Предложете клуб

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе добар клуб се и се али името им е тиња. Wednesday? Сериозно? Знам дека е ептен ирелевантно али мене ми смета со тиња име. како овие Средава. или лого некое со рудари и уште 10 ситни глупости (како Барнсли) да го правам клубот светски гигант.
Затоа со Шефилд Јунајтед пробав на некој од минатите менаџери. :D
Како сакаш, мене не ми смета името. Играв со Бристол Роверс чиј прекар беше... The Gas... (нормално не успеав да ги направам врвни шампиони заради мојов беден компјутер што ќе умре ако ставам повеќе од 4 лиги и играм со нив над 5 сезони). Мене повеќе ми смета некоја бош боја ко што имаат Локомотив Москва - Црвено со дреч зелено. И коа трепка гол кога ќе дадат, тоа ти ги убива бавно и макотрпно очите :D
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Ај и мене предложете ми некој клуб така полесен како за почеток, да се навикнам малку. Немам играно од FM 2007. Од било која држава и лига. :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај и мене предложете ми некој клуб така полесен како за почеток, да се навикнам малку. Немам играно од FM 2007. Од било која држава и лига. :)
Сити - Старт од соништата :D Баерн и Реал исто така се добра опција... то ест секој што е богат е добар за да ти тргне онака да се навикнеш :)
 
М

Мартин^

Гостин
А може да земам клуб од Македонска лига и да им бидам менаџер или само на познатите лиги ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ја да ви предложам да си почнете како невработени и професионален фудбалер како репутација.....
Јас ги земав така Спартак Налчик,а сигурно уште 4-5 клубови можев да земам,али беа нисколигаши.
Додуше ја играм со скоро сите лиги ставени и огромна датабаза на играчи,па имам и голем избор на играчи и клубови.
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Подобро Почни со Nottingham Forrest или со Leeds UTD најдобри од 2 лига ти се (мој предлог) али можеш у Италија со Торино или пак со некој од Серие А некој послаб како : Самдорија , Чезена итн итн..
--- надополнето: 10 август 2012 во 22:44 ---
Ај и мене предложете ми некој клуб така полесен како за почеток, да се навикнам малку. Немам играно од FM 2007. Од било која држава и лига. :)
Добро вика Рики почни со некој побогат ( city , Real , Barca , Arsenal имаат пари исто) али јас почнав со Tottenham и освоив прво League Cup и некој тамо 2 ниски такви титули земав после Leandro Damiao , Urby emanuelson итн . земав Premier Division и ми даде понуда Реал и сега таму сум ;D
 
М

Мартин^

Гостин
Прашав нешто погоре и пак ќе прашам дали може со некој пач да се намести да бидам менаџер на некој македонски тим ?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Прашав нешто погоре и пак ќе прашам дали може со некој пач да се намести да бидам менаџер на некој македонски тим ?
Да можеш имаш едитор фајл кој го ставаш и добиваш Македонска Лига
 
М

Мартин^

Гостин
Дај линк од тој Едитор фајл симнува ли се или ?
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Да ви дадам предлог Холандија со FC Twente :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се спремате за новиот FM?

Сакам LLM предизвик, за следниот менаџер (од сеа да се мислам па да одлучам тогаш) по можност од Англија или Шпанија. Значи од 4/5 лига Англија или 3та Шпанија а не погоре од тоа.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Се спремате за новиот FM?

Сакам LLM предизвик, за следниот менаџер (од сеа да се мислам па да одлучам тогаш) по можност од Англија или Шпанија. Значи од 4/5 лига Англија или 3та Шпанија а не погоре од тоа.
после сите видеа што ги видов за новата жал ми е да ја улучам 12-кава :( а за новата сакав да почнам со ренџерс но изгледа ќе ја нема нивната лига така да ќе играм со портсмут најверојатно или пак ќе го враќам лече во серија а :) шпанија само 2 пати сум играл и никгаш не сум постигнал успех едноставно претешко е за мене, затоа на новава можи да почнам со виљареал :) а не ја исклучувам и можноста за бундеслига.
според постов може да се заклучи дека немам појма со кого ќе почнам :pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
после сите видеа што ги видов за новата жал ми е да ја улучам 12-кава :( а за новата сакав да почнам со ренџерс но изгледа ќе ја нема нивната лига така да ќе играм со портсмут најверојатно или пак ќе го враќам лече во серија а :) шпанија само 2 пати сум играл и никгаш не сум постигнал успех едноставно претешко е за мене, затоа на новава можи да почнам со виљареал :) а не ја исклучувам и можноста за бундеслига.
според постов може да се заклучи дека немам појма со кого ќе почнам :pos:
Добар. :D
Имав повеќе опции. Boston United, Woking или некои такви од 5та да ги кревам до Премиер или пак Реџина од Италија или Реал Унион или такви некои од Шпанија.

Најчесто сакам некој интересен факт околу клубот што има па да ме заинтересира. Зашто вака генерички обичен клуб, не е интересно.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Ја да ви предложам да си почнете како невработени и професионален фудбалер како репутација.....
Јас ги земав така Спартак Налчик,а сигурно уште 4-5 клубови можев да земам,али беа нисколигаши.
Додуше ја играм со скоро сите лиги ставени и огромна датабаза на играчи,па имам и голем избор на играчи и клубови.

Шо PC имаш бе брааат хахаха блазеси ти :(
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Шо PC имаш бе брааат хахаха блазеси ти :(
Јакичок е :)
За сецкање не сецка,али секој пат кога ќе стегнам да продолжи неколку дена и додека чекам да се креира пола саат поминува :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom