Предвремено свршување

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
има тактика да го доведеш пред самиот врв и после стегни го со сите сили и не го пуштај, неколку пати прај така и ќе се истренираш
Ок фала на совет!
ако и некој друг има слично вакви искуство нека каже.. добредојдени се совети :)
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Со партнерката имавме неколку ситуации да дојдеме до истоштување, а оргазам никако да се деси.. По некое време случајно негде прочитав дека бозелот го одложувал оргазмот (за беља сеа не можам да најдам ништо на нет), а баш тоа конзумиравме во тие ситуации - домашен сок од бозел. Така да, браќа, пред секс, една Фанта Шоката (содржи состојки на бозел) и фурате на долги стази. Додека да истрениратре, а после можете и Пепси или Афри-кола ако сакате да пиете. :)
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Со партнерката имавме неколку ситуации да дојдеме до истоштување, а оргазам никако да се деси.. По некое време случајно негде прочитав дека бозелот го одложувал оргазмот (за беља сеа не можам да најдам ништо на нет), а баш тоа конзумиравме во тие ситуации - домашен сок од бозел. Така да, браќа, пред секс, една Фанта Шоката (содржи состојки на бозел) и фурате на долги стази. Додека да истрениратре, а после можете и Пепси или Афри-кола ако сакате да пиете. :)
хахаха не ме заебавај еј :) а Кока Кола ? а Фанта обична тоа содржи бозел ? а ако е така место кондоми ке купувам пакет сокови :) барем повеке се исплати :) :pipi:
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
хахаха не ме заебавај еј :) а Кока Кола ? а Фанта обична тоа содржи бозел ? а ако е така место кондоми ке купувам пакет сокови :) барем повеке се исплати :) :pipi:
Не дека е проверена работава, ама може и да е точна. Сепак, плацебо ефект е сепак ефект, така? :)

Шала на страна, само бидете искулирани и опуштени, други методи не се потребни.
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Не дека е проверена работава, ама може и да е точна. Сепак, плацебо ефект е сепак ефект, така? :)

Шала на страна, само бидете искулирани и опуштени, други методи не се потребни.
е ај ке пробам па ке ви кажам мада све е можно или Скопско и се е можно !
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
2
Pozdrav lugje,
navistina imam problem, pa sekoj sovet sto bi mi go dale, bi vi bil blagodaren.
Jas imam problem so predvremena ejakulacija. Znaci prviot pat svrsuvam prebrzo, sto sekako mi stvara i mene frustracija, ne samo na ponezniot pol.
Probav da odam po doktori urolog (Sistina), megjutoa tamu nemaat znaenje od ovaa oblast i sekako se nezainteresirani.
Surfav malku na net i vidov deka ima nekoi gelovi, apcinja, kako i nekoi tehniki. Tehnikite nema sansi da gi koristis (za sekoja tehnika vikaat da bides uporen nekolku meseci, pa posle moze kje ima nekoj napredok). Od gelovite imam koristeno Dolokain gel, koj ne sekogas mi go dava posakuvaniot efekt, a i plus toa sto treba da go naneses pa da cekas 15tina minuti za da deluva (zamislete vekje ste pocnale predigra so zenskata i i vikate, cekaj sega 15 minuti...beda!)

Me interesira dali nekoj drug ima vakvi problemi i na koj nacin se spravuva so niv? Dali nekoj ima koristeno nekoj drug gel, nekoi apcinja i slicno? Dali postoi nekoj operativen zafat koj bi mozel trajno da go resi ovoj problem?

Odnapred Vi blagodarm
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Pozdrav lugje,
navistina imam problem, pa sekoj sovet sto bi mi go dale, bi vi bil blagodaren.
Jas imam problem so predvremena ejakulacija. Znaci prviot pat svrsuvam prebrzo, sto sekako mi stvara i mene frustracija, ne samo na ponezniot pol.
Probav da odam po doktori urolog (Sistina), megjutoa tamu nemaat znaenje od ovaa oblast i sekako se nezainteresirani.
Surfav malku na net i vidov deka ima nekoi gelovi, apcinja, kako i nekoi tehniki. Tehnikite nema sansi da gi koristis (za sekoja tehnika vikaat da bides uporen nekolku meseci, pa posle moze kje ima nekoj napredok). Od gelovite imam koristeno Dolokain gel, koj ne sekogas mi go dava posakuvaniot efekt, a i plus toa sto treba da go naneses pa da cekas 15tina minuti za da deluva (zamislete vekje ste pocnale predigra so zenskata i i vikate, cekaj sega 15 minuti...beda!)

Me interesira dali nekoj drug ima vakvi problemi i na koj nacin se spravuva so niv? Dali nekoj ima koristeno nekoj drug gel, nekoi apcinja i slicno? Dali postoi nekoj operativen zafat koj bi mozel trajno da go resi ovoj problem?

Odnapred Vi blagodarm

Другар,мислам дека си превозбуден пробај да се смириш,не ти требаат никакви гелови и доктори,пробај да се смириш пробај да ги тргнеш мислите ама внимавај пошто може да дојде до несакано.Диши длабоко,смири го телото и верувај ќе издржиш повеќе..
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Pozdrav lugje,
navistina imam problem, pa sekoj sovet sto bi mi go dale, bi vi bil blagodaren.
Jas imam problem so predvremena ejakulacija. Znaci prviot pat svrsuvam prebrzo, sto sekako mi stvara i mene frustracija, ne samo na ponezniot pol.
Probav da odam po doktori urolog (Sistina), megjutoa tamu nemaat znaenje od ovaa oblast i sekako se nezainteresirani.
Surfav malku na net i vidov deka ima nekoi gelovi, apcinja, kako i nekoi tehniki. Tehnikite nema sansi da gi koristis (za sekoja tehnika vikaat da bides uporen nekolku meseci, pa posle moze kje ima nekoj napredok). Od gelovite imam koristeno Dolokain gel, koj ne sekogas mi go dava posakuvaniot efekt, a i plus toa sto treba da go naneses pa da cekas 15tina minuti za da deluva (zamislete vekje ste pocnale predigra so zenskata i i vikate, cekaj sega 15 minuti...beda!)

Me interesira dali nekoj drug ima vakvi problemi i na koj nacin se spravuva so niv? Dali nekoj ima koristeno nekoj drug gel, nekoi apcinja i slicno? Dali postoi nekoj operativen zafat koj bi mozel trajno da go resi ovoj problem?

Odnapred Vi blagodarm
Само мисли на Фросина Ременски, немаш гајле.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
уплати си спортска пред да ебиш и цело време на тикетот ќе мислиш. има саат и пол да тераш.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Pozdrav lugje,
navistina imam problem, pa sekoj sovet sto bi mi go dale, bi vi bil blagodaren.
Jas imam problem so predvremena ejakulacija. Znaci prviot pat svrsuvam prebrzo, sto sekako mi stvara i mene frustracija, ne samo na ponezniot pol.
Probav da odam po doktori urolog (Sistina), megjutoa tamu nemaat znaenje od ovaa oblast i sekako se nezainteresirani.
Surfav malku na net i vidov deka ima nekoi gelovi, apcinja, kako i nekoi tehniki. Tehnikite nema sansi da gi koristis (za sekoja tehnika vikaat da bides uporen nekolku meseci, pa posle moze kje ima nekoj napredok). Od gelovite imam koristeno Dolokain gel, koj ne sekogas mi go dava posakuvaniot efekt, a i plus toa sto treba da go naneses pa da cekas 15tina minuti za da deluva (zamislete vekje ste pocnale predigra so zenskata i i vikate, cekaj sega 15 minuti...beda!)

Me interesira dali nekoj drug ima vakvi problemi i na koj nacin se spravuva so niv? Dali nekoj ima koristeno nekoj drug gel, nekoi apcinja i slicno? Dali postoi nekoj operativen zafat koj bi mozel trajno da go resi ovoj problem?

Odnapred Vi blagodarm
Можеби треба да видиш која поза најмногу ти одговара во поглед на издржливоста, па ако можете да најдете некој заеднички јазик со партнерката и ако може и она да сврши во таа поза, почнете така. Обично ако е качена врз тебе треба повеќе да издржиш ти, а и она полесно ќе сврши зашто ја контролира играта. Велам обично е така, не секогаш.

И кардио вежби обавезно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom