Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.234
Поени од реакции
19.177
можам да ти ја пратам и фотката каде што ја јадам салатата :P
И мене да ми ја пратиш!
кога ќе ја закачиш чинијата на јарбол ќе важи, вака не може :cool:
не ми ја расипувај темата! :boksix:
Знамето е симбол, а симболиката е запазена во фотката.

Фотографијата е и уметност, затоа е дозволена уметничката експресија. Презентирање на нештата надвор од шаблонот и слободна интерпретација на набљудувачот. Во спротивно секоја уметност би била монотона, досадна. Дали кога ја виде фотката, ти побуди одредени асоцијации? Какви? :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.231
Поени од реакции
12.094
И мене да ми ја пратиш!

Знамето е симбол, а симболиката е запазена во фотката.

Фотографијата е и уметност, затоа е дозволена уметничката експресија. Презентирање на нештата надвор од шаблонот и слободна интерпретација на набљудувачот. Во спротивно секоја уметност би била монотона, досадна. Дали кога ја виде фотката, ти побуди одредени асоцијации? Какви? :)
Ај учествуваj на натпревариве и збори ни вака


 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.696
Поени од реакции
12.104
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.330
Поени од реакции
10.511
Будимпешта 2019 -спомен од еден убав настан, на којшто говоревме околу сајбер безбедноста. Бевме почестени со истакнување на државното знаме на Република Македонија низ цела Будимпешта, цели два дена.
Прегледај го приврзокот 315198
лага е .....ова е кога Груки пристигна во гепекот... :vozbud:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.696
Поени од реакции
12.104
@коцка so bidna so toa fotkata. Nemoj da recis deka vekje ja izede salatata i ne go evidentira nastanot kako svedostvo na idnite pokolenija kako se jadi meksicko italijanska salata :sneaky:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.231
Поени од реакции
12.094

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.696
Поени од реакции
12.104
абе гола јадев, па глеам да ја средам фотката
Nema potreba od sredvanje, se e toa umetnost i sloboda na izrazuvanje . Nemoj da se samocenzuriras :sneaky:
P.s so napraj i ti sredvanje, valjda ne si do tolku ajde da recam zabradena :cautious:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.231
Поени од реакции
12.094

Kajgana Shop

На врв Bottom