Превоз низ Италија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од nadez, 21 април 2017.

 1. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  16
  Треба да одам за Италија,сакам да одам со визер до Тревизо или Бергамо меѓутоа крајна дестинација ми е Асти,Алесандрија евентуално Торино.Досега патував се со автобус па ме интересира некој предлог или искуство да сподели

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 2. Middle Distance Runner

  Middle Distance Runner

  Член од:
  11 јули 2008
  Мислења:
  3.334
  Допаѓања:
  1.093
  Voz.

  Otvori na net gi imas liniite. Najcesto ima voz na sekoj saat vo zavisnost od kade do kade patuvas. Jas patuvav od Udine do Venezia, vozovite bea ubavi i cisti i kartite ne se skapi.

  https://www.italiarail.com/station-services
   
  На nadez и Agda Beata им се допаѓа ова.
 3. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  16
  И јас мислев за таа варијанта ама слаб сум некако со италијанскиот, имав слушнато за македонци што возат комбиња регионално.
  Ма да се имам возено со бус и воз регионално низ Италија така да не е страшно. Фала сепак

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 4. Gooner-10

  Gooner-10

  Член од:
  23 декември 2015
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  17
  https://www.facebook.com/groups/85752222618/?ref=ts&fref=ts прашај овде другар се надевам дека некој ќе ти помогне.
   
  На nadez му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.601
  Допаѓања:
  956

Сподели преку: