Превоз до Будимпешта

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.528
Поени од реакции
4.274
Во случај да сакам да одам во Будимпешта, кои ми се опциите за превоз? Wizzair гледам немаат линија Скопје-Будимпешта.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.806
Поени од реакции
13.324
Скопје - Белград со автобус, Белград - Будимпешта со воз, бар јас така бев во април.
Скопје - Солун со бус/кола, Солун - Будимпешта со авион.

Или директно Скопје - Будимпешта со автобус сигурно некоја од агенциите нуди.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
15
Скопје-Белград со автобус или воз, твој избор (совет: никако со Ниш-Експрес), а од Белград повратна до Будимпешта со воз ти е 25 евра. Имаш два воза во денот:

06:45 наутро поаѓа од Белград - Во 15:25 пристигнува во Будимпешта
21:45 поаѓа од Белград - Во 06:04 пристигнува во Будимпешта
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.117
Поени од реакции
2.987
Другари, немат превоз со автобус Скопје - Будимпешта? Некоја од агенцииве или нешто друго шо организирет? поконкретно за летово ми требит :) Фала
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.945
Поени од реакции
28.444
Мислам дека нема директен, има комбинација Скопје-Белград, Белград-Будимпешта. Јас лани барав и на крај со кола отидов.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.675
Поени од реакции
1.022
Другари, немат превоз со автобус Скопје - Будимпешта? Некоја од агенцииве или нешто друго шо организирет? поконкретно за летово ми требит :) Фала
Имаш со Визер дирекно од Скопје за саат време си таму каков автобус какви глупости.

Нели Wizzair почнува да лета директ?
Почна пред ден два така нешто
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.540
Поени од реакции
9.456
Некој да сподели искуство со трансфер од аеродром до градот?
 
На врв Bottom