Предлог за серии и кратки рецензии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сеедно е дали се постари или понови, само да се екстра.Истото важи и за жанрот.
Да се надоврзам на постот над мене:

Only Fools And Horses
Fawlty Towers
Yes, Minister
Doctor Who
Blackadder
Allo, allo
The Crown
Downton Abbey

Black Mirror е со англиски изговор/нагласок/акцент до трета сезона, понатака ја откупи Нетфликс и со британски актери се дали три епизоди вкупно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да се надоврзам на постот над мене:

Only Fools And Horses
Fawlty Towers
Yes, Minister
Doctor Who
Blackadder
Allo, allo
The Crown
Downton Abbey

Black Mirror е со англиски изговор/нагласок/акцент до трета сезона, понатака ја откупи Нетфликс и со британски актери се дали три епизоди вкупно.
Претпоставувам по опаѓачки редослед на омиленост ми ги предложувате.Како и да е фала ви многу , не очекував волку серии :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Претпоставувам по опаѓачки редослед на омиленост ми ги предложувате.Како и да е фала ви многу , не очекував волку серии :)
Не, нема врска, подеднакво се квалитетни за мене, како што ми доаѓаа :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Сеедно е дали се постари или понови, само да се екстра.Истото важи и за жанрот.
Downton Abbey е бр.1 за мене
The Crown е супер, исто, само таа е на Нетфликс, што ја прави не-во-целост-британска, иако целата приказна е сместена во Британија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
In The Dark,
Clique,
Strike,
Fearless,
The Loch,
Darry Girls
Се се ова Британски серии, некои подобри некои полоши, најмногу ми смета што им се сериите многу кратки, малку епизоди во сезона, немаат конзистентност како Америте.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Скоро сите сте го гледале карате кид и знаете за Мијаги, Даниел сан и Џони епа сега Кобра Каи е со тие ликови минус Мијаги.
Серијава има 10епизоди од прва сезона стигнав до 4та и ја препорачувам.
Даниел е семеен човек и има успешен бизнис со коли а Џони и по толку многу години жали за поразот и е уште злобничок, ќе видам до крај дал ќе има промена:D Има сплет на настани и Џони решава пак да почне со каратето односно ќе биде сенсеи на едно дете а клубот ќе се вика исто како тој во кој Џони тренираше а воедно е и име на серијата, Кобра Каи.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Killing Eve серија на ББЦ Америка, доста интересна и симпатична серија, не е нешто мајндблоинг, ама е забавна и се гледа во еден здив, има 8 епизоди. Сакам вакви серии сместени во Европа.
 
S

staycalm

Гостин
Big little lies
Иако можеби на прв поглед изгледа досадна, како што минеа епизодите се подобра стануваше.
Се работи за 3 мајки со емоционални проблеми кои што ќе бидат вовлечени во истрага за убиство.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Big little lies
Иако можеби на прв поглед изгледа досадна, како што минеа епизодите се подобра стануваше.
Се работи за 3 мајки со емоционални проблеми кои што ќе бидат вовлечени во истрага за убиство.
Ја имам симнато прва сезона и се мислам кога да ја почнам. Неќам бавни серии плус гледам моментално Бегство од затвор ( ме избудали дефинитивно!) која е многу брза.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Предлог серии од жанр трилер, мистерија, sci-fi? The Bridge, Sherlock, Stranger things, Black mirror ми се гледани. Westworld, The leftovers?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
На watchlist ми е од пред некое време и оваа, само затоа што е една сезона ја немам почнато, знам дека малку ќе ми биде. Ама ќе размислам пак.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Предлог серии од жанр трилер, мистерија, sci-fi? The Bridge, Sherlock, Stranger things, Black mirror ми се гледани. Westworld, The leftovers?
Шибај The Leftovers и не прашувај ништо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom