Превоз од Братислава аеродром до Виена

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.676
Поени од реакции
1.023
Здраво

Планирам во Јануари да патувам за Виена. Ќе летам до Братислава бидејќи картите беа џабе. Видов дека од самиот аеродром до Виена возат две компании, Flixbus и Slovaklines. Ме интересира дали некој ги има користено? Јас претходно се имам возено со Flixbus и автобусот каснеше околу 1 час. Незнам некако немам некое големо мислење за нив. Другата компанија не ја знам. Дали некој патувал со некоја од двете компании до Виена и дали се точни? Знам дека постои и воз од железничката но ова ми делува како поедноставна варјанта. Јануари е прилично ладен месец па незнам дали има каснења и слично...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.127
Поени од реакции
1.108
За евтините компании увек има можност за каснење пошо реално колку пари толку музика, а ако сакаш да е на време, плати си посолено, иначе јас имам одено од Меминген за Штутгарт со ФликсБус и автобусот беше 5 минути пред тргање таму. Значи на кој како ќе му се погоди, али за тие пари, и да касни ќе соџвакаш :D
 
На врв Bottom