Предлог машинка за бричење

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од StOrMK, 12 јуни 2018.

 1. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  151
  Здраво дечки.

  Дали користите машинка за бричење и кој бренд/модел го предлагате (секако од исклучителна важност е од каде да се набават заменски глави и да биде опремена со тример)? Да не биде работата, земи, користи 2 години и батали. :D

  Не знам дали кај нас има воопшто заменски три глави за Philips. По Алиекспрес има, ама колку се квалитетни... :)
   
 2. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
   
  На whatto, Ashburton Grove и StOrMK им се допаѓа ова.
 3. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.142
  Допаѓања:
  554
  Philips Norelko мислам дека се едни од подобрите, посебно нивната серија 9000, 7000 и 5000, секако имаат и соодветна цена, но вредат за парите.
   
  На STEALTH и StOrMK им се допаѓа ова.
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.705
  Допаѓања:
  8.179
  Имам severin, ја купив околу 1000 денари и ме служи веќе 2 години, не е нешто wow али врши раб
   
  На whatto и StOrMK им се допаѓа ова.
 5. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  151
  Па најбитно е да те избричи, ама работата е дали се наоѓаат кај нас или по Алиекспрес и слични страници заменски глави? Не да биде работава, купи машинка и после 2 години и кусур фрли ја.
   
 6. Реално за тие пари да истера 2г е луксуз .
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.705
  Допаѓања:
  8.179
  Ја имам за шишање машинка, има пластични делчиња за висина и си ја вршат работата ок, али сеа приметив дека ти бараш за бричење на нула не сме се разбрале.
   
  На whatto и StOrMK им се допаѓа ова.
 8. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.224
  Допаѓања:
  8.774
  На whatto и StOrMK им се допаѓа ова.
 9. Joe Dalton

  Joe Dalton

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  3.098
  http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10145_10150&product_id=33175

  Јас го имам овој тример, не е машинка за бричење, значи не те прави тасма ама брка работа. Го зедов од сетек и еве веќе година и пол брка работа. Дури можам да кажам и оти парите му се изработени до сега, по што секоја недела давав по стотка само за бикчиња. Вака тасма се правам само кога за тоа налага пригодата, за свадби и такви церемонии. За секојдневна употреба е супер, барем за мене.
   
 10. dwa

  dwa حشون يماك

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  1.973
  Допаѓања:
  197
  Јас користам - https://www.neptun.mk/categories/TRIMERI/PHILIPS-QT-4015--16. Може да се подесува по 0.5мм висина.
  Ја купив пред 2 години, ја користам на секои 6-7 денови немам никаков проблем.
  Размислувам да се поднова со нешто поскап, некој предлог?
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  29.722
  Види Philips или Braun. Имам Philips Norelco 9300
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.142
  Допаѓања:
  554
  Колку пари ја зеде?
   
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  29.722
  200 evra
   
  На dace@mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.142
  Допаѓања:
  554
  Колку се трајни главите за бричење, на колку време ги менуваш?
   
 15. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  29.722
  Ги немам сменето, една година ја имам кај и да е ќе ги сменам.
   

Сподели преку: