Предлог Карго

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јас повеке од две години го користам Карго експрес, не се случило ништо непредвидено! Сум имал и за Охрид пратки(2-3 мислам), без проблем. Некни за Гостивар за 20 часа стигна пратката! Е сега јас имам 30-35 пратки годишно максимум, а може и ме послужила среќа!
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ова е моето искуство во последниве 8-9 години.
Прво ги користев Глобко ама почнаа многу да ми ги доцнат парите од откупот а потоа пропаднаа.
Потоа ги користев Брза пратка ами еднаш ми се случи да ми отворат неиспорачана пратка па преминав на Ваш Курир Плус. Кај овие за да си ги земем парите од откупот морав да чекам по 2-3 недели и да се јавувам по 3-4 пати.
Заради тоа преминав на Карго Експрес ама овие од скоро го сменија работното време заради вирусот и сега само во сабота можам преку нив да стигнам да пратам пратка. Добра страна им е што откупот ти го даваат следниот ден после испораката. Цените им се едни од најниските. Лоша страна им е тоа што имаат премногу работа па многу тешко дигаат телефон кога им ѕвониш.
Да те корегирам само пратките што се праќаат Скопје можат да се подигнат следниот ден во останатите градови (Пример, Охрид - Кавадарци треба да чекаш неколку денови), само тие што испраќаат од Скопје во другите градови можат да ги подигнат парите наредниот ден.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јас нарачав точак за Охрид преку Тотал Логистик Пост Вторникот, вчера ги побарав немало место во Комбето, денес ќе го прателе, денес пак се јавив ми викаат од Понеделник. Е од понеделник ќе ги оставам да си го прошетаат точакот до Охрид и да си го вратат назад.
Автоматски споено мислење:

Срамота е во држава 250 км е во дијагонала да чекаш од 8 до 10 дена за пратка.
Автоматски споено мислење:

Плус пишуваат достава од 24 до 48 часа на цела територија на РМ.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
ми наплатија за до врата и ме лажеа со денови дека ДЕНЕС ќе ја достават пратката (која требаше да стигне пред 3 дена и да не зборам колку важен документ беше). На крај женава мораше да плаќа такси напред -назад 200 денари да отиде лично да ја земе, мораше од работа да излегува и што е нај смешно пари не враќале доколку си платил за до врата а они не успејале да ја достават..... Викам зошто лажете? Вика знаеш како е летно време по одмори ни се шоферите не можеме да постигнеме. Ех македонче македонче.
Викам прашав културно КОГА ЌЕ СТИГНЕ БИДЕЈЌИ МИ Е ВАЖНО. Рековте тогаш и тогаш.... што ми е гајле дали можете или не можете да постигнете. Тогаш не земајте пратки.... ми спушти слушалка.....
Ѓавол и пол ме кошташе ова али никад више.....
Карго Експрес ха ха кој експрес која реалност
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Некое карго/пошта, освен DelCo, што работи до 17 часот или подоцна?
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
Автоматски споено мислење:

Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
Автоматски споено мислење:

Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Ко ќе ги видиш другите, експрес се најдобри
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
До сега никаков проблем со Карго Експрес
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
Автоматски споено мислење:

Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
Автоматски споено мислење:

Најлоша услуга имаат Карго Експрес. Плаќаш за до врата 130 МКД да речеме. Они те бараат на тел и молат Бога да не кренеш на тел. Оттогаш можеш да се скинеш вртејќи нема да ти дигнат. После ќе те лажат дека немало никаква пратка стигнато па ќе си земеш такси за да ја земеш пратката која е платена за до врата и ќе ти речат погрешен број имаат оставено а уствари ти гледаш дека бројо си е точен а и нели ти вртеа пред некој ден....
Денеска ѕвонев во Карго Велес точно 20 пати на двата броеви што им се пишани на веб страната и не ми дигаа. Дури после 2 саати пробав пак и конечно дигнаа и се разбравме.
Кога им ѕвониш веројатноста да ти дигнат е 0,2% :)
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Денеска ѕвонев во Карго Велес точно 20 пати на двата броеви што им се пишани на веб страната и не ми дигаа. Дури после 2 саати пробав пак и конечно дигнаа и се разбравме.
Кога им ѕвониш веројатноста да ти дигнат е 0,2% :)
Јас мислам дека на нив не им е до работа, или пак сеуште се нема појавено некоја компанија која ќе менаџира се' како што треба е тек тогаш ќе молат за клиенти. Безобразни се, јас кога ги прашав зошто наплаќаат за до врата а не носат ми рекоа дека немаат шофер, као демек тоа мој проблем било, и викам ок ќе ги вратите тие пари а пратката ќе се земе од база, рекоа е не може и ми спуштија....
Автоматски споено мислење:

Денеска ѕвонев во Карго Велес точно 20 пати на двата броеви што им се пишани на веб страната и не ми дигаа. Дури после 2 саати пробав пак и конечно дигнаа и се разбравме.
Кога им ѕвониш веројатноста да ти дигнат е 0,2% :)
Јас мислам дека на нив не им е до работа, или пак сеуште се нема појавено некоја компанија која ќе менаџира се' како што треба е тек тогаш ќе молат за клиенти. Безобразни се, јас кога ги прашав зошто наплаќаат за до врата а не носат ми рекоа дека немаат шофер, као демек тоа мој проблем било, и викам ок ќе ги вратите тие пари а пратката ќе се земе од база, рекоа е не може и ми спуштија....
Автоматски споено мислење:

Minatiot mesec naracav klima i za 1 den mi ja donesoa preku brza posta Falcon Logistic od ovaa brza posta sum zadovolen mnogu brzo ja donesoa pratkata za 1 den
Од Фалкон сум презадоволна
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom