Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Кога веќе спомнуваш фотки биди попрецизен, да дискутираме нормално без лутење :)
Автоматски споено мислење:

@Darling прво да се извинам немој никако да се навредиш ако ти ја коментирам сликата. Ова е мое видување

Сликата ја отворив и не е во фокус ниеден дел, што мене лично и не ми смета. Тоа што ми смета е дрвото што покрива голем дел од пејзажот. Разбирам дека со тоа, обалата од лево и водата најпозади се сакало да се добијат три димензии, да не е рамна сликата, ама според мене не е најдобро изведено.

Главниот момент на сликата ми е водата, која што е централна не е 2/3. Aма па освен тоа правило за пејзажи има и други правила, не ги ни разбирам сите хахахахаха Прегледај го приврзокот 277504


Ја спомнуваш изгорената слика, претпоставува дека станува за фотката на @Agda Beata и да, во право си од сонцето е изгорен голем дел и ете и мене не ми се свиѓа тоа, ама па знам луѓе што намерно така фоткаат и им се свиѓа тоа, ја сум поише за темни црни тмурни фотки, тоа е тоа :)

другата што ја спомнуваш миииислам дека е на @Human ? П ете имаш супер композиција, имаш 2/3 правило, да, не е во фокус, ама како што спомнав, мене не ми смета тоа. На @Петра П. на пример тоа и е стилот :)

Гледам и мојата е во "топ 3" а не можам мојата да ја коментирам. Слободно кажете што ви смета. Ете @bijons спомна дека за нејзин вкус она би ги отстранила цвеќињата напред, И тоа е супер затоа што ме натреа да ја отворам фотката и да ја погледнам другата верзија, да си размислам што ми се виѓа поише и зошто :)

Нема потреба од лутење и не учествување сега кога се ближат празничните теми!!!!!!
Потврдувам дека намерно е сликано сонцето така, на телефонов дури има и таков филтер и мене баш ми се свиѓа. Коцка, ги повлекувам сите три гласа и му ги доделувам на плачково. Поништи ги и оние 1-2 гласа кај мене и стави ги кај него и тие. Не е заебанција, ќе победи, саат ќе му доделиме. Свашта!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Можеби згрешив, сеедно. Благодарам!
Субјективно мислење. Не сакам многу зимски фотографии :)
Поубави бои, поистакната текстура на оградата. Погледот ти е предобар, штета што не е во подобар квалитет фотографијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom