребна е одредена доза на трансценденталност која би ја поседувала да се тргнеш од било која програма во умот. Евентуално да се правиш будала и да го користиш истото, што е малку заебано. Иако кај жените е многу полесно пошто многу повеќе "дозволено" им е да се прават во животот будали од мажите.
Не е точно тоа за жените, таква привилегија имаат само тие убаво што изгледаат. Или тука во нашиот случај жените за кои мислиш дека убаво изгледаат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не е точно тоа за жените, таква привилегија имаат само тие убаво што изгледаат. Или тука во нашиот случај жените за кои мислиш дека убаво изгледаат.
Мене сите убаво ми изгледаат ако се држат во граници на дозволени килажи :) ....не е тука поентата, во убавината.
Мислев на нормите кои се општо прифатени...иако у задње време станува исто и кај новите генерации не гледам некој гап. Тука мислам на мода и комплетен стил на живеење. На жените им е дозволено да се направат "будали" повеќе во тој дел, иако мене лично не ми е ништо од тоа битно, и сум доста либерален во тој дел.
Самиот збор будала нема иста тежина, на тоа мислев, али нема везе :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Навистина многу убави фотки, моите гласови се за @Acid @Riken @Avramovski777 @Human
И твоите фотки се интересни, еднаш гласав за твоја фотографија, после почнав политики да запазувам и ти не дојде на ред за гласање :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Во макро фотографија ити бараш приказна
... токму тоа, не сакав да искоментирам сигурно ќе бев погрешно сФатена, макрото централно воопшто ниту се „гледа“, па затоа даските дошле до израз со своја приказна, а пајакот што од толку што е макро ниту се приметува!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom