Предавање Бошевски и Тентов

Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Во среда 17 .12.2008 во просториите на анфитеатарот на електро-машински факултет , ќе се одржи предавање од академик Бошевски за древното демотско писмо во 12:оо ч.
Се надевам дека ќе има заинтересирани :) ...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Neka snimat nekoj. :smir:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Луѓево се закон:vozbud:. Единствено тие го имаат протумачено третиот и најнепознат ред од каменот од розета.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
тоа Трнот знаи ... :) ... само го мрзи да работи ... :) ...
 
Х

Ханзо

Гостин
Заинтересиран, таму сум. (One way or another, и така предавања имам во 12 :))
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
па нека сними некој што ќе биде тамо што ќе кажат и нека пушти
не можеме и да сакаме
не сме сите од Скопје
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Луѓево се закон:vozbud:. Единствено тие го имаат протумачено третиот и најнепознат ред од каменот од розета.
Ама има и такви што нивната работа ја оценуваат како не научна без факти што е жално
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Ама има и такви што нивната работа ја оценуваат како не научна без факти што е жално
... да ги има такви , односно оние неписмените кои со години седат во фотељи и ништо не направија за Македонија ...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ама има и такви што нивната работа ја оценуваат како не научна без факти што е жално
Абе има и такви што се откажале и од Александар и од целата наша светла историја и се само Словени...Секакви будали игнорантни има.

Јас верувам дека салата ќе биде преполна, и знам дека Бошковски и Тентов имаат итекако што да кажат, а истото да биде поткрепено со цврсти научни докази.

Патем, не знам дали ќе биде дозволено снимање, но ако е, тогаш би било голема штета да нема видео запис од предавањето.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Абе има и такви што се откажале и од Александар и од целата наша светла историја и се само Словени...Секакви будали игнорантни има.

Јас верувам дека салата ќе биде преполна, и знам дека Бошковски и Тентов имаат итекако што да кажат, а истото да биде поткрепено со цврсти научни докази.

Патем, не знам дали ќе биде дозволенио снимање, но ако е, тогаш би било голема штета да нема видео запис од предавањето.
...Па да Ада .Го преведоа целосно текстот и мислам дека ќе биде многу интересно :) ...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
...Па да Ада .Го преведоа целосно текстот и мислам дека ќе биде многу интересно :) ...
Значи, предавањево ќе биде као завршница, сублимирање на нивниот досегашен научен труд?
Онда, уште подобро :)

А, ќе има ли телевизија што би го снимала излагањето, или не си запознаена со тоа?
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Абе има и такви што се откажале и од Александар и од целата наша светла историја и се само Словени...Секакви будали игнорантни има.

Јас верувам дека салата ќе биде преполна, и знам дека Бошковски и Тентов имаат итекако што да кажат, а истото да биде поткрепено со цврсти научни докази.

Патем, не знам дали ќе биде дозволенио снимање, но ако е, тогаш би било голема штета да нема видео запис од предавањето.
Ги слушав на ТВ и ги почитувам, штета што неможам да идам на предавањето, немам време а и не сум од Скопје. Се надевам дека некој нешто ќе запише па ќе се запознаеме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom