Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Некој да ми предложи добра серија, да не е комедија и по можност така понова?
The Punisher најнова, ама препорачливо е Daredevil да ја имаш гледано(особено 2 сезона). The Sinner, Strike, Billions.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Да ја почнувам The Following?
Гледам на форумот нема тема, а и оценката на имдб е под просекот за добри серии.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
S

staycalm

Гостин
Вчера почнав да гледам Black Mirror, а моментално сум при крај на 3та сезона.

Значи по факд ап серија или филм немам гледано у животот. Серијава се базира на темни теми од модерниот живот, т.е. последици или на некој начин темната страна на новите технологии..

Епизодите не се поврзани една со друга со приказната, секоја епизода има нова приказна и нови актери. Пред да почнам мислев дека баш ради тоа со епизодите ќе ми е глупа, ама искрено е врв.

Мислам дека за оваа серија поделеноста е или ја обожаваш или не ја поднесуваш, нема средина :D
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Само што ја изгледав прва епизода The punisher. Заинтересиран сум шо ќе се деси, ок ми беше :)
Првите 2 се побавни, после почнува појако темпо. Одлична е, нема да зажалиш.;)
 
Ф

Флеш

Гостин
Препорака за “домашен„ сериски филм од Индија-Тајланд продукција наречен Порус,индискиот крал кој се борел со Аце Македонски ..... Според историски факти се води серијата .....:LOL: Ги имате цели епизоди на Јутуб....
https://en.wikipedia.org/wiki/Porus_(TV_series)



 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Mindhunter (2017)

Гледав некои документарци на јт, и ми беше предложено видео за вистински убијци од новава серија. Не го гледав, ама одма отворив на имдб да видам за што се збори. Ќе ви се допадне на сите кои сте заинтересирани за психологијата во убиствата, која е позадината и причината.

Откако ја изгледав, прочитав и многу позитивни критики. Се работи за нова серија, само една сезона сега за сега, а втората веќе објавија дека ќе ја снимаат. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom