Предлог за клима уред?

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.551
Здраво, планираме да купиме клима уред ама слабо сме запознати со тоа кои модели се подобри, поквалитетни и сл. па се надевам дека има некој што би сакал да предложи некој модел од приложените клими на сајтовите како што се AMC и сл. И дали е навистина подобро со инвертер систем? Инаку бараме некоја со пристојна цена, слабо со пари :3
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.987
од стар фрижидер вадиш моторот и ладилникот вртриш потенциометарот на 7 вклучуваш во струја заедно со вентилатор и ете ти ефтина клима

* мод
 
Последно уредено од модератор:

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.551
од стар фрижидер вадиш моторот и ладилникот вртриш потенциометарот на 7 вклучуваш во струја заедно со вентилатор и ете ти ефтина клима

Патем ќе има правда и мир кога сороспиите ќе изумрат/исчезнат како диносаурусите
Супер совет сигурно ќе го пробам. Не ти е досадно од хејтов или се бориш за сендвич? :D
Ај админ нека среди офтопиков, досаден народ.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.438
Поени од реакции
13.145
сигурно има тема за ова,провери
јас имам Самсунг (кој тип појма немам) сум задоволен ама го употребуваме само летно време,зимо имаме парно.
И тоа зависи значи дали ти треба и за греење,тука треба да се пази и на моќноста-потрошувачката,почечекај ќе има доста одговори.
------------
монтажа следува бесплатна ама не сум задоволен од мајсторијата, се набрзина неквалитетно,бушењето дупки и слилчно. Еве денес ги поправав обвиткувава надворешните црева со фолија.затоа што нивната падна се олупи од жешкото,ставиле обична од хартија молерска заштита која брзо паѓа,гледам на повеќе места е така.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.987
Супер совет сигурно ќе го пробам. Не ти е досадно од хејтов или се бориш за сендвич? :D
Ај админ нека среди офтопиков, досаден народ.
Пишав онака на шала
Инаку имам хитачи клима платена 6к марки монтирана далечната 1993 од минатиот век, и никогаш не е сервисирана ни дополнувана така да ако платиш нешто скапо има и зошто
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Јас би ти препорачал да земете Fuego клима. Во лето одлично ладат дури и без да се ,,мачи" климата на најголемиве горештини, а во зима исто така добро грее, не некако како да почнува да брчи при температури под нулата (читај -5, па надоле Целзиусови степени). Од ова што гледав на Интернет, од клими со пристојни цени и добри карактеристики единствено оваа ми фати око. Сепак најдобро е да разгледате по продажните салони на Нептун, Техномаркет......., и да побарате од нив предлог.
:)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.987
Јас би ти препорачал да земете Fuego клима. Во лето одлично ладат дури и без да се ,,мачи" климата на најголемиве горештини, а во зима исто така добро грее, не некако како да почнува да брчи при температури под нулата (читај -5, па надоле Целзиусови степени). Од ова што гледав на Интернет, од клими со пристојни цени и добри карактеристики единствено оваа ми фати око. Сепак најдобро е да разгледате по продажните салони на Нептун, Техномаркет......., и да побарате од нив предлог.
:)
Од продавница и продавач предлог добиваш за тоа што слабо или ич не се продава
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Од продавница и продавач предлог добиваш за тоа што слабо или ич не се продава
Па и јас многу пати така сум мислел, а може да се каже дека и сега уште така мислам, но во пракса сосема поинаку се покажало, што се однесува бар за купување од Нептун:)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.400
Здраво, планираме да купиме клима уред ама слабо сме запознати со тоа кои модели се подобри, поквалитетни и сл. па се надевам дека има некој што би сакал да предложи некој модел од приложените клими на сајтовите како што се AMC и сл. И дали е навистина подобро со инвертер систем? Инаку бараме некоја со пристојна цена, слабо со пари :3
За која квадратура се работи и од прилика од колку до колку да се движи :) ?
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
55
Поени од реакции
34
10 квадрати, а иначе цената да не е над 30.000
za 10kvadrati ne ti isplakja inverter od 30 000-40 000den..Zemi si 9ka quadr od 10 000den(neli kaza poeftina) i gospot da te vidi,i ladi i gree,10te kvadrati sekako i zime i lete ke gi zadovoli;)[DOUBLEPOST=1466886066][/DOUBLEPOST]
10 квадрати, а иначе цената да не е над 30.000
za 10kvadrati ne ti isplakja inverter od 30 000-40 000den..Zemi si 9ka quadr(neli kaza poeftina) i gospot da te vidi,i ladi i gree,10te kvadrati sekako i zime i lete ke gi zadovoli;)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.454
Поени од реакции
4.111
Јас би ти препорачал да земете Fuego клима. Во лето одлично ладат дури и без да се ,,мачи" климата на најголемиве горештини, а во зима исто така добро грее, не некако како да почнува да брчи при температури под нулата (читај -5, па надоле Целзиусови степени). Од ова што гледав на Интернет, од клими со пристојни цени и добри карактеристики единствено оваа ми фати око. Сепак најдобро е да разгледате по продажните салони на Нептун, Техномаркет......., и да побарате од нив предлог.
:)
Таа клима не ти е за греење испод 0 степени. Ќе ја расипеш ако ја форсираш така.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.240
Поени од реакции
3.672
Мислење за Тадиран инвертер клими?
Види не знам како да ти кажам, страв ме фаќа да те упатам ваму, ама ова права тема за клими :place:

Ај оти си женско можи ќе бидат попристојни.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.067
Поени од реакции
6.002
една напомена, без обзир дали ќе биде обична клима што грее или инвертер ( гоа до -20), во просторијата за да ја загрееш треба +1 класично грејно тело... за 10м2 може би бил доволен стаклен панел од 1/2кв
... а што се однесува до клими, имам само обична клима што грее ( на парно сум), марка ЛГ, купена е од времето на дојч марки, само еднаш имав мајстор, ЧИСТЕЊЕ на саќето, дојде со пумпа, брзо заврши
А бтв и на парно често треба догревање, посебно што во меки зими воопшто не грејат навечер
 
На врв Bottom