Прв Биткоин meetup во Македонија!

Член од
20 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
А в
Пријателе јас самиот минтам Биткоини и сум плаќал по пабови со Биткоини.Работата е што во Македонија реално може да наебеш поради такво нешто.

To the moon! :D
Во кои пабови и каде си плакал со биткоини,бас ме интересира,јас поцесто сум по стрнските дрзави,па би сакал да знам каде ти тоа си плакал биткоини..?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
И многу ме интересира кого тоа до сега казниле во македонија за биткоини?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
А в

Во кои пабови и каде си плакал со биткоини,бас ме интересира,јас поцесто сум по стрнските дрзави,па би сакал да знам каде ти тоа си плакал биткоини..?
Pembury Tavern во Хакни, Лондон. Имаат околу 20тина пива на точење, повеќето локални.Ти генерираат QR код, го скенираш со телефонот и префрлаш Биткоини.Чиста работа.

И многу ме интересира кого тоа до сега казниле во македонија за биткоини?
Досега немало казни претспоставувам, ама мислам дека ако некој почне да прима Биткоини, во кафич или слично место, нема убаво да си помине.
 
Член од
14 април 2013
Мислења
68
Поени од реакции
21
Сакам да инвестирам 3000 евра во биткоинти... некој за совет и помош?? Можеме и % да му дадеме ако даде setup подршка! ПС: не сме многу упатени во копањето
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Сакам да инвестирам 3000 евра во биткоинти... некој за совет и помош?? Можеме и % да му дадеме ако даде setup подршка! ПС: не сме многу упатени во копањето
Јас искрено не би ти препорачала пошо како што знаеме цената по биткоин варира од ден на ден... не би сакал да одиш на ризик мислам :)[DOUBLEPOST=1398695810][/DOUBLEPOST]Воедно сакам да прашам дали знаете некој интересен шоп сајт каде можам да купувам со биткоини? Освен http://www.bitcoinshop.us/
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Se zbori deka do kraj na juli bitkoin cenata da mu ripne i do 2400-500 dolari.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Кој би ми продал биткоин за 1000-2000 денари? Според мене ова или ќе го забранат владите и ќе оди надолу вредноста а и популарноста, или пак ќе се интегрира во светот и со време цената ќе му расте..

А да, и како се чува биткоин... можам да го чувам на хард диск на пример?
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Кој би ми продал биткоин за 1000-2000 денари? Според мене ова или ќе го забранат владите и ќе оди надолу вредноста а и популарноста, или пак ќе се интегрира во светот и со време цената ќе му расте..


А да, и како се чува биткоин... можам да го чувам на хард диск на пример?
1bold Изгуглај, има страни за тргување со девизи.
2bold Е-wallet
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
1bold Изгуглај, има страни за тргување со девизи.
2bold Е-wallet
Мислам принципите.. Не сакам да му го довереам на некој друг на чување.. Ако се чува на меморија сакам да го чувам на моја меморија. И неќам да тргувам.. Сакам да купам за 2000 денари, да го ставам на едно УСБ и да заборавам дека го имам..
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Кој би ми продал биткоин за 1000-2000 денари? Според мене ова или ќе го забранат владите и ќе оди надолу вредноста а и популарноста, или пак ќе се интегрира во светот и со време цената ќе му расте..

А да, и како се чува биткоин... можам да го чувам на хард диск на пример?
Прати ми 20 фунти на Пејпал, јас ќе ти пратам биткоини во противредност. Може да ги чуваш на ХДД, на хартија, исклесани на камен, како сакаш.
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Прати ми 20 фунти на Пејпал, јас ќе ти пратам биткоини во противредност. Може да ги чуваш на ХДД, на хартија, исклесани на камен, како сакаш.
Биткоин е околу 380 УСД денеска. :) што ќе му купиш за 20 фунти?
 
Z

zlaki

Гостин
неможам да му влезам во штос на биткоин..малку време гуглав и се што разбрав е дека треба да имаш јака графичка АМД серија 5ххх или 6ххх,силно напојување на компјутер,24/7 вклучен на интернет и програм инсталиран.Јас мислам дека биткоин има добра иднина.Ајде ако има некој поупатен да напише и одговори повеќе ..
1.чекор по чекор како се средува целата работа..
2.што можам да купам со биткоин
3.колкава инвестиција е потребна за почеток или не треба(денари или еу)
4.може ли месечно да се заработува една солидна плата
5.каква гаранција имам доколку поседувам биткоин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom