Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
... ама па ти што се лутиш, ти праша јас ти одговорив, првата твоја фотка лично ми е повеќе за тема „креативност“, втората твоја фотка лично не ми е толку потенцирана рефлексијата, некако ми доаѓа сразмерно во втор план, повеќе ми е за тема „природни феномени“, „магла“ ... инаку оделив неколку фотки да ги аднам ама ете и јас не сум задоволна толку од истите иако не ги аднав тука за мислење! :(
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.614
Поени од реакции
7.833
... ама па ти што се лутиш, ти праша јас ти одговорив, првата твоја фотка лично ми е повеќе за тема „креативност“, втората твоја фотка лично не ми е толку потенцирана рефлексијата, некако ми доаѓа сразмерно во втор план, повеќе ми е за тема „природни феномени“, „магла“ ... инаку оделив неколку фотки да ги аднам ама ете и јас не сум задоволна толку од истите иако не ги аднав тука за мислење! :(
не се лутам, глеаш дека со лобирање во пораки полесно се победува? :P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
ајдеееее има гласање, а јас ќе поставувам фотка за рефлексија :facepalm:

DSCF0660.JPG

нема врска... јесен у мене тугује! :backa:
Да направиме од понеделник до четврток пријавување, до недела гласање и недела вечер нова тема? Вака споро некако..
... саат? :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
Како модератор сум завршувал и со 0 гласови. Нема везе функцијата ако сликата ти е тапа.
Доста плачеш ајде. Се тебе нешто не ти чини и измислуваш нови правила од натпревар на натпревар.
...да ги видам фотките со тие 0 гласови, а да си модератор?
ете не ти верувам и јас „не плачам“ си коментирам најнормално,ако примети немам моја фотка во моментов па да „плачам’, ама требаше да пишам на другата тема за коментари, ама коцка ќе ги префрли постовите, подтемата е за фото натпревар и секој има право да си коментира за фотките, не знам што е проблемот, сакаш темава да биде мртва? испаѓа дека „ти плачеш“ што е активна темава колку толку, а знам јас и колку „ ме вариш “ како обичен член немај гајле, не мора да се експонираш! :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.379
Поени од реакции
42.332
...да ги видам фотките со тие 0 гласови, а да си модератор?
ете не ти верувам и јас „не плачам“ си коментирам најнормално,ако примети немам моја фотка во моментов па да „плачам’, ама требаше да пишам на другата тема за коментари, ама коцка ќе ги префрли постовите, подтемата е за фото натпревар и секој има право да си коментира за фотките, не знам што е проблемот, сакаш темава да биде мртва? испаѓа дека „ти плачеш“ што е активна темава колку толку, а знам јас и колку „ ме вариш “ како обичен член немај гајле, не мора да се експонираш! :(
Ајде во темава...

Еве ти натпревари каде што модератор има 0 гласови.


Еве ти и каде што имам 1 глас


Btw, 3 од 4 се направени со DSLR апарат. Така што ете ви одговор на претходно актуелно прашање, колку опремата е пресудна...


Ти бараш натпревар само за администрација, ти бараш анонимно гласање, мислам дека ти беше таа што бараше да може да се гласа за повеќе слики и да се подели на полуфиналиња. Па не може се тебе да не ти чини бе, после 160 организирани натпревари.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
Ајде во темава...
Еве ти и каде што имам 1 глас
Btw, 3 од 4 се направени со DSLR апарат. Така што ете ви одговор на претходно актуелно прашање, колку опремата е пресудна...
Ти бараш натпревар само за администрација, ти бараш анонимно гласање, мислам дека ти беше таа што бараше да може да се гласа за повеќе слики и да се подели на полуфиналиња. Па не може се тебе да не ти чини бе, после 160 организирани натпревари.
Јас пример, не ни знам кој се е модератор.
...тоа што си модератор во „социјални мрежи“ и „интернет мрежи“ не знам колку знаат исто и јас не знаев се додека не видов негативно дишење зад мојот грб од тебе, со не знам само ти си знаеш повод,

...инаку јас не мора да постирам тука во фото натпревар ама ич, ама подтемата „ќе си умре“ еве никој ниту мрда , а „коцка“ си е зафатена нешто можеби не може... и што ако малку ја активираме темава со предлог или било каков коментар околу фотографиите?
...моето коментирање не ниту „плачење“ ниту дека мене лично ми чини или не, едноставно да ја размрдаме подтемата и да привлечеме повеќе членови, оти јас им пишувам на ЛП „ ај дојди постирај на натпреварот фотка“ знам јас што ми одговараат ...

... инаку мојот предлог за повеќе гласови при гласањето не се прифати, туку по извесен период самиот модератор си го вметна тоа гласање да биде поинтересно и понеизвесно, проблем ли е тоа да некои правила се сменат во интерес на форумов?
...еве јас моите предлози ги кажувам по ЛП не јавно токму поради ваков однос каков што имаш ти дека мислиш дека „плачам“ ако коментирам, предлагам, советувам тоа лошо ли е за нови идеи? и што ако има подтема за модераторски фото натпревар а да ве гласат другите членови, баш интересно занимливо за форумов, ете Ацид дури предложи идеја за специјални кајгана емотикони што да не, па и овде да ги примениме во интерес за забава !

...ако мислиш дека тоа го правам со некоја цел, не се плаши твоето место не го земам во администрацијата, еднаш се понудив и мислам дека бев одбиена и што понатаму, разбрана сум нели?
... еве се потруди да ми одговориш дека и ти како модератор си имал зеро поени, тенкју...само тоа твое пишување...„плачеш“ , „све не ти чини“ ..„само нешто бараш“ не е коректно!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.379
Поени од реакции
42.332
...тоа што си модератор во „социјални мрежи“ и „интернет мрежи“ не знам колку знаат исто и јас не знаев се додека не видов негативно дишење зад мојот грб од тебе, со не знам само ти си знаеш повод,

...инаку јас не мора да постирам тука во фото натпревар ама ич, ама подтемата „ќе си умре“ еве никој ниту мрда , а „коцка“ си е зафатена нешто можеби не може... и што ако малку ја активираме темава со предлог или било каков коментар околу фотографиите?
...моето коментирање не ниту „плачење“ ниту дека мене лично ми чини или не, едноставно да ја размрдаме подтемата и да привлечеме повеќе членови, оти јас им пишувам на ЛП „ ај дојди постирај на натпреварот фотка“ знам јас што ми одговараат ...

... инаку мојот предлог за повеќе гласови при гласањето не се прифати, туку по извесен период самиот модератор си го вметна тоа гласање да биде поинтересно и понеизвесно, проблем ли е тоа да некои правила се сменат во интерес на форумов?
...еве јас моите предлози ги кажувам по ЛП не јавно токму поради ваков однос каков што имаш ти дека мислиш дека „плачам“ ако коментирам, предлагам, советувам тоа лошо ли е за нови идеи? и што ако има подтема за модераторски фото натпревар а да ве гласат другите членови, баш интересно занимливо за форумов, ете Ацид дури предложи идеја за специјални кајгана емотикони што да не, па и овде да ги примениме во интерес за забава !

...ако мислиш дека тоа го правам со некоја цел, не се плаши твоето место не го земам во администрацијата, еднаш се понудив и мислам дека бев одбиена и што понатаму, разбрана сум нели?
... еве се потруди да ми одговориш дека и ти како модератор си имал зеро поени, тенкју...само тоа твое пишување...„плачеш“ , „све не ти чини“ ..„само нешто бараш“ не е коректно!
Па ова е и еден од ретките подфоруми каде што воопшто се сретнуваме
Не ни сакам да ме гледаат како модератор, форумски бог, човек кој диши зад грб над обични членови, човек кој ќе го полнат со гласови на фото натпреварите. И модераторите не се многу повеќе од обични членови.


Да! Мене коментирање на туѓи гласови ми е плачење, без разлика кој го прави тоа.

Прегледај го приврзокот 253494

... ете ситуација, пак модераторите убедливо водат :D
пак ќе речам, да бидат анонимни приложените фотографии под број и кога ќе заврши гласањето да се напише редоследно авторството вака ништо не се случува интересно и сите ...:sleep: ...до следно!
Еве ситуација каде што и јас гласав за нив двајца. Се упикувам на модератори? Не. Гласам за друштвото од редакција? Не.
Едноставно фотките вредат и не случајно избија на врвот. Коцка не е модератор тука зашто знае да притисне ОК на Сименсот и да сликне рандом кадар. Има многу нејзини фотки на форумот кој што укажуваат каков фотограф е. Комита Ултрас исто (ама освен идентитетот, не знаеш ништо повеќе за дечкото).

Сега треба доказ каде што при пријавени модератори, пријавени членови со кои и приватно се познаваме сум гласал за друг рандом член само поради подобрата фотографија?


Ако не победи твојата фотографија или ако не победи твојот фаворит не барај промена на правила, барај начин како до подобра фотографија :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
Не ни сакам да ме гледаат како модератор, форумски бог, човек кој диши зад грб над обични членови, исклучоци има!
... да ама ја обожаваш функцијата и знаеш „да искараш“ член за некој коментар, а не е твојот округ на модерирање! ;)
И модераторите не се многу повеќе од обични членови.
... не се, ама однесувањето им е повеќе од обични членови!
Да! Мене коментирање на туѓи гласови ми е плачење, без разлика кој го прави тоа.
... ете сам си докажа дека си повеќе од обичен член, јас не „плачам“ во твојот подфорум на модерирање, зошто доѓаш тука се поставуваш како модератор кога има друг модератор, има опција замена на отсутен?
Еве ситуација каде што и јас гласав за нив двајца. Се упикувам на модератори? Не. Гласам за друштвото од редакција? Не.
...зошто не би гласал со интерес, лесно можат да те сменат и да те заменат, ете да си ја задржиш позицијата, што ако најдеш „нешто интересно“ во некоја друга фотка аматерска од некој што прв пат поставува фотка јад да бев модератор ќе потикнев?
Има многу нејзини фотки на форумот кој што укажуваат каков фотограф е. Комита Ултрас исто (ама освен идентитетот, не знаеш ништо повеќе за дечкото).
... сигурен си? фотките лесно се вртат низ Нет, не можеш да тврдиш што кој и колку знае! зарем треба некој да постира тука МНОГУ фотки за да биде добар фотограф?
Ако не победи твојата фотографија или ако не победи твојот фаворит не барај промена на правила, барај начин како до подобра фотографија :)
... нема потреба тука да победи моја фотографија има победено повеќе пати таму каде што треба, а не тука виртуелно за забава, мене не ми треба доказ тука за подобра фотографија, тука не треба да си го мериме, туку да се дружиме и забавуваме, а и да научиме по нешто ама не тенденциозно „ко те ебе јас сум подобар од тебе“ , еве јас ќе ти речам дека и колку да имам добра фотографија, ти лично никогаш не би гласал за мене, знаеш зошто? ;)

... сФати го ова писание како муабет во склоп на фото темата, ништо лично!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.379
Поени од реакции
42.332
... ете сам си докажа дека си повеќе од обичен член, јас не „плачам“ во твојот подфорум на модерирање, зошто доѓаш тука се поставуваш како модератор кога има друг модератор, има опција замена на отсутен?
Индиректно ми се обрати и мене во постот. Нели модераторите ги фаворизираат? Те демантирав дека форумската позиција не е пресудна.

...зошто не би гласал со интерес, лесно можат да те сменат и да те заменат, ете да си ја задржиш позицијата, што ако најдеш „нешто интересно“ во некоја друга фотка аматерска од некој што прв пат поставува фотка јад да бев модератор ќе потикнев?
Позицијата не се стекнува и задржува преку гласови на фото натпревари. Ама тоа не е предмет на дискусија сега.
Ако ми се допаѓа најмногу ќе гласам, инаку не. За да поттикнеме нов член не треба веднаш да го направиме победник без разлика на фотографијата. И нулата може, а и треба да биде поттик.

... сигурен си? фотките лесно се вртат низ Нет, не можеш да тврдиш што кој и колку знае! зарем треба некој да постира тука МНОГУ фотки за да биде добар фотограф?
Реков дека има многу фотки од кои можеш да видиш каков фотограф е. Не знам како инаку да ти формулирам.
Со другиов дел што сакаш да кажеш? Не се нивни фотографиите? Немој...

... нема потреба тука да победи моја фотографија има победено повеќе пати таму каде што треба, а не тука виртуелно за забава, мене не ми треба доказ тука за подобра фотографија, тука не треба да си го мериме, туку да се дружиме и забавуваме, а и да научиме по нешто ама не тенденциозно „ко те ебе јас сум подобар од тебе“ , еве јас ќе ти речам дека и колку да имам добра фотографија, ти лично никогаш не би гласал за мене, знаеш зошто?
Затоа што секогаш некој од модераторите ќе има подобра :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.477
Поени од реакции
9.437
Со другиов дел што сакаш да кажеш? Не се нивни фотографиите? Немој...
... токму спротивното, дека се нивни фотографиите постирани на друго место! ама изгледа не се разбираме и како би ...
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.088
Поени од реакции
15.984
Уствари бијонс сака натпревар да има специјално за нејзе и нејзино друштво за да добие некој глас. Фак лоџик, лоша слика е лоша слика ако сакаш и кралицата Елизабета биди. Еве 2 пати учествувам и 2 пати сим у првите 2ца, али тоа било пошто сум модератор. Ќе бидам фер и ќе се повлечам од идни натпревари, а моите гласови по дифолт кај бијонс ќе идат. Се надевам ќе имаш прилика да победиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.181
Поени од реакции
181.309
Уствари бијонс сака натпревар да има специјално за нејзе и нејзино друштво за да добие некој глас. Фак лоџик, лоша слика е лоша слика ако сакаш и кралицата Елизабета биди. Еве 2 пати учествувам и 2 пати сим у првите 2ца, али тоа било пошто сум модератор. Ќе бидам фер и ќе се повлечам од идни натпревари, а моите гласови по дифолт кај бијонс ќе идат. Се надевам ќе имаш прилика да победиш.
Нема тема кај што се нема пожалено со Is it cause I'm black? :pos: којзнае како го замислува модерирањево, како месен комитет на мк партија.
 
На врв Bottom