Предложете клуб

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ви се игра ФМ, ама немате никаква инспирација со кој би почнале.
Епа само напишете, што барате и сигурно ќе се најде за вас. Пример: „Барам клуб, кој некогаш бил на врвот во своја лига, ама сега игра во некоја 2-3 лига“.
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Барам клуб, кој некогаш бил на врвот во своја лига, ама сега игра во некоја 2-3 лига.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Барам клуб, кој некогаш бил на врвот во своја лига, ама сега игра во некоја 2-3 лига.
Лидс Јунајтед, Нотингем Форест (Англија), Р. Овиедо (Шпанија), Про Верчели, Верона (Италија).
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Лидс Јунајтед, Нотингем Форест (Англија), Р. Овиедо (Шпанија), Про Верчели, Верона (Италија).
Ќе играм со Лидс Јунајтед и Нотингем Форест, поради тоа што сум фан на Англиските клубови. Фала уште еднаш. (y)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ќе играм со Лидс Јунајтед и Нотингем Форест, поради тоа што сум фан на Англиските клубови. Фала уште еднаш. (y)
За вистински предизвик ти е Нотингем Форест. Јас играм со нив, а мисијата е да ги вратам на врвот на светскиот фудбал. Досега освоив ЛШ, ЛЕ, Супер Куп на Европа (сега треба и Светското Клупско Првенство да го играм), Премиер Лига, Карлинг и ФА Куп и Комјунити Шилдот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
За вистински предизвик ти е Нотингем Форест. Јас играм со нив, а мисијата е да ги вратам на врвот на светскиот фудбал. Досега освоив ЛШ, ЛЕ, Супер Куп на Европа (сега треба и Светското Клупско Првенство да го играм), Премиер Лига, Карлинг и ФА Куп и Комјунити Шилдот.
Од следна година нема да е баш предизвик. Ги купија арапи и ќе имаат голем буџет...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Динамо Дрезден.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Барам клуб, кој некогаш бил на врвот во своја лига, ама сега игра во некоја 2-3 лига.
Зашто не Notts County? Најстариот англиски клуб со долга традиција кој се наоѓа во League 1. Sheffield Wednesday е исто така сличен тип на екипа и се наоѓа во истата лига, само што се можеби најјаки во лигата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е да, и имаат финансии овие Нотс Каунти.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Sheffield Wednesday е исто така сличен тип на екипа и се наоѓа во истата лига, само што се можеби најјаки во лигата.
Абе добар клуб се и се али името им е тиња. Wednesday? Сериозно? Знам дека е ептен ирелевантно али мене ми смета со тиња име. како овие Средава. или лого некое со рудари и уште 10 ситни глупости (како Барнсли) да го правам клубот светски гигант.
Затоа со Шефилд Јунајтед пробав на некој од минатите менаџери. :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Донкастер? :) Мада веќе не е некој предизвик да играш со нив (барем мене не ми е). Го играв на FA Manager 2001 и 2002, и од 2003 на Championship Manager мислам дека така се викаше... ама тогаш беа во Конференцијата, сега се Лига 1.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Донкастер? :) Мада веќе не е некој предизвик да играш со нив (барем мене не ми е). Го играв на FA Manager 2001 и 2002, и од 2003 на Championship Manager мислам дека така се викаше... ама тогаш беа во Конференцијата, сега се Лига 1.
Nope, Championship играа оваа сезона :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom